TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крунски доказ кој покажува дека Венгер останува во Арсенал и следната сезона

Спортклуб - 20.03.2017

Се поизвесно е дека Арсен Венгер ќе остане на клупата на Арсенал и следната сезона. Иако навивачите ангажираа и авиони кои прелетуваа со пораки за Венгер да го напушти кормилото на тимот, францускиот стручњак останува на чело на Арсенал.

Арсенал му нуди на Венгер нов договор, бесните навивачи најавуваат бојкот на натпреварите

Спортклуб - 20.03.2017

Тешко е да се биде навивач на Арсенал во 2017. година. Во само последните месец и пол „топчиите“ собраа повеќе порази отколку во последните година дена, протестите на навивачите се се погласни, барањата за смена на Арсен Венгер се се помасовни и ...

Арсенал се огласи за наследникот на Венгер

Дерби - 20.03.2017

Премиерлигашот Арсенал повеќе од две децении го нема променето стратегот или поконкретно Арсен Венгер е човекот кој е виновен за сите успеси и неуспеси на „топчиите“. Токму неуспесите во последно време му донесоа негативен публицитет кај дел од ...

Венгер ќе остане, Санчез и Озил заминуваат?!

СуперСпорт - 20.03.2017

Иако медиумите го поврзуваат Тухел со Арсенал, тоа би можело да биде од 2018-та година. Венгер сака да остане, тоа веќе се знае. Договорот е тука, а тој сака само една година, наместо две.

Мурињо не знае да седи мирен, Јунајтед е заинтересиран за две ѕвезди!

СуперСпорт - 20.03.2017

Неколку шпекулации се појавија вчера и поврзуваат некои играчи со Јунајтед. Тие велат дека Мурињо е заинтересиран за Лукаку и сака да го донесе од Евертон. Играчот сака да игра фудбал во европските натпреварувања и би можел да биде замена за ...

Арсенал не е заинтересиран за Тухел!

СуперСпорт - 20.03.2017

Арсенал ги отфрли шпекулациите дека сакаат да го донесат тренерот на Дортмунд, Тухел на местото на Венгер. Медиумите од Германија наведуваат дека Арсенал не е заинтересиран за Тухел. Арсенал најверојатно ќе се согласи да му го продолжи договорот на ...

Венгер ќе остане, но Озил и Санчез ќе си заминат!?

Спортклуб - 20.03.2017

Иако медиумите Томас Тухел го поврзуваат со клупата на Арсенал, тоа би можела да биде приказна за летото 2018. година. Чилеанецот е на излезни врати, дали и Германецот донесе конечна одлука? Арсен Венгер сака да остане, тоа сега повеќе не е спорно.

Арсенал го демантира „Билд“: Не сме имале контакт со Тухел

24Фудбал - 20.03.2017

Арсенал ги негира информациите кои дојдоа од Германија дека тие го контактирале тренерот на Борусија Дортмунд, Томас Тухел како можен наследник на Арсен Венгер. Престижниот германски весник „Билд“ објави дека претставници на Арсенал биле во контакт ...

Менаџерското столче за Тухел

Вечер - 20.03.2017

Поради очајните резултати во актуелната сезона, Арсенал планира да ја прекине соработката со францускиот стручњак, Арсен Венгер, кој за неколку дена ќе го открие следниот чекор во неговата менаџерска кариера Поголемиот дел од англиските медиуми се ...

Венгер донел одлука за неговата иднина, Арсенал му работи зад грб

Дерби - 20.03.2017

Францускиот стручњак, Арсен Венегр од 1996 година е на чело на Арсенал, но таа негова приказна со премиерлигашот од Лондон е пред самиот крај и се чини дека е прашање на време кога истата официјално ќе заврши.

„Билд“ тврди, Арсенал имал контакт со Тухел, Венгер заминува

24Фудбал - 20.03.2017

Престижниот германски весник пишува дека Арсенал имале контакт со Томас Тухел кој сакаат да биде наследникот на Арсен Венгер. Актуелниот договор на Венгер со Арсенал истекува по крајот на оваа сезона и нејасно е дали ќе стави потпис на нов.

Арсенал тргна по Тухел, Венгер е на заминување

Екипа - 20.03.2017

Арсенал веќе донел одлука за разделба од Арсен Венгер по завршувањето на сезонава и почнал разговори за да го доведе на менаџерската функција сегашниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел.

Венгер ги разочара навивачите на Арсенал уште еднаш

Локално - 20.03.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е подготвен да разочара многумина фанови на “топџиите” во наредните денови. Во текот на викендот францускиот специјалист објави дека донел одлука за својата иднина на “Емирати”, а според англиските медиуми, тој ...

„Билд“ тврди: Се тресе тлото во Германија – Арсенал го побара Томас Тухел

Спортски - 20.03.2017

Само што се доби впечаток дека сагата е завршена со информацијата дека Арсен Венгер ќе остане глув на навивачките протести и ќе го води Арсенал и во следната сезона, неколкучасовниот мир беше разбиен од германски „Билд“, еден од најдоверливите ...

Германски „Билд“ го објави наследникот на Венгер

SportMedia - 20.03.2017

Арсен Венгер ја одработува својата последна година од договорот со Арсенал. Иако Французинот и натаму молчи околу неговите планови со „топчиите“, германски „Билд“ веќе го објави името на неговиот наследник.

Изненадување! Венгер сака да остане во Арсенал

Стандард - 20.03.2017

Доста голем дел од навивачите на Арсенал сигурно ќе останат незадоволни од веста дека Арсен Венгер одлучил да остане во клубот и наредната сезона. Барем тоа го тврди неговиот колега Тони Пулис, цитиран од весникот „Сан“.

Германски „Билд" го објави името на наследникот на Венгер

Точка - 20.03.2017

Ако може да им се верува на новинарите на германски „Билд“, тогаш Арсенал следната сезона ќе има нов тренер. По крајот на сезоната истекува договорот на Арсен Венгер со „Топчиите“, а засега не е соопштено дали после 19 години францускиот стратег ќе ...

„Билд“ пренесува, Арсенал најде нов тренер!

СуперСпорт - 20.03.2017

Како што доверливиот германски весник пишува, Топџиите контактирале германски стратег, околу преземање на работата на Емирати. Арсен Венгер е во последната година од договорот, наводно донесе одлука, медиумите пренесоа дека ќе потпише продолжување ...

Венгер е можеби виновен за се во Арсенал, но не и за ова (Фото)

Спортклуб - 19.03.2017

Ситуацијата во Арсенал е помалку тензична, фановите на Арсенал на вчерашното гостување на „Хоторс“ кај ВБА, каде меѓу останатото беа и поразени, порачаа дека за Венгер времето е завршено и дека тој мора по секоја цена да си оди.

Арсенал веќе го контактирал „наследникот“ на Венгер?

Спортклуб - 19.03.2017

Се е веќе јасно, на Венгер деновите му се одброени во Арсенал, а со денови се шпекулира за новото тренерско име на „Емирати“. Дел од имињата кои циркулираа околу Арсенал беа Диего Симеоне, Сампаоли од Севилја, Масимилијано Алегри од Јувентус, а од ...

Повредата на Санчез е сериозна?!

Спортклуб - 19.03.2017

Повредата на чилеанскиот фудбалер, Алексис Санчез би можела да биде многу посериозна отколку што изгледаше во прв момент, истакна тренерот на Арсенал, Арсен Венгер. Алексис поради повреда на листот мораше да излезе од игра во 78.

Арсенал му нуди на Венгер нов договор, навивачите најавуваат бојкот на натпреварите

БркајРабота - 20.03.2017

Иако Арсенал на последните девет натпревари загуби дури шестпати, меѓу кои и 5:1 од Баерн Минхен во ЛШ, како и од Челзи и Ливерпул по 3:1 сепак челниците на клубот сакаат да го обноват договорот со актуелниот тренер Венгер.

„Билд“ тврди дека Арсенал имале контакт со Тухел, клубот демантира

МКД - 20.03.2017

Германскиот весник „Билд“ тврди дека претставници на Арсенал се сретнале со Томас Тухел во кого гледаат замена за Венгер, но од клубот од Северен Лондон ги демантираат таквите написи. Арсенал ги негира информациите кои дојдоа од Германија дека тие ...

Арсенал реши, Венгер на крајот од сезоната си оди од Лондон

Република - 20.03.2017

Арсенал веќе донел одлука за разделба од Арсен Венгер по завршувањето на сезонава и почнал разговори за да го доведе на менаџерската функција сегашниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел.

Потрес во Германија: „Билд“ тврди дека Топџиите му се јавиле нему

Таратур - 20.03.2017

Само што се доби впечаток дека сагата е завршена со информацијата дека Арсен Венгер ќе остане глув на навивачките протести и ќе го води Арсенал и во следната сезона, неколкучасовниот мир беше разбиен од германски „Билд“, еден од најдоверливите ...

По над 20 години во Арсенал, ова е последната сезона за Венгер?

Нова ТВ - 19.03.2017

Веќе 21 година е на чело на англискиот фудбалски гигант Арсенал, и тековната сезона може да му е последната на Арсен Венгер во англиската Премиер Лига. По вчерашниот пораз од 3-1 на гостински терен против Вест Бромвич Албион, Арсенал ја доживеа ...

Мурињо откри колку планира да остане во Јунајтед!

СуперСпорт - 19.03.2017

Жосе Мурињо во Јунајтед пристигна на почетокот на оваа сезона. Доби отказ во Челси, па беше неколку месеци слободен, Јунајтед го искористи тоа и го ангажира, а Мурињо е задоволен од изиграното сезонава.

Детали за одлуката на Венгер: На крајот компромис помеѓу „Професорот“ и Арсенал

Спортклуб - 19.03.2017

Медиумите тврдат дека се е веќе решено, вчерашната фарса со авионите над стадионот на ВБА покажува дека и навивачите се поделени. Според пишувањата на медиумите во Англија, Арсен Венгер ќе ја прифати понудата од клубот, но ќе го продолжи договорот ...

Очајни вести за Арсенал и Санчез!

СуперСпорт - 19.03.2017

Чилеанецот доби лоши вести, дали можеби веќе се прости од Арсенал?! Алексис Санчез во саботата можеби го одигра и последниот натпревар во дресот на Арсенал, затоа што лекарските прегледи покажаа дека има сериозна повреда на зглобот.

Конечно е позната судбината на Венгер во Арсенал!

СуперСпорт - 19.03.2017

Арсен Венгер веќе неколку недели се наоѓа на удар на навивачите на Арсенал кои од него бараат да го напушти тимот. Арсенал ниту оваа сезона нема да ја освои титулата во ПЛ и навивачите го изгубија трпението со Венгер.

Од лошо, полошо за Арсенал – Алексис Санчез е повреден!

Екипа - 19.03.2017

Работите не можат да бидат полоши за Арсенал во последно време, откако „топчиите“ паднаа под четвртото место на табелата, беа елиминирани од Лигата на шампионитее, а згора на тоа сега останаа и без својот најдобар фудбалер, Алексис Санчез.

Дали Мурињо е во право: Страда ли Јунајтед заради густиот распоред во ПЛ?

Gol.mk - 19.03.2017

Пред извесен период менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, „грмеше“ по нерамномерниот распоред во Премиер лигата, тврдејќи дека токму тој е главниот виновник за лошите резултати на неговиот клуб во последните натпревари.

Мурињо: Само во еден случај ќе останам во Јунајтед 15 години

Дерби - 19.03.2017

Жозе Мурињо отворено зборуваше за своите досегашни резултати во Манчестер Јунајтед и тоа што го чека иднината во ексклузивното гостување во португалската телевизија „СИК“, при кое покрај тоа што се наврати и во своите почетоци како тренер на Порто, ...

Порака на небо која зборува што сакаат навивачите од Венгер

СуперСпорт - 19.03.2017

Во последно време навивачите на Арсенал прават се за да замине Венгер по 20 години. Навивачите на Арсенал му замеруваат на Венгер што последната титула ја освои пред 13 години, а дополнително ги налути вчерашниот пораз од ВБА, поради кој Арсенал ...

Венгер: Донесов одлука, знам што ќе работам во иднина!

Gol.mk - 19.03.2017

Вчера во првиот натпревар од 29.коло на Премиер лигата, Арсенал на Арсен Венгер повторно разочара, откако на гостувањето кај ВБА загуби со 3-1. По завршувањето на мечот новинарите навалија на Французинот, прашувајќи го дали после овој срамен пораз ...

Навивачите бараат негово заминување, „Сан“ тврди дека Венгер останува уште една сезона (ФОТО)

Екипа - 19.03.2017

Навивачите на Арсенал се поинтензивно бараат заминување на Арсен Венгер од клубот. Најголемите замерки секако се што последната титула со „топчиите“ ја освои пред 13 години. Дополнително „масло на огнот“ залее вчерашниот пораз од ВБА по кој Арсенал ...

Ширер: Играчите на Арсенал не го сакаат Венгер

Кајгана - 19.03.2017

Поранешниот фудбалер Ален Ширер зборуваше за играчите на Арсенал по најновиот пораз што го доживеаја во Премиер лигата. „Топџиите“ доживеаја петти пораз во седум натпревари вчера на пладне, откако изгубија од Вест Бромвич со 3:1.

Венгер „наскоро“ ќе објави дали ќе остане во Арсенал

Стандард - 19.03.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер ќе објави „наскоро“ дали ќе остане во клубот по крајот на сезоната. Французинот зборуваше по вчерашниот пораз со 1:3 од Вест Бромвич, кој беше четврти во последните пет натпревари за „топџиите“.

Англиската фудбалска легенда ги „распна“ ѕвездите на Арсенал: Тоа што го прават е срамно, Венгер не заслужува таков ...

Дерби - 19.03.2017

Голем дел од англиските медиуми им се придружија на фановите на Арсенал и се почесто извршуваат дополнителен притисок врз Арсен Венгер кој се соочува со најтешките денови како менаџер на клубот од Северен Лондон, но ако и најголем дел од фудбалските ...

Клоп: Јас сум вистинскиот тренер за Ливерпул

Gol.mk - 19.03.2017

Германскиот стратег, Јирген Клоп е уверен дека тој е вистинскиот човек, кој ќе ја донесе толку посакуванта шампионска титула во редовите на Ливерпул. „Уште сметам дека навивачите во мене гледаат идеална личност за тренерското место на Ливерпул, па ...

Нема крај на маките на Венгер: Тешка повреда на Алексис Санчез

Спортклуб - 19.03.2017

Првата ѕвезда на Арсенал, Алексис Санчез има тешка повреда на скочниот зглоб и можно е да отсуствува од терените подолг период. Ова го откри менаџерот на тимот Арсен Венгер по вчерашниот пораз ВБА по кој “топчиите” се се подалеку од четвртото место ...

„Донесов одлука“

СуперСпорт - 18.03.2017

Францускиот тренер Арсен Венгер, судејќи според се, ќе го напушти Арсенал на крајот на сезоната. Долгогодишното владеење на Венгер се ближи крајот, но сеуште ништо не се знае, но гостинскиот пораз од ВБА ги оддалечи Топџиите од целта, а навивачите ...

„Ќе остане Венгер во Арсенал барем уште 5 години!“

СуперСпорт - 18.03.2017

Тренерот на ВБА, Тони Пјулис не се согласува со тврдењата дека Венгер ќе замине од Арсенал. Пред натпреварот тој даде изјава за медиумите. „Единствен начин на кој Венгер сака да замине од Арсенал е најверојатно да го изнесат во кутија.

Вилшер заминува во Италија?

СуперСпорт - 18.03.2017

Дали би можел Вилшер да тргне по чекорите на Харт и да биде следната англиска ѕвезда која заминува во странство?! Според медиумите, тој би можел да се пресели во Милан или Рома, кои се заинтересирани за него.

Венгер се огласи: Донесов одлука…

Спортклуб - 18.03.2017

Французинот даде одговор на прашањето дали ќе ја напушти клупата на „топчиите“ на крајот од сезоната. Менаџерот на Арсенал Арсен Венгер потврди дали донел одлука околу иднината на клупата на лондонскиот тим деак истата наскоро ќе ја обелодени.

Венгер одговори во негов стил за авионот што прелета со порака над „Хоторнс“ (Фото)

Дерби - 18.03.2017

Арсенал денеска имаше ден за заборав, откако тимот на Арсен Венгер загуби со 3:1 на гостувањето против Вест Бромвич. Французинот, кој веќе некое време е под голем притисок да си замие, беше дополнително понижен, бидејќи над стадионот „Хоторнс“ ...

„Топчиите“ на маки – по срамот од ВБА, добија ново извинување

Спортклуб - 18.03.2017

Арсенал го нанижа третиот пораз во серија, и влезе во уште поголема криза од тоа што мислеа сите фанови на „топчиите“. Четвртото место им е се подалечно, а денеска одиграа прилично лош натпревар, кој ги отслика сите нивни недостатоци во играта, и по ...

(ВИДЕО) Нов пораз на Арсенал, навивачите бараат оставка од Венгер

Репортер - 18.03.2017

ВБА го победи Арсенал 3:1 (1:1) во првиот натпревар од 29.коло во Премиерлигата. Арсенал со четвртиот пораз на последните пет натпревари дополнително си ја влоши положбата во борбата за местата кои водат во Лигата на шампионите.

На Венгер му преостана малку време во Арсенал

Слободен Печат - 20.03.2017

Арсен Венгер ги брои своите последни денови на клупата на Арсенал, откако од клубот започнале преговори со сегашниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел. Оваа информација синоќа прв ја објави тиражниот германски весник „Билд“ повикувајќи се на ...