TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викторија Бекам и Reebok ги здружуваат силите за да ги поттикнат жените да бидат најдобрата верзија од себе

Точка - 09.11.2017

Викторија Бекам повторно изненадува. После промовирањето на новата козметичка линија, сега е време за патики. За спортскиот бренд Reebok до сега дизајнирале многу ѕвезди како Џиџи Хадид и Аријана Гранде.

Викторија Бекам И Reebok во нова сорабтока 2018-та година

КадеВечер - 09.11.2017

Во средата, Викторија Бекам објави преку Instagram дека склучила партнерство со Reebok, oблечена во спортски стил, бели патики, панталони и маица. Новата колекција од Reebok и Victoria Beckham официјално ќе ја видиме кон крајот на 2018 година.

Северна Америка и Кина ја поддржаа продажбата на Адидас

Денар - 09.11.2017

Германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ забележа уште еден силен квартал со раст на продажбата и профитот како резултат на проширување во Кина и Северна Америка, каде се бори за поголем удел на пазарот со конкурентот „Најк“, пренесува ...

Како Најк ги претркува даночниците

Оff.net - 09.11.2017

Во шемата што ја користи еден од најпознатите брендови во светот, парите од продажбата од нивните продавници низ цел свет стигаат во Европа, па од таму на Карибите, за во последно време да завршат во компании кои никаде не се базирани.