TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина најстариот маж во светот

Канал5 - 12.08.2017

Јисраел Кристал имал 113 години Најстариот маж на светот Јисраел Кристал, човек кој го преживеал Холокаустот, почина на 113 годишна возраст. Кристал наредниот месец ќе полнел 114 години. Тој зад себе оставил две деца, 9 внуци и 32 правнуци.

Најстариот човек на светот кој го преживеал и Аушвиц умре на 113 години

Сакам да кажам - 12.08.2017

Израелските медиуми јавија дека најстариот човек на земјата кој ги преживеал двете светски Војни и холокаустот, Израел Кристал, умре еден месец пред да наполни 114 години. Ќерката на Кристал изјави дека татко ѝ умрел во петокот.

Почина најстариот човек на светот

Кајгана - 30.01.2018

Само еден месец по неговиот 133-ти роденден, почина шпанецот Франциско Нунез Оливера, кој се сметаше за најстар човек на светот. Тој живееше во неговата родна Бенвенида, во автономниот регион Естремадура.

Според Гинисовата книга на рекорди: Денеска почина најстариот човек на светот

Press24 - 12.08.2017

Најстариот маж на светот според Гинисовата книга на рекорди, Израелецот Кристал денеска почина на 113-годишна возраст. Тој починал еден месец пред да наполни 114 години. Тој го преживеал Холокаустот, но неговата сопруга и двете деца не.

Во Израел во 113-та умре најстариот маж на светот кој го преживеа холокаустот

Нетпрес - 11.08.2017

Гинисовата книга на рекордите во март 2016 година му ја додели на Јизраел Кристал титулата најстар маж на светот Најстариот маж на светот, Јизраел Кристал, кој ги преживеал Првата светска војна и холокаустот во кој ги загубил сопругата и двете деца, ...

Почина најстариот човек на светот

Макфакс - 30.01.2018

На 113-годишна возраст, почина шпанецот Франциско Нунез Оливера, кој се смета за најстар човек на светот. Тој живееше во неговата родна Бенвенида, во автономниот регион Естремадура. Бил роден на 13 декември 1904 година и имал 10 години кога ...

Почина најстариот човек на светот – ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц

Курир - 11.08.2017

Најстариот човек на светот Израел Кристал, човек кој ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц каде ги загубил жената и двете деца почина во Хаифи на 113 години. Ќерката на Кристал Шуламит Кристал ја потврди веста за неговата смрт.

Светот се збогува со најстариот човек

Репортер - 13.08.2017

На 113-годишна возраст почина најстариот маж во светот. Според Гинисовата книга на рекорди, Израелецот Израел Кристал важеше за најстар маж во светот. Тој почина на 113 години во Хаифа, Израел. Зад себе остави две деца, 9 внуци и 32 правнуци.

Почина најстариот човек на светот

Тера - 12.08.2017

Најстариот маж на светот според гинисовата книга на рекорди и единствениот член од неговото семејство кој го преживеал Холокаустот, Израелецот Израел Кристал почина денеска на 113 години во Хаифа, Израел.

Почина најстариот човек на светот – ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц

Маркукуле - 12.08.2017

Најстариот човек на светот Израел Кристал, човек кој ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц каде ги загубил жената и двете деца почина во Хаифи на 113 години. Ќерката на Кристал Шуламит Кристал ја потврди веста за неговата смрт.

Почина најстариот човек на светот

Таратур - 12.08.2017

Најстариот маж на светот според гинисовата книга на рекорди и единствениот член од неговото семејство кој го преживеал Холокаустот, Израелецот Израел Кристал почина денеска на 113 години во Хаифа, Израел.

Почина најстариот човек на светот – ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц

Сител - 12.08.2017

Најстариот човек на светот Израел Кристал, човек кој ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц каде ги загубил жената и двете деца почина во Хаифи на 113 години. Ќерката на Кристал Шуламит Кристал ја потврди веста за неговата смрт.

Почина најстариот човек на светот – ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц

МК News - 12.08.2017

Најстариот човек на светот Израел Кристал, човек кој ги преживеал Првата светска војна и Аушвиц каде ги загубил жената и двете деца почина во Хаифи на 113 години. Ќерката на Кристал Шуламит Кристал ја потврди веста за неговата смрт.