TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема казна за непримерното однесување: УЕФА му прогледа низ прсти на Игуаин (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Италијанскиот првак Јувентус беше надигран од Барселона на вчерашниот дерби меч од првата рунда во Лигата на шампионите. Истиот заврши со резултат од 3-0 со тоа што во позитивна смисла во главна улога беше Лионел Меси со двата погодоци, додека ...

„Кралевите“ тргнуваат кон хет-трик во ЛШ

Sport 1 - 13.09.2017

Европскиот шампион Реал Мадрид вечерва (20.45 часот) ќе ја започне одбраната на титулата освоена во Кардиф во јуни, кога „кралевите“ испишаа историја и станаа прв тим во Лигата на шампионите што го одбранил тронот.

Падна и Буфон, Меси му нема дадено гол само на уште еден голман!

Sport 1 - 13.09.2017

Барселона во рамките на првото коло од Лигата на шампионите славеше против Јувентус со 3-0, а Лионел Меси беше стрелец на два погодоци. Воедно тоа беа први голови за Аргентинецот против Џиџи Буфон, бидејќи на претходните три пресметки легендарниот ...

Барселона под водство на Валверде игра како никогаш во историјата: Со победата над Јуве срушија дури три рекорди

Спортклуб - 13.09.2017

Фудбалерите на Барселона и покрај сите проблеми и турбуленции на совршен начин ја отворија новата сезона, како во првенството, така и во Лигата на шампионите. Иако сезоната штотуку започна, новата Барселона предводена од Ернесто Валверде, сруши ...

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Португалскиот репрезентативец и ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, покажа дека е комплетно подготвен за првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, кој Мадриѓаните вечерва го играат против АПОЕЛ.

Иниеста: Убав почеток е да го победиш Јуве со 3-0

Екипа - 13.09.2017

Барселона имаше одличен старт на новата сезона во Лигата на шампионите, совладувајќи го Јувентус со 3-0 на „Камп Ноу“. Тоа е своевидна одмазда кон „старата дама“, но капитенот Андрес Иниеста го гледа како убава најава за успешна сезона во елитното ...

„Иниеста ќе остане верен и нема да ја напушти Барселона“

СуперСпорт - 13.09.2017

Генералниот менаџер на Јувентус, Бепе Марота, верува дека Андре Иниеста, ќе остане фудбалер на Барселона и следната сезона. Еден период, Иниеста ијави дека сеуште нема потпишано нов договор со Каталонскиот клуб, со што ги подгреа шпекулациите дека ...

Алегри: Меси може да ги промени секој натпревар

Шеталиште - 13.09.2017

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, по поразот од Барселона со 0:3 во Лигата на шампионите призна дека неговиот тим направил грешка, оставајќи простор за Меси и неговите соиграчи. Тренерот на „бјанконерите“ исто така, ја пофали каталонската ...

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага

Екипа - 13.09.2017

Италијанскиот првак Јувентус не си помина добро на гостувањето на „Камп Ноу“, загуби со убедливи 3-0, а фрустрацијата јасно ја покажаа и фудбалерите во текот на мечот. Посебен прием имаше Гонзало Игуаин како поранешен играч на Реал Мадрид, при ...

Разочараниот Игуаин покажа среден прст кон публиката

+инфо - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на ...

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Макфакс - 13.09.2017

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, одбраната на титулата ...

ВИДЕО: Еднаш Мадридиста, Засекогаш Мадридиста, Игуаин со среден прст до навивачите на Барса!

Sport M - 13.09.2017

Синоќа на натпреварот Барселона-Јувентус, Игуаин беше заменет во 87 минута, со што при замената, Игуаин, му покажа среден прст на навивачите на Барса. Игуаин, шест сезони беше член на Реал Мадрид, во периодот 2007-2013.

Игуаин се соочува со казна откако и покажа среден прст на публиката (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Аргентинскиот напаѓач се соочува со казна откако вчера на мечот од рамките на групната фаза во ЛШ, тој им покажа среден прст на навивачите на Барселона. Гонзало Игуаин беше заменет во текот на натпреварот, а навивачите на Барселона решија да го ...

Игуаин ќе има мака поради „средниот прст“ кон навивачите на Барса (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Јувентус синоќа не мина најдобро на гостувањето кај Барселона во рамки на првото коло од Лигата на шампиони и загуби со 3-0. Гонзало Игуаин излезе од игра во 87-та минута и пред да седне на клупата ги „поздрави“ навивачите на каталонците кои го ...

Обложувалниците не веруваат многу во ново вардарово чудо

SportMedia - 13.09.2017

Четири дена пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, обложувалниците ги објавија коефициентите за можни освојувачи на европскиот пехар. Вардар се најде на третото место, заедно со Веспре, Келце и Веспрем.

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Сител - 13.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот на Севиља, а Тотенхем ќе биде домаќин на ...

Само потежок тренинг за Реал (М)

Вечер - 13.09.2017

Далеку поголема неизвесност се очекува на вториот натпревар од истата група каде на мегдан ќе истрчаат фудбалерите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем и тие на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд Шпанскиот гигант, Реал (М), денеска ја ...

Реал Мадрид ја почнува одбраната на титулата против АПОЕЛ

Слободен Печат - 13.09.2017

Во првиот дуел од шампионската лига оваа екипа ја очекува најлесниот противник од групата Х, а тоа е составот на АПОЕЛ. Нормално дека мадридскиот тим е апсолутен фаворит на оваа пресметка и сè освен убедлив триумф ќе биде големо изненадување.

ЛШ: Деби на Ристовски, Барселона убедлива против Јувентус

+инфо - 13.09.2017

Во дербито на вечерта Барселона со убедливи 3:0 го совлада Јувентус. Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски го забележа првиот настап во елитната Лига на шампиони. Тој вечерва во Атина ги одигра последните минути за Спортинг кој го ...

Алегри: Од првата грешка бевме казнети, ваквите натпревари се добиваат психички!

Gol.mk - 13.09.2017

Масимилијано Алегри, тренерот на Јувентус, очекувано не беше задоволен од играта на својата екипа на вчерашниот меч против Барселона, во рамки од првото коло на Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион на „Камп Ноу“ забележа убедлив пораз до 3-0, ...

Италијаните го воздигнуваат Меси – фудбалскиот бог, универзален играч, број 1! (Фото)

Спортклуб - 13.09.2017

Аргентинскиот ас Лео Меси го положи големиот тест, го совлада конечно Џиџи Буфон, а поради тој подвиг, тој доби и перфектни оценки од италијанските медиуми. Јувентус не беше на висина на задачата синоќа на „Камп Ноу“, а Меси пред својата публика, ...

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Курир - 13.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната ...

За Буфон нема дилема: Меси е број 1!

Спортклуб - 13.09.2017

На вчерашниот натпревар помеѓу Барселона и Јувентус, конечно му појде од нога, да постигне гол против неповторливиот голман, Џанлуиџи Буфон. Единственото нешто во кое Роналдо беше секако пред Меси беше токму ова, совладувањето на Буфон.

Ракитиќ: Оваа победа носи огромна самодоверба

Екипа - 13.09.2017

Барселона ја продолжи серијата победи од стартот на оваа сезона, откако каталонскиот гигант го совлада Јувентус на отворањето од ЛШ со убедливи 3-0. Покрај двата гола на Меси, еднаш меѓу стрелците се запиша и Иван Ракитиќ, кој се наметнува како еден ...

Меси двапати го замрзна Буфон, Џиџи вели: Нема подобар од Лео

SportMedia - 13.09.2017

Лионел Меси конечно по долг пост го совлада легендарниот Џиџи Буфон и тоа двапати, а голманот на Јувентус вели дека нема подобар фудбалер од асот на Барселона. Двајцата повторно беа еден против друг, а конечно Аргентинецот успеа да ја протне топката ...

Пјаниќ признава: Барселона ни одржа лекција

Точка - 13.09.2017

Европскиот вицешампион Јувентус ја започна новата сезона во Лигата на шампионите со катастрофа на „Камп Ноу“ во Барселона. Фудбалерите на Масимилијано Алегри претрпеа тежок пораз од домаќините од 3:0, а фудбалерот за врска на „Бјанконерите“, ...

Валверде: Поради Меси многу страдав, но сега…

Дерби - 13.09.2017

Шпанскиот великан Барселона на перфектен начин со победа над Јувентус од 3-0 ја започна новата кампања во најелитното натпреварување Лигата на шампионите. Два од трите гола беа дело на аргентинскиот волшебник Лионел Меси кој одново доби комплименти ...

Игуаин ќе настрада од УЕФА: Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барса (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Јувентус синоќа немаше шанси против разиграната Барселона на „Камп Ноу“, „Старата дама“ загуби со 3:0, а Буфон два пати беше совладан од Лео Меси. Освен головите, еден од поинтересните детали кој фрли дамна на оваа супер фудбалска претстава, беше ...

ЛШ: Барселона убедлива против Јувентус

Сител - 13.09.2017

Првите натпревари од новата сезона во Лигата на шампионите ги одбележаа домашниот триумф на Барселона против ланскиот финалист Јувентус со 3:0, каде Лионел Меси постигна два гола. Потоа високите победи на ПСЖ над Селтик и на Челзи против дебитантот ...

Еве како одговори Игуаин на исвиркувањата на Камп Ноу

Спортски - 13.09.2017

Играчот на Јувентус, Гонзало Игуаин, на ваков начин им одговори на исвиркувањата од публиката на стадионот од Барселона. Многу медиуми го осудија овој неспортски ...

УЕФА е на потег, следува ли казна: Нервозниот Игуаин ги „поздрави“ навивачите на Барселона (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Јувентус загуби со 3-0 од Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, натпревар кој под своето ниво го одигра Гонзало Игуаин. Аргентинецот повторно не блесна на „Камп Ноу“, а во 87 минута беше повлечен од игра при што со еден ...

ЛШ: Барселона убедлива против Јувентус

Курир - 13.09.2017

Првите натпревари од новата сезона во Лигата на шампионите ги одбележаа домашниот триумф на Барселона против ланскиот финалист Јувентус со 3:0, каде Лионел Меси постигна два гола. Потоа високите победи на ПСЖ над Селтик и на Челзи против дебитантот ...

Лео Меси го прекина проклетството против Буфон, Ристовски дебитираше во ЛШ

СуперСпорт - 12.09.2017

Лионел Меси, го прекина проклетството против славнот италијански голман, Џиџи Буфон, тој вечерва постигна два од трите погодоци на Барселона против Јувентус. „Бјанконерите“ минатата година ја исфрлија Барселона во 1/4 финалето, победувајќи ги со 3-0 ...

Видео: Барса го демолира Јувентус, рутина за скапите „светци“ и „ѓаволи“

Спортски - 12.09.2017

Барселона покажа дека е силна и без Нејмар па го декласираше Јувентус со 3:0 во првото коло од ЛШ. Рутински победи на Баерн, Челзи, ПСЖ и Јунајтед, без голови во Рим. Дербито на вечерта се играше на „Камп Ноу“ каде Барселона уште еднаш покажа моќ и ...

(Видео) ЛШ: Барса го доби дербито, сигурни победи на фаворитите

Макфакс - 12.09.2017

Фудбалерите на Барселона го совладаа Јувентус со 3:0, на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите. Барса успеа да му се реваншира на Јувентус за елиминацијата во четврт-финалето, во претходната сезона.

Валверде: Кога Лео ја има топката, знаете дека секогаш нешто ќе се случи!

Gol.mk - 13.09.2017

Три победи во Примера и одлично деби против европскиот вицешампион во Лигата на шампионите, па веднаш критиките се претвораат во комплименти на адреса на Барселона. Момците на Ернесто Валверде го победија Јувентус со 3-0, а тренерот ги пофали сите ...

Барселона убедлива против Јувентус, Челси ја наполни мрежата на Карабаг (ВИДЕО)

МКД - 12.09.2017

Ефикасен почеток на новата сезона од Лигата на шампионите, во дербито Барселона со 3-0 го победи Јувентус, Челси со 6-0 го почасти Карабаг на дебито од Лигата на шампионите, Манчестер јунајтед со 3-0 го совлада Базел.

ЛШ: Јувентус на колена пред Меси, Челси броеше до шест против Карабах, ПСЖ до пет против Селтик, деби за Ристовски ...

24Фудбал - 12.09.2017

Комплетирани се вечерашните осум средби од првото коло во Лигата на шампионите. Барселона го доби дербито на вечерта, откако славеше со убедливи 3-0 на домашен терен против Јувентус, во првото коло од групата „Д“.

Лекција од Барселона за Јувентус, Челзи и ПСЖ расположени за голови

ТВ21 - 12.09.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, беше човекот од одлука на вечерашниот натпревар против Јувентус во групната фаза од ЛШ. Аргентинецот постигна два погодоци против италијанскиот гигант, а во листата на стрелците се запиша и Иван Ракитиќ.

Пјаниќ: Ни одржаа лекција, требаше да бидеме многу подобри

Дерби - 12.09.2017

Екипата на Јувентус доживеа тежок пораз од Барселона (3-0) на стартот на новата кампања во Лигата на шампионите. „Старата дама“ добро се носеше со каталонците до првиот гол на Меси во 45 минута, по што во вториот дел се загуби на теренот, односно ...

ВИДЕО: Слатка одмазда за Барса, Меси и Ракитиќ го „решија“ Јуве!

Gol.mk - 12.09.2017

Каталонскиот гигант, Барселона, со победа ги стартуваше настапите во новата сезона на Лигата на шампионите. На преполнетиот „Камп Ноу“ Барса со убедливи 3-0 (1-0) го совлада италијанскиот шампион, Јуве и на еден начин му се реваншира за ланската ...

Меси го кутна Јувентус, гол-шоу на фаворитите, Ристовски дебитираше со победа во ЛШ (Видео)

Дерби - 12.09.2017

Вечерва во Лигата на шампионите беше на програмата првото коло од групите А, Б, Ц и Д во кои најзначајната победа ја запишаа фудбалерите на Барселона кои со убедливи 3-0 славеа над италијанскиот првак Јувентус.

Меси конечно го совлада Буфон

Сакам да кажам - 12.09.2017

Лео Меси, конечно, успеа да му даде гол на Џанлуиџи Буфон, откако Барселона го совлада Јувентус со 3:0 на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Ова беше реприза на полуфиналето од минатата сезона, кога Јувентус ја елиминираше Барселона, ...

Реванш на Барселона со иста мерка против Јувентус, моќен старт и на Челзи, ПСЖ, Баерн и Манчестер јунајтед

SportMedia - 12.09.2017

Барселона потполно мус е реваншира на Јувентус за елиминацијата во ланското четвртфинале во Лигата на шампионите и со резултат од 3:0 го декласира италијанскиот првак и актуелен европски вицешампион.

Мадридистите прават побуна: Роналдо беше казнет за ваков гест, Меси го направи истото (ВИДЕО)

Спортклуб - 12.09.2017

Барселона оствари сигурен триумф вечерва во дербито на колото во ЛШ, против Јувентус со 3:0. Главна приказна беа головите на Лео Меси против Џанлуиџи Буфон, голманот кој се уште не беше совладан од аргентинскиот фудбалер.

Барса му се одмазди на Јуве, Јунајтед се врати со победа во ЛШ

Стандард - 12.09.2017

Барселона со 3:0 го совлада италијанскиот шампион Јувентус во првиот натпревар од групата Д на Лигата на шампиони, одигран на „Камп Ноу“. Голем херој за „каталонците“ повторно беше вообичаениот осомничен – Лео Меси, кој ги постигна првите два гола ...

Барселона со три гола го реши Јувентус (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Барселона и покрај сите проблеми со кои се соочува имаше сили за добар почеток во новата сезона на евросцената. На Ноу Камп е совладан минатогодишниот финалист Јувентус со ...

Видете како Меси го матираше Буфон (видео)

Спортски - 12.09.2017

Барселона и Јувентус играат многу возбудлив натпревар во рамките на првото коло од ЛШ, а на полувреме Каталонците заминаа со предност од голот на Лео Меси. Меси после една фантастична акција успеа да го матира Буфон во последните моменти од првото ...

Кога на Меси ќе му тргне два пати против Буфон во иста ноќ (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

На Лионел Меси да не му тргне… Тој вечерва не само што конечно успеа да му даде гол на славниот Џанлуиџи Буфон, со што беше отворен со погодоци дуелот меѓу Барселона и Јувентус на стартот од новата сезона во ЛШ, туку го матираше Џиџи два пати во ...

Буфон не се ни помрдна од местото: Голот на Меси за водство против Јувентус (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.09.2017

Аргентинецот му донесе водство на својот тим во дуелот со Јувентус пред самиот финиш на првото полувреме. Барселона дојде до предност од 1-0 над Јувентус во дербито на вечерта во Лигата на Шампионите, а водечкиот гол беше дело на Аргентинецот Лионел ...