TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американска фудбалерка го обвини Блатер за сексуално вознемирување!

Gol.mk - 11.11.2017

На повидокм е нов скандал во кој е вмешан поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Платер. 81-годишниот Швајцарец е обвинет од американската фудбалерка Хоуп Соло за сексуално вознемирување за време на изборот за „Златна топка“ во 2013 година.

Прославената голманка Хоуп Соло го обвини Блатер: Ме допираше по задникот!

Sport 1 - 10.11.2017

Најнова мода деновиве во Холивуд е хајката против продуценти и режисери за наводно сексуално вознемирување што го направиле пред неколку години, па не нѐ чуди што слична вест доаѓа од САД, од каде што прославената американска фудбалска голманка Хопу ...