TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Француската федерација појасни како настрадал скијачот Поасон

Дерби - 14.11.2017

Давид Поасон вчера трагично го загуби животот за време на рутински спуст тренинг во канадски зимски центар каде француската репрезентација се подготвува за продолжението од сезоната во Светскиот куп во алпско скијање.

ТРАГЕДИЈА: По страшен пад, почина освојувач на светско сребро и бронза

SportMedia - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поисон (35) почина од повредите здобиени за време на тренинг на спуст патеката во канадскиот ски центар, Накишка, потврдија од француската скијачка федерација. Искусниот Поисон најголемиот успех го оствари со освојување на ...

Скијачкиот свет во шок: Познатиот скијач им подлегна на повредите (ФОТО)

Курир - 14.11.2017

35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат животот. Најдобриот резултат во неговата кариера е бронзен медал во спуст на Светското првенство во 2013 година.

Францускиот скијач Давид Пуасон почина по тежок пад на тренинг

Сакам да кажам - 13.11.2017

Францускиот скијач и освојувач на бронзен медал на светско првенство, Давид Пуасон, почина откако претрпи тешки повреди на тренинг во Канада. Француската скијачка федерација ја потврди трагичната вест: „ Ја делиме болката со сите блиски на Давид ...

Тренингот во Никиска беше кобен за францускиот скијач (Видео)

Спортски - 13.11.2017

Французинот, Давид Паизон почина по здобиените повреди по падот за време на тренингот во ски центарот Накиска, соопштија од националниот Сојуз. Најголемиот успег Паизон го забележа во 2013.

Француски скијач загина на тренинг

Макфакс - 13.11.2017

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. Најголемите успеси во кариерата Паизон ги постигна на СП во 2013 година во Шладминг ...

Трагедија во Канада - загина 35-годишен скијач на тренинг

Sport 1 - 13.11.2017

Францускиот скијач Давид Поисон го загуби својот живот, откако им подлегна на повредите кои ги заработи во Накиска, Канада, за време на еден од тренинзите. Французинот со хеликоптер бил пренесен до најбилската болница, но брзо по пристигнувањето на ...

Загина францускиот скијач Поасон

Нетпрес - 13.11.2017

Францускиот Давид Поасон почина од повредите добиени при пад на тренинг за спуст трката во канадскиот зимски центар Накиска, соопшти Францускиот скијачки сојуз. Најголем успех на 33-годишниот Поасон беше освојувањето на сребрената медала во спуст на ...

Француски скијач загина по тежок пад на тренинг (Видео)

Екипа - 13.11.2017

Француската скијачка федерација соопшти дека скијачот Давид Поисон во петокот го загубил животот при тежок пад за време на тренинг. Падот на 35-годишниот скијач се случи во тренинг центарот во Накиска, Канада, каде се подготвувал за трките во спуст ...

Стравична несреќa: По пад на тренинг загина еден од најдобрите Француски скијачи

Спортклуб - 13.11.2017

Еден од најдобрите скијачи од Франција, 35-годишниот Давид Поисон трагично го загуби живото по пад на тренинг во пресрет на спустот во канадски Накис. Оваа информација ја објавија од Фрнцускиот скијачки сојуз кои испратија сочуство до фамилијата и ...

Трагедија: Познат спортист загина на тренинг

Сител - 13.11.2017

Францускиот скијач Давид Пуасон почина во 35. година по пад на тренинг во Канада, соопшти Скијачкиот сојуз на Франција. Пуасон, кој на Светското првенство 2013 година освои бронзен медал во спист, почина во петокот.

Трагедија: Француски скијач го загуби животот на тренинг

Дерби - 13.11.2017

Француските медиуми вечерва пренесоа трагична вест во која се вели дека како последица на тешки повреди заработени при спуст тренинг, животот го загубил скијачот Давид Поисон. Трагедијата се случила во канадскиот зимски центар Накаска каде ...

Скијачот Поасон им подлегна на повредите

Локално - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Францускиот скијач Давид Пуасон загина по пад на тренинг

Република - 14.11.2017

Францускиот скијач и освојувач на бронзен медал на светско првенство, Давид Пуасон, почина откако претрпи тешки повреди на тренинг во Канада. Веста ја потврдија од Француската скијачка федерација.

Француски скијач загина на тренинг

Вечер - 13.11.2017

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. Најголемите успеси во кариерата Паизон ги постигна на СП во 2013 година во Шладминг ...

Трагедија: Познат светски скијач загина на тренинг

Press24 - 13.11.2017

Францускиот скијач Давид Пуасон почина во 35. година по пад на тренинг во Канада, соопшти Скијачкиот сојуз на Франција. Пуасон, кој на Светското првенство 2013 година освои бронзен медал во спист, почина во петокот.

Поасон им подлегна на повредите

+инфо - 14.11.2017

35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат животот. Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки ...

Француски скијач загина на тренинг

Точка - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. Најголемите успеси во кариерата Паизон ги постигна на СП во 2013 година во Шладминг ...

Поасон им подлегна на повредите

Канал5 - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Трагедија: Француски скијач загина на тренинг

Спортски - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Паизон почина од повредите со кои се здоби по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. Најголемите успеси во кариерата Паизон ги постигна на СП во 2013 година во Шладминг кога го ...

Поасон им подлегна на повредите

Идивиди - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Трагедија: Француски скијач загина на тренинг

Таратур - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Паизон почина од повредите со кои се здоби по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. Најголемите успеси во кариерата Паизон ги постигна на СП во 2013 година во Шладминг кога го ...

Познатиот скијач им подлегна на повредите

Пулс24 - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот

Репортер - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. Најголемите успеси во кариерата Паизон ги постигна на СП во 2013 година во Шладминг ...

Повредите на тренингот фатални за францускиот скијач Поасон

Нова ТВ - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскиот ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Скијачкиот свет во шок: Познатиот скијач им подлегна на повредите

Сител - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Скијачкиот свет во шок: Познатиот скијач им подлегна на повредите (ФОТО)

Exclusive.mk - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Францускиот скијач почина по падот на тренингот

МК News - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Поасон им подлегна на повредите

А1 On - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...

Поасон им подлегна на повредите

Орбис - 14.11.2017

Францускиот скијач Давид Поасон почина по падот на тренингот викеднот во кандскито ски-центар Накиска, соопшти синоќа Францускиот скијачки сојуз. 35-годишниот Поасон брзо по падот беше однесен во болница, но лекарите не успеаја да му го спасат ...