TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата трага по 68-годишна жена и 17-годишно девојче

МКД - 20.04.2017

Вчера во два одвоени случаи во полицијата се пријавени исчезнувањата на две скопјанки. Во 14.50 часот во полициската станица-Чаир, Г.С. (42) од Скопје пријавил дека на 11април околу 11 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата ...

Исчезнаа три лица

Репортер - 20.04.2017

Вчера во 14.50 часот во ПС Чаир, 42-годишниот Г.С. од Скопје пријавил дека на 11.04.2017 година околу 11.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата 17-годишна ќерка. Полицијата ги презеде сите мерки за пронаоѓање на лицето.