TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Не сме разговарале со ДПА за Владата

Алсат-М - 10.11.2017

ДПА никој не ја повикал да биде дел од Владата и покрај тоа што премиерот Зоран Заев постојано изјавува дека коалицијата која тој ја предводи е отворена за соработка со сите политички субјекти и независни пратеници.

Кој ќе биде нов министер за здравство?

24 Вести - 10.11.2017

Кој ќе седне во испразнетиот кабинет на Министерството за здравство. Политичките партии од парламентарното мнозинство не откриваат кои имиња се во игра за министерската позиција. Лидерот на Алијансата Зијадин Села пак убеден дека тие ќе го имаат ...

Ахмети го условува Заев – бара Зијадин Села да замине од владината коалиција!

Република - 10.11.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, се чувствувал многу нервозно по вчерашното интервју на претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на ТВ Алсат. Извори од ДУИ за порталот “tetova1” укажуваат на тоа дека деновиве Али Ахмети се очекува да го ...

Зошто Села смета дека Македонците се варвари,  дали Али Ахмети е организаторот на претепувањето на монструмот Села?

Локално - 10.11.2017

Зијадин Села, Ацо Кабранов и Блерим Хисени во „Патот кон“ на Алсат-М Зошто Села смета дека Македонците се варвари, дали Али Ахмети е организаторот на претепувањето ан монструмот Села на крвавиот четврток во Собранието, и кои Македонци можат да ...

Села: за новиот министер за здравство ќе решат партиските органи

Р.С.Европа - 10.11.2017

„Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се решатна партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари“, изјави синоќа лидерот на Алијанса на ...

ВИДЕО: Зијадин Села, Ацо Кабранов и Блерим Хисени во „Патот кон“ на Алсат-М

Либертас - 09.11.2017

Погледнете го вечерашното издание на емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизија во која гостуваше Зијадин Села од Алијансата за Албанците, новинарот Ацо Кабранов и аналитичарот Блерим ...

Села: За името на новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи

Сител - 09.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари, изјави вечерва лидерот на Алијанса на ...

Села: Ние сме и ќе продолжиме да бидеме дел од Владата

Алсат-М - 09.11.2017

Парламентарното мнозинство може да се прошири, но не и да се намали. Зијадин Села уште еднаш ги отфрли гласините за можно излегување на Алијансата за Албанците од Владата. Според него, оној кој најмногу бара заминување на Села од Владата е ДУИ на ...

Села се уште чека покана од Заев: ДУИ нема ништо против АА да биде дел од власта

ТВ21 - 09.11.2017

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, се уште чека покана од премиерот Зоран Заев за преговори околу составот на Владата. Села го потсети Заев дека е негова обврската да ја состави Владата, а ги негираше информациите за имињата што ...

Села има нов министер за здравство, ама ќе му го кажел на Заев кога ќе му се јавел!

Либертас - 09.11.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на гостувањето во емисијата „Патот кон“ која ќе се емитува вечерва на програмата на ТВ Алсат-М потврди дека остануваат во владиното мнозинство и дека новиот министер за здравство на местото на ...

Алијанса останува во владата, само влегувањето на ДПА може да ги истера

Телевизија Нова - 09.11.2017

Денеска или утре треба да се одржи средба помеѓу лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села и премиерот Зоран Заев во врска со судбината на колацијата предводена од СДСМ.Владината коалиција е на стаклени нозе откако најтесното раководство ...

СЕЛА ОСТАНУВА ВО ВЛАДА: Примарно ни е исполнувањето на ветените реформи

Sky - 09.11.2017

Парламентарното мнозинство може да се прошири, но не и да се намали. Зијадин Села уште еднаш ги отфрли гласините за можно излегување на Алијансата за Албанците од Владата, објави Алсат М. Според него, оној кој најмногу бара заминување на Села од ...

Села: За новиот министер за здравство ќе решат партиските органи

24 Вести - 10.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се решатна партиските органи. „Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари“, изјави синоќа лидерот на Алијанса на ...

Села: За името на новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи

Стандард - 09.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари, изјави вечерва лидерот на Алијанса на ...

Села: Ние сме и ќе продолжиме да бидеме дел од Владата

Локално - 09.11.2017

Парламентарното мнозинство може да се прошири, но не и да се намали. Зијадин Села уште еднаш ги отфрли гласините за можно излегување на Алијансата за Албанците од Владата, информира АлсатМ .

Села: Кога ќе ми се јави Заев ќе му го кажам новиот министер за здравство

Фокус - 09.11.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на гостувањето во емисијата „Патот кон“ која ќе се емитува вечерва на програмата на ТВ Алсат-М потврди дека остануваат во владиното мнозинство и дека новиот министер за здравство на местото на ...

Дали Села останува во Владата?

Фактор - 09.11.2017

Зијадин Села уште еднаш ги отфрли гласините за можно излегување на Алијансата за Албанците од Владата, информира АлсатМ. Според него, оној кој најмногу бара заминување на Села од Владата е ДУИ на Али Ахмети.

Села: За името на новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи...

Н.Македонија - 09.11.2017

Села: За името на новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи.

Села: Ние сме и ќе продолжиме да бидеме дел од Владата

iPortal - 09.11.2017

Парламентарното мнозинство може да се прошири, но не и да се намали. Зијадин Села уште еднаш ги отфрли гласините за можно излегување на Алијансата за Албанците од Владата. Според него, оној кој најмногу бара заминување на Села од Владата е ДУИ на ...

Села: Кога ќе ми се јави Заев ќе му го кажам новиот министер за здравство

Локално - 09.11.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на гостувањето во емисијата „Патот кон“ која ќе се емитува вечерва на програмата на ТВ Алсат-М потврди дека остануваат во владиното мнозинство и дека новиот министер за здравство на местото на ...

Села: За името на новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи

Канал5 - 09.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари, изјави вечерва лидерот на Алијанса на ...

Не се преговара со ДПА за влез во Владата, Беса размислува за поддршка

Нова ТВ - 10.11.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не се водат преговори за влез на ДПА во Владата. – Јас не водам преговори со ДПА за влез во власта. Се надевам дека брзо ќе ги најдеме кадровските решенија за пополнување на испразнетите места, рече Заев, ...

Алијанса останува во Владата, го очекуваат местото во здравство

Нова ТВ - 10.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. -Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари, изјави вечерва лидерот на Алијанса на ...

Села: Кога ќе ми се јави Заев ќе му го кажам новиот министер за здравство

iPortal - 09.11.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на гостувањето во емисијата „Патот кон“ која ќе се емитува вечерва на програмата на ТВ Алсат-М потврди дека остануваат во владиното мнозинство и дека новиот министер за здравство на местото на ...

Села: За новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи

Мета - 09.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе одлучуваат органите на партијата, изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“.

Села лично на Заев ќе му каже кој е новиот министер за здравство

+инфо - 09.11.2017

Кој ќе биде новиот министер за здравство ќе му кажам на премиерот Заев кога ќе ми се јави тој, вели Села. Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на гостувањето во емисијата „Патот кон“ која ќе се емитува вечерва на програмата на ТВ Алсат-М ...

Села: За новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи

Локално - 10.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе одлучуваат органите на партијата, изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“.

Села има нов министер за здравство, ама ќе му го кажел на Заев кога ќе му се јавел!

Бриф - 10.11.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на гостувањето во емисијата „Патот кон“ која ќе се емитува вечерва на програмата на ТВ Алсат-М потврди дека остануваат во владиното мнозинство и дека новиот министер за здравство на местото на ...

Села: За тоа кој ќе биде новиот министер за здравство ќе одлучи партијата

МКД - 10.11.2017

Oстануваме дел од владината коалиција. За новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. Ќе поставиме човек кој ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари, изјави Зијадин Села, првиот човек на Алијанса за Албанците.

Села: За новиот министер за здравство ќе одлучуваат партиските органи

Позитив.мк - 10.11.2017

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе одлучуваат органите на партијата, изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“.

Груевски: Во моментов пет проценти од сите пратеници се во притвор

еМагазин - 06.12.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски притворот на шестмината пратеници од неговата партија го оцени како тежок преседан, режим и уривање на демократијата. - Ја користам оваа прилика уште еднаш да апелирам и до обвинителството и до судството, а ...