TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гостиварец ранет на свадба...

Н.Македонија - 17.07.2017

Гостиварец ранет на свадба Вчера околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот на вилицата, кој по укажана ...

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Телевизија Нова - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Со прострелни рани од огнено оружје се здобиле неколку гости на семејни веселби во полошко викендов

Канал 77 - 17.07.2017

Викендов полицијата регистрираше неколку повредени лица кои се здобиле со прострелни рани на семејни веселби каде било користено огнено оружје. Вчера околу 14 часот и 45 минути 58 годишник од Гостиварска Долна Бањица кој учествувал на семејна ...

Крвава свадба во Македонија - го раниле додека се веселел

Press24 - 17.07.2017

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар, откако се здобил со прострелна рана во ...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

А1 On - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

Добил куршум во вилица на свадба

Слободен Печат - 17.07.2017

На 16.07.2017 година, околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот на вилицата, кој по укажана лекарска помош, ...

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Канал5 - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Крвава свадба во Македонија: Го раниле додека се веселел

Exclusive.mk - 17.07.2017

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар, откако се здобил со прострелна рана во ...

Застрелан 35-годишник во тетовско Гајре

Телма - 16.07.2017

Синоќа 20 минути по полноќ, 35-годишник од тетовско Гајре бил застрелан со огнено оружје во левата потколеница. Тој по укажаната помош во тетовската болница, пуштен е на домашно лекување. Инцидентот се случил во кафулето Бар Код во центарот на ...

Тетово; Повредените во синоќешниот инцидент надвор од животна опасност

Алсат-М - 16.07.2017

Повредените на вчерашниот инцидент во Тетово се надвор од животна опасност. Настанот се случи по полноќ во ноќен клуб каде по расправија, со огнено оружје е повреденo 35 годишно лице со иницијали М.А од тетовското село Гајре, инаку вработено во ...

Пукање во угостителски објект во Тетово, едно лице рането

24 Вести - 16.07.2017

Едно лице од тетовското село Гајре е рането во пукање што се случило ноќеска дваесетина минути по полноќ во угостителскиот објект „Дервиш Цара“ во Тетово. Очевидци на настанот во полиција изјавиле дека вечерта во објектот имало организирано жива ...

Гостиварчанец отишол на свадба, завршил со крвава вилица

Макфакс - 16.07.2017

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара Угринова“ бр.52.

Пукање по расправија во угостителски објект во Тетово, едно лице е рането

А1 On - 16.07.2017

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето.

Крвав крај на веселба во Тетово

Press24 - 16.07.2017

На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред у гостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, 40-годишниот И.А од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил 35-годишниот М.А од село Гајре, Тетово нанесувајќи му прострелна рана на ...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадба...

Н.Македонија - 16.07.2017

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадба Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските ...

Гостиварец заврши со прострелна рана на вилицата поради пукотници на свадба

Либертас - 17.07.2017

Вчера околу 15 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот на вилицата, кој по укажана лекарска помош, е пренесен во ...

Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби...

Н.Македонија - 17.07.2017

Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено ...

Крвава свадба во Македонија – го раниле додека се веселел

Скопје24 - 17.07.2017

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар, откако се здобил со прострелна рана во ...

Пиенка во кафеана завршила со куршум во нога

+инфо - 16.07.2017

Обезбедувањето го отстранило и него од објектот, напаѓачот паднал, по што извадил пиштол и испукал еден куршум во воздух. Едно лице од тетовското село Гајре е рането во тепачка што се случила ноќеска дваесетина минути по полноќ во угостителскиот ...

Го застрелале на свадба

+инфо - 17.07.2017

Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во ...

Еден повреден при пукотници во угостителски објект во Тетово

Макфакс - 16.07.2017

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето.

Му нанел прострелна рана во левата потколеница на лице од обезбедувањето на угостителски објект во Тетово

Слободен Печат - 16.07.2017

На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница.

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Либертас - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

Гостиварец ранет на свадба

+инфо - 16.07.2017

Се врши увид по што полицијата ќе излезе со соопштение. Жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники.

Куршум испукан на свадба повреди маж

МКД - 17.07.2017

Вчера околу 15 часот, во полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од гостиварското село Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата, кој по укажана лекарска помош, е пренесен ...

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

А1 On - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Македонска крвава свадба - го изрешетале додека се веселел

Сител - 17.07.2017

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар, откако се здобил со прострелна рана во ...

Го застрелале на свадба

МК News - 17.07.2017

Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата. Повредата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара Угринова“ бр.52.

Застрелан член на обезбедувањето во угостителски објект во Тетово

Кајгана - 16.07.2017

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето.

Пукање, кршење по кафани, грабежи пожари

Локално - 16.07.2017

МВР Билтен: На 16.07.2017 година во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи му прострелна рана на левата ...

Крваво на македонска свдаба: Гостиварец ранет со куршум

Република - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Курир - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Едно лице рането во расправија во угостителски објект

МКД - 16.07.2017

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето.

Хаос во тетовска кафеана, гостинка кршела чаши, гостин пукал во обезбедувањето, еден повреден

Сител - 16.07.2017

Ноќеска во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А (35) од село Гајре, Тетово нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница.

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Телевизија Нова - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

Засилени контроли во Тетовско за пукањето на свадби

+инфо - 17.07.2017

СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли. По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги ...

Синоќа пукотници во угостителски објект во Тетово: Рането е едно лице

Република - 16.07.2017

Синоќа на 20 минути по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето.

Пукање во угостителски објект во Тетово – застрелан 35-годишен маж

Курир - 16.07.2017

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово од разговор со очевидци на настанот ...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Сител - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Либертас - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Maж повреден со пиштол во угостителски објект во тетовско

ТВ21 - 16.07.2017

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово од разговор со очевидци на настанот ...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Канал5 - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

еМагазин - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Пукање во угостителски објект во Тетово

Пулс24 - 16.07.2017

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово од разговор со очевидци на настанот ...

Пукање на македонска свадба - едно лице рането

Press24 - 16.07.2017

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според СВР Тетово, Ц.Ѓ.

Kонтроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Пулс24 - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.

Пукање во угостителски објект во Тетово

Скопје24 - 16.07.2017

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница. – Екипа на СВР-Тетово од разговор со очевидци на настанот ...

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

ТВ21 - 17.07.2017

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави засилени контроли.