TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вербален конфликт меѓу Трајановски и Шилегов пред медиумите

Алсат-М - 12.10.2017

Вербалниот конфликт меѓу двајцата кандидати за градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски и Петре Шилегов, се случи откако Шилегов го обвини актуелниот градоначалник дека не се посветил доволно на подобрувањето на квалитетот на животната средина ...

Шилегов и Трајановски на висок тон – „Не бидете арогантен, да излеземе на дуел“ повика кандидатот од СДСМ

ТВ21 - 12.10.2017

Дојдоа да потпишат заеднички договор, но завршија со меѓусебна расправија. Кандидатите за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов и Коце Трајановски, заедно со уште четворица од помалите политички партии, ставија потпис на Платформата за чист ...

Коце Трајановски не собра храброст да се појави на дебатата на Телма

Фокус - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, вечерва не дојде на дебата со неговите противкандидати на телевизија Телма. Водителот кажа дека долго време траела комуникацијата со штабот на ВМРО-ДПМНЕ за на крај да им биде ...

Шилегов го повика Трајановски на дебата

Телма - 12.10.2017

Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, ја прекина денешната прес-конференција на неговиот против кандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски и го повика на дебата. „Да излеземе на дуел, ве поканувам да не бидете арогантни и да ...

Епилог на денот: Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска, протестен марш на „Тврдокорните“, вербален конфликт ...

Newsroom - 12.10.2017

Панче Ангелов, напаѓачот на министерката Радмила Шекеринска за време на насилниот инцидент во Собранието на 27 април, денеска беше осуден на затворска казна од четири години , одлучи Основниот суд Скопје 1.

Трајановски и Шилегов – како против загаденоста на воздухот

Глас на Америка - 12.10.2017

Двајцата главни кандидати за градоначалник на Скопје се судрија за едно од клучните прашања – загаденоста на воздухот во градот. Трајановски и Шилегов, заедно со другите кандидати, ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ ...

Прв дуел на Шилегов и Трајановски пред камера ВИДЕО

+инфо - 12.10.2017

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ досега не се појави на ниту една дебата или дуел со неговите противкандидати. Кандидатите за градоначалници на Град Скопје од редовите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Петре Шилегов и Коце Трајановски, денеска го имаа првиот „дуел“ ...

(ВИДЕО) Шилегов го прекина Трајановски за да го покани на дебата

Нова ТВ - 12.10.2017

Коце повторно не сака да се соочи со мене. Го повикав денеска во 16:00 на снимање на дебата помеѓу кандидатите за Скопје. Posted by Петре Шилегов on Четврток, 12 октомври 2017 Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го ...

(ВИДЕО) Шилегов ја прекина прес-конференцијата на Трајановски за да го повика на дебата

Макфакс - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, јавно го повика неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на ТВ дебата. „Денеска на потпишувањето на барањата на иницијативата О2, Коце се обиде да ми реплицира на мојата ...

Блиска средба меѓу Трајановски и Шилегов (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 12.10.2017

Наместо промоција на „Платформата за чист воздух“, расправија за тоа кој е виновен за загеденоста. Главните претенденти за позицијата татко на градот, откако не успеаја да седнат лице в лице и да ги соочат визиите за Скопје досега во кампањата, ...

Шилегов упадна на прес-конференција на Трајановски и го покани на ТВ соочување ВИДЕО

+инфо - 12.10.2017

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ досега не се појави на ниту една дебата или дуел со неговите против кандидати. Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов влезе на пресконференција на неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, ...

ВИДЕО: Шилегов лично го покани Коце Трајановски на ТВ дуел

А1 On - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и побара да излезе на ТВ соочување. И на овие избори и покрај поканите од сите медиуми, ВМРО-ДПМНЕ им забрани настапи ...

Шилегов лично го покани Трајановски на ТВ дуел

Слободен Печат - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов го покани на ТВ дуел противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски додека даваше изјава по повод потпишувањето на „Платформата за чист воздух“, од граѓанската иницијатива О2 ...

ВИДЕО: Шилегов го прекина Трајановски за да го покани на дебатата на Телма, Коце избега

Либертас - 12.10.2017

Кандидатот за градоначлник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го прекина својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски додека даваше изјава и го покани во 16 часот на снимањето на дебатата меѓу кандидатите за градоначалник на Скопје ...

Шилегов на јавен настан го повика Трајановски на ТВ-дуел (ВИДЕО)

Newsroom - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, денеска следејќи го обраќањето на противкандидатот Коце Трајановски, побара од него да излезе на ТВ-соочување. Видеото од оваа ситуација е објавено на официјалната фејсбук страница ...

ВИДЕО: Шилегов провоцираше па избега од дебата за екологијата во Скопје кога се соочи со аргументите на Трајановски

Курир - 12.10.2017

-Шилегов не знае што зборува, и нема да му замериме затоа што не ја знае оваа проблематика. Со голи пароли сите знаеме, овде нема пароли, овде нема полтика, туку има работа. Јас сум првиот градоначалник, кој што ја отвори Пандорината кутија за ...

Шилегов упадна на прес-конференција на Трајановски (ВИДЕО)

Стандард - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски за да го покани конечно да излезе на телевизиски ...

Коце Трајановски не дојде на соочување со Петре Шилегов

Макфакс - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, вечерва не дојде на дебата со неговите противкандидати на телевизија Телма. Водителот кажа дека долго време траела комуникацијата со штабот на ВМРО-ДПМНЕ за на крај да им биде ...

ВИДЕО: Шилегов го прекина Коце Трајановски и го покани на дуел

Фокус - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го прекина својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски додека даваше изјава на настан на кој кандидатите требаше да ја потпишат „Платформата за чист воздух, и го покани ...

Шилегов ја прекина прес-конференцијата на Трајановски за да го повика на дебата (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, јавно го повика неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на ТВ дебата. „Денеска на потпишувањето на барањата на иницијативата О2, Коце се обиде да ми реплицира на мојата ...

Видео: Шилегов упадна на прес-конференција на Трајановски и го покани на ТВ соочување

10без10 - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов влезе на прес-конференција на неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски за да го покани конечно да излезе на телевизиски дуел.

ВИДЕО: Шилегов како НИНЏА му упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Турлитава - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и побара да излезе на ТВ соочување. Погледнете го видеото од нинџа упадот на ...

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Локално - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и побара да излезе на ТВ соочување. И на овие избори и покрај поканите од сите медиуми, ВМРО-ДПМНЕ им забрани настапи ...

Ова сигурно Коце Трајановски не го очекуваше – Петре Шилегов му упадна на сред прес конференција, она што го порача ...

Sky - 12.10.2017

Кандидатот за градоначлник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го прекина својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски додека даваше изјава и го покани во 16 часот на снимањето на дебатата меѓу кандидатите за градоначалник на Скопје ...

Шилегов со провокации до Трјановски (ВИДЕО)

Нетпрес - 12.10.2017

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов денеска избега од потпишувањето на „Платформата за чист воздух“, откако неговиот обид за провокација не успеа, па Шилегов соочен со аргументи го напушти настанот.

Колариќ: Шилегов во недостиг на идеи ветува работи што се веќе реализирани од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 11.10.2017

Светлана Колариќ, која е член извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, го обвини кандидатот за градоначалник на град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, дека тој ги копира проектите на ВМРО-ДПМНЕ, кои во голем дел веќе биле реализирани.

Трибина на УМС на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги игнорира младите, тие во Скопје ќе ја изберат изборната програма на Коце ...

Курир - 11.10.2017

На денешната трибина на УМС ВМРО-ДПМНЕ се обрати Елена Стојановска која е на советничката листа за Град Скопје. Стојановска во своето излагање дискутираше за проектите кои моментално се наоѓаат во изборната програма на кандидатот за градоначалник на ...

Шилегов денеска на средби со граѓани во Кисела Вода

Слободен Печат - 11.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, од СДСМ Петре Шилегов во текот на петнаесеттиот ден од кампањата за локални избори 2017 (10-ти октомври), водеше кампања во општина Аеродром. Заедно со кандидатот за градоначалник на општина Аеродром, ...

Коце Трајановски не дојде на соочување со Петре Шилегов

Точка - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, вечерва не дојде на дебата со неговите противкандидати на телевизија Телма. Водителот кажа дека долго време траела комуникацијата со штабот на ВМРО-ДПМНЕ за на крај да им биде ...

(ВИДЕО) Шилегов јавно го покани Коце на дебата - што тој му одговори?

Фактор - 12.10.2017

Шилегов денеска го покани Трајановски на дебата. Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го прекина својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски додека даваше изјава на настан на кој кандидатите требаше да ја ...

(ВИДЕО) Шилегов ја прекина прес-конференцијата на Трајановски за да го повика на дебата

Точка - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, јавно го повика неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на ТВ дебата. „Денеска, на потпишувањето на барањата на иницијативата О2, Коце се обиде да ми реплицира на мојата ...

Шилегов упадна на прес-конференција на Трајановски и го покани на ТВ-дуел

Позитив.мк - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов влезе на прес-конференција на неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски за да го покани конечно да излезе на телевизиски дуел.

Нервозата на СДСМ пред пораз ескалира: Шилегов и Политико на терен после дознавањето на бројките од последните реални ...

Курир - 12.10.2017

Откако увидоа дека им претстои пораз на локалните избори, партијата на Заев ги активираше своите гласноговорници да превземат нешто. Партискиот портпарол Петре Шилегов и медиумската перјаница на Заев, Саше Политико, денес излегоа на терен да ја ...

(ВИДЕО) Колариќ: Шилегов во недостаток на идеи и капацитет ги копира проектите на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 11.10.2017

„Патологијата во СДС и е веќе позната на јавноста, лагите и манипулациите и ветувањата на ветер и магла ги срозија граѓаните и ја носат државата кон една огромна бездна. Ветерот и маглата се обидоа да и ја продадат на Македонија, но не успеajа, а ...

ВИДЕО: Шилегов провоцираше па избега од дебата за екологијата во Скопје кога се соочи со аргументите на Трајановски

Маркукуле - 12.10.2017

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов денеска избега од потпишувањето на „Платформата за чист воздух“, откако неговиот обид за провокација не успеа, па Шилегов соочен со аргументи го напушти настанот.

Колариќ: Шилегов ги лаже скопјани, ветува проекти кои веќе се реализирани

Курир - 11.10.2017

-Шилегов во недостаток на идеи и капацитет ги копира проектите на ВМРО-ДПМНЕ и ветува работи кои се веќе реализирани. Шилегов ветува подземни контејнери на граѓаните, проект кој е веќе реализиран на повеќе локации од градоначалникот од редовите на ...

Трајановски за нервозниот испад на Шилегов: Не знае што зборува (ВИДЕО)

Република - 12.10.2017

Иако Шилегов е познат по арогантниот однос, не смее да заборави дека денес тој не е само портпарол на СДСМ, тој е и кандидат за градоначалник на главниот град. На потпишувањето на Платформата за чист воздух Шилегов, видно нервозен, се обиде да ...

Колариќ: Шилегов во недостиг на идеи ветува работи што се веќе реализирани од ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 11.10.2017

Светлана Колариќ, која е член извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, го обвини кандидатот за градоначалник на град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, дека тој ги копира проектите на ВМРО-ДПМНЕ, кои во голем дел веќе биле реализирани.

Колариќ: Шилегов ветува проекти за Скопје кои веќе се реализирани

Нетпрес - 11.10.2017

Патологијата во СДСМ ѝ е веќе позната на јавноста, лагите и манипулациите и ветувањата на ветер и магла ги срозија граѓаните и ја носат државата кон една огромна бездна. Ветерот и маглата се обидоа да и ја продадат на Македонија, но не успеajа, а ...

Колариќ: Шилегов во недостиг на идеи ветува работи што се веќе реализирани од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 11.10.2017

Светлана Колариќ, која е член извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, го обвини кандидатот за градоначалник на град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, дека тој ги копира проектите на ВМРО-ДПМНЕ, кои во голем дел веќе биле реализирани.