TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ringke ја откри првата слика од LG V30

Телефони.мк - 17.07.2017

Изработувачот на маски Ringke ја прикажа првата слика од претстојниот премиум смартфон LG V30 па така добиваме вистински поглед на дизајнот од неговата задна страна. Претходно беа откриени шематските прикази на LG V30 од кои потоа беше изработен и ...

Премиерата на LG V30 е закажана за 31 август

БркајРабота - 17.07.2017

Компанијата LG достави покани за прес-конференција, која ќе се одржи на 31 август и на која ќе биде промовиран новиот LG V30. Самата покана не го содржи името V30, но се користи за илустрација телефон кој ја покажува буквата „V“ на екран - пишува ...