TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога ќе видите што пронашол во чоколадото, ЌЕ ВИ СЕ ЗГАДИ ЖИВОТОТ!

Sky - 14.11.2017

Кога ќе се почастиме со чоколадо, само сакаме што побрзо да го отвориме и да уживаме во неговиот вкус… Но, еден корисник на „Реддит“ отворил девет чоколада полнети со вишна кои ги добил на подарок, а открил дека чоколадата во себе имаат малку повеќе ...

Едноставен рецепт за нискокалорично чоколадно смути

Ladybook - 14.11.2017

Во оние денови кога едноставно имате голема потреба за благо, наместо да се заборавите во уживањето на вкусот на големо чоколадо, направете нискокалорично чоколадно смути, кое не само што е превкусно, туку ќе ја задоволи и вашата желба за десерт! ...

Чоколадото е најдобро да се консумира за појадок

Пулс24 - 14.11.2017

Според истражувањата кои ги спровел универзитетот во Сиракузи, црното чоколадо ги подобрува когнитивните функции на мозокот и ја подобрува меморијата и концентрацијатa. Со оглед на тоа дека на сите нѝ е важно нашиот мозок што подобро да функционира ...

Рецепти за смути погодни за здрави диети

Кумановски м. - 14.11.2017

loading... Кога почитуваме диететски план, важно е во менито да не недостасуваат хранливи елементи кои нѐ одржуваат енергични, здрави, сити и во добро расположение. Појадокот е најважниот оброк во денот.

Науката потврди: Чоколадата е најдобро да се јаде за појадок

Слободен Печат - 13.11.2017

Според истражувањата кои ги спровел Универзитетот во Сиракуза, темната чоколада ги подобрува когнитивните функции на мозокот, поттикнува подобро помнењe, подобро расудување и подобра концентрација.