TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОЈО ќе истражува дали Мијалков и Груевски переле пари преку српски фирми

24 Вести - 07.12.2017

Дали Никола Груевски и Сашо Мијалков переле пари преку српски фирми, ќе истражува македонското обвинителство. Македонските обвинители се заинтересирале за случајот, откако екс шефот на српската дипломатија - Вујк Јеремиќ директно ги обвини.

ОЈО ја започнува првата истрага против поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и Никола Груевски за перење пари

Телма - 07.12.2017

Пред една недела поранешниот српски министер за надворешни работи Вук Јеремиќ во телевизиско интервју ќе соопшти дека поранeшниот шеф на тајната полиција на Македонија, Сашо Мијалков и поранешниот премиер, Никола Груевски, извлекувале пари од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата по интервјуто на Јеремиќ е доказ дека нема правен систем

Р.С.Европа - 07.12.2017

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ, отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за перење пари на македонски функционери во Србија е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички ...

OJO со истрага за изјавите на Јеремиќ, ќе се истражува дали Мијалков „перел пари“ во Србија

ТВ21 - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство по допрен глас од Вук Јеремиќ одлучи да отвори предистражна постапка за обвинувањата дека поранешниот шеф на македонската тајна полиција, перел пари во Србија.

Предистражна постапка за перење пари на македонски функционери во Србија

Алсат-М - 07.12.2017

Обвинителството за организиран криминал во Скопје почна предистражна постапка по сомневањата дека високи функционери од Македонија переле пари во странство. Иако обвинителството не дава детали за имињата кои се под истрага, се соопштува дека ...

ОЈО истражува македонски функционери за перење пари во Србија

Deutsche Welle - 07.12.2017

По трагата на изјавата на српскиот опозиционер Вук Јеремиќ, македонското Основно јавно обвинителство соопшти дека отворило истрага против високи македонски функционери за перење пари во соседната држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Отворањето на истрага „по допрен глас“ за интервјуто на Јеремиќ е доказ дека нема правен систем и правда

А1 On - 07.12.2017

„Јавното обвинителство е слуга на Зоран Заев и хунтата на власт. Објавување на отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, ...

ОЈО поведе предистражна постапка по наводите на Јеремиќ за перење пари од Груевски и Мијалков

Канал5 - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција покрена предистражна постапка против поранешни македонски високи функционери за перење пари во република Србија. Како што велат од таму истрагата е покрената по допрен глас.

Предистрага за перење пари на македонски функционери во Србија

Р.С.Европа - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење индиции за стеорено кривично дело за перење пари и други приноси, соопшуваат од Обвинителството.

Обвинителството отвори истрага по допрен глас откако Јеремиќ ги обвини Груевски и Мијалков дека переле пари во Србија

Сакам да кажам - 07.12.2017

Основното јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција објави дека покренало предистражна постапка поради постоење индиции дека високи македонски функционери переле пари, што произлегло од изјава на поранешниот министер за ...

Поведена предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија

ТВ21 - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Јавно обвинителство: Предистражна постапка за перење пари

МРТ - 07.12.2017

Ова е резултат на објавените написи од повеќе медиуми во Македонија на изјавата на поранешниот српски министер за надворешни работи Јеремиќ, за наводно перење пари во Република Србија од високи македонски функционери...

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Мета - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

ВМРО-ДПМНЕ за предистражната постапка по изјавата на Јеремиќ: Македонија нема правен систем

Фактор - 07.12.2017

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за перење пари на македонски функционери во Србија е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички прогон.

ОЈО истражува македонски функционери за перење пари во Србија

Канал 77 - 07.12.2017

По трагата на изјавата на српскиот опозиционер Вук Јеремиќ, македонското Основно јавно обвинителство соопшти дека отворило истрага против високи македонски функционери за перење пари во соседната држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Јавното обвинителство е слуга на Зоран Заев и хунтата на власт

Курир - 07.12.2017

Објавување на отворената пред истражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е под еднаква за сите, туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата ...

Предистражна постапка за перење пари на високи македонски функционери во Србија

МКД - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата по интервјуто на Јеремиќ е доказ дека нема правен систем

МКД - 07.12.2017

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ, отворената предистражна постапка „по допрен глас" за перење пари на македонски функционери во Србија е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички ...

ВМРО-ДПМНЕ: Постапката по интервјуто на Вук Јеремиќ е доказ дека во Македонија нема правен систем

Макфакс - 07.12.2017

Отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата хунта, обвини ...

ОЈО: Предистрага за перење пари на македонски функционери во Србија

Нова ТВ - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

За ВМРО-ДПМНЕ отворањето истрага по допрен глас е политички прогон

Фокус - 07.12.2017

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ, отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за перење пари на македонски функционери во Србија е уште еден доказ дека во Македонија немало правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички ...

ВМРО-ДПМНЕ им се закани на Јеремиќ и на медиумите што ја пренеле изјавата за Мијалков

Мета - 07.12.2017

Објавувањето дека е отворена предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско-политички прогон нарачан од Заев и неговата ...

ОЈО ќе истражува дали Мијалков „перел пари“ во Србија

ТВ21 - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Предистражна постапка за Груевски и за Мијалков за перење пари во Србија

+инфо - 07.12.2017

Луѓето на режимот, пред се Сашо Мијалков кој е десна рака на Груевски, панично ги извлекуваат парите стекнати преку коруптивна работа, напиша Јеремиќ. Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира по допрен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Постапката по интервјуто на Вук Јеремиќ е доказ дека во Македонија нема правен систем

Вечер - 07.12.2017

Отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата хунта, обвини ...

Обвинителството ги испитува тврдењата на Вук Јеремиќ за криминал на поранешната власт

Телма - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по допрен глас, отвори предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Мијалков и Груевски под истрага за перење пари во Србија

Фокус - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција покрена предистражна постапка против поранешни македонски високи функционери за перење пари во Република Србија.

ВМРО-ДПМНЕ: После интервјуто на Јеремиќ се докажа дека кај нас нема правда

+инфо - 07.12.2017

За скандалот со „Јадран филм“ на пример не беше покрената истрага по јавно допрен глас, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и ...

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Либертас - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

По изјавата на Јеремиќ, ОЈО поведе предистражна постапка за перење пари

Стандард - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ВМРО-ДПМНЕ: Постапката по интервјуто на Вук Јеремиќ е доказ дека во Македонија нема правен систем

Орбис - 07.12.2017

Отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата хунта, обвини ...

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Локално - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

Поведена предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија

24 Вести - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ВМРО-ДПМНЕ: Јавното обвинителство е слуга на Зоран Заев и хунтата на власт

Нетпрес - 07.12.2017

Објавување на отворената пред истражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е под еднаква за сите, туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата ...

ОЈО отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Позитив.мк - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери што переле пари во Србија

Макфакс - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ВМРО-ДПМНЕ со закана до Вук Јеремиќ и до медиумите „блиски до СДС“

Стандард - 07.12.2017

Отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата хунта, обвини ...

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

24 Вести - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

ОЈО поведе постапка против високи македонски функционери кои переле пари во Србија

А1 On - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Постапката по интервјуто на Вук Јеремиќ е доказ дека во Македонија нема правен систем

Локално - 07.12.2017

Отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите туку партиско политички прогон нарачан од Заев и неговата хунта, обвини ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери кои переле пари во Србија

Вечер - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ВМРО-ДПМНЕ со закани и до Јеремиќ и до медиумите што ја пренеле изјавата за Мијалков и Груевски

Либертас - 07.12.2017

„Јавното обвинителство е слуга на Зоран Заев и хунтата на власт. Објавување на отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери кои переле пари во Србија

Орбис - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЈО е слуга на Зоран Заев

24 Вести - 07.12.2017

„Јавното обвинителство е слуга на Зоран Заев и хунтата на власт. Објавување на отворената предистражна постапка „по допрен глас“ за интервјуто на Вук Јеремиќ е уште еден доказ дека во Македонија нема правен систем и правда која е подеднаква за сите, ...

ОЈО ги проверува тврдењата дека поранешни македонски функционери переле пари во Србија...

Н.Македонија - 07.12.2017

ОЈО ги проверува тврдењата дека поранешни македонски функционери переле пари во Србија Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поведе предистражна постапка по допрен глас за тврдењата на поранешниот српски министер ...

Предмалку ОЈО соопшти: Македонски високи функционери под истрага за перење пари во Србија

Sky - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

Против кој екс висок функционер ОЈО покрена истрага за перење пари во Србија?

Фактор - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ОЈО ги проверува тврдењата на Јермиќ дека поранешни македонски функционери переле пари во Србија

Слободен Печат - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поведе предистражна постапка по допрен глас за тврдењата на поранешниот српски министер за надворешни работи Вук Јеремиќ за наводно перење пари во Србија од страна на високи ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери кои переле пари во Србија

Точка - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери кои переле пари во Србија

Кајгана - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...