TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сведочење: Ниту Русите работеле за Трамп, ниту Обама го прислушувал

Нова ТВ - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и Националната безбедносна агенција (НСА) изјавија дека не нашле ниту еден доказ дека руските разузнавачки служби менувале резултат на гласовите во одредени американски држави.

Коми: Немаме информации дека Трамп бил прислушуван

Глас на Америка - 20.03.2017

На распитот во Конгресот доминираше и прашањето за наводните напори на Русија да влијае на претседателските избори во САД Директорот на Федералното истражно биро (ФБИ) и раководителот на Националната агенција за безбедност, адмиралот Мајкл Роџерс, ...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

А1 On - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на предизборната кампања за претседателските избори ...

ФБИ ја потврди истрагата за поврзаност меѓу соработниците на Трамп и Русија

Р.С.Европа - 20.03.2017

Директорот на ФБИ Џејмс Коми потврди дека има истрага за комуникацијата меѓу руски владини претставници и соработниците на американскиот претседател Доналд Трамп. Коми ова го кажа денеска на сослушувањето воКомисијата на Претставничкиот дом на ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

Алсат-М - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле ...

Трамп: ФБИ и НСА потврдија отсуство на руска врска во изборите

Стандард - 20.03.2017

Американскиот претседател, Доналд Трамп смета дека две од водечките разузнавачки служби потврдиле отсуството на руско влијание во претседателските избори во САД. „НСА и ФБИ рекоа на конгресот дека Русија не влијаела на изборите“, напиша Трамп на ...

ФБИ истражува можни врски меѓу Русија и соработници на Трамп

Стандард - 20.03.2017

Директорот на ФБИ, Џејмс Коми потврди дека бирото истражува можни врски и координација меѓу Русија и соработници на претседателот Трамп во рамките на поширока истрага за руска интервенција во американските избори.

ФБИ и НСА го негираат тврдењето на Трамп за прислушување

Мета - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции изјавија дека немаат информации кои би ги потврдиле тврдењата на претседателот на САД, Доналд Трамп дека неговиот претходник Барак Обама прислушувал пред изборите.

Шефовите на ФБИ и НСА ќе сведочат за можна вмешаност на Русија во изборите во САД

МРТ - 20.03.2017

Изјави ќе дадат и за тврдењето на новиот шеф во Белата куќа за прислушување од страна на неговиот претходник Барак Обама. Директорот на ФБИ Џејмс Коми и шефот на Агенцијата за национална безбедност Мајкл Роџерс ќе сведочат пред конгресот за можна ...

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот

Р.С.Европа - 20.03.2017

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година.

Американските разузнавачи ќе сведочат за врските на Трамп со Русија

Нова ТВ - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и Националната безбедносна агенција (НСА) денеска ќе сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на претседателот Доналд Трамп со Русија и за неговите тврдења дека го прислушувал бившиот ...

ФБИ и НСА тврдат: Нема потврда за наводното прислушување на Трамп

+инфо - 20.03.2017

Директорите на американските безбедносни агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на Доналд Трамп. Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Алфа - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

Сител - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле ...

Шефовите на разузнувачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

Макфакс - 20.03.2017

Шефовите на главните разузнувачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат на тврдењето дека Трамп дека бил прислушкуван ...

ФБИ и НСА го негираат тврдењето на Трамп за прислушување

Локално - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции изјавија дека немаат информации кои би ги потврдиле тврдењата на претседателот на САД, Доналд Трамп дека неговиот претходник Барак Обама прислушувал пред изборите.

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Алсат-М - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот

Алсат-М - 20.03.2017

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година.

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

Телевизија Нова - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на предизборната кампања за претседателските избори ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

+инфо - 20.03.2017

Џејмс Коми и Мајк Роџерс првпат ќе зборуваат јавно за тие две прашања, кои ја заинтересираа американската јавност претходните недели. Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

Курир - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле ...

Шефовите на разузнавачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

Точка - 20.03.2017

Шефовите на главните разузнавачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат на тврдењето дека Трамп дека бил прислушкуван ...

ФБИ и НСА го негираат тврдењето на Трамп за прислушување

Слободен Печат - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции изјавија дека немаат информации кои би ги потврдиле тврдењата на претседателот на САД, Доналд Трамп дека неговиот претходник Барак Обама прислушувал пред изборите.

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Телевизија Нова - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

Република - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на предизборната кампања за претседателските избори ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Идивиди - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

А1 On - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле ...

ФБИ и НСА: Нема докази дека Обама го прислушувал Трамп

Канал5 - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции изјавија дека немаат информации кои би ги потврдиле тврдењата на претседателот на САД, Доналд Трамп дека неговиот претходник Барак Обама прислушувал пред изборите.

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Курир - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп дека бил прислушуван

Либертас - 20.03.2017

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на предизборната кампања за претседателските избори ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

А1 On - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

Телевизија Нова - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле ...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

А1 On - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

ФБИ тврди дека не го прислушувале Трамп...

Н.Македонија - 20.03.2017

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации што би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Вечер - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

Пулс24 - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и ФБИ треба да ги проверат информациите што биле ...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Алфа - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија...

Н.Македонија - 20.03.2017

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на ...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите...

Н.Македонија - 20.03.2017

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Телевизија Нова - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

СВЕДОЧЕЊЕ НА ФБИ И НА НСА: Евентуалните врски на Трамп со Русија

Телеграф - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

24 Вести - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил прислушуван од ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Либертас - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...