TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се трага по тетовка што боледувала од склероза

МКД - 13.09.2017

Ноќеска 45 минути после полноќ во тетовската полиција М.С.(24) од Тетово го пријавил исчезнувањето на баба му. Тој пријавил дека на 12 септември од домот во непознат правец се оддалечила неговата баба М.С.(80), што боледувала од склероза.

Исчезна 80-годишна жена од Тетово која боледува од склероза

Либертас - 13.09.2017

Синоќа во 00,45 часот во СВР Тетово М.С.(24) од Тетово пријавил дека вчера од домот во непознат правец се оддалечила неговата баба М.С.(80), која боледувала од склероза. Се преземаат мерки за пронаоѓање на ...