TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најфраерските фотографии од архивите на Ферари

Friday.mk - 14.11.2017

Ferrari: Under the Skin колекција со ретро фотографии од гигантот ENZO FERRARI IN FACTORY, 1947 Ferrari MICK JAGGER, LEAD SINGER OF THE ROLLING STONES, ON THE DELIVERY OF HIS GTO Ferrari FERRARI TRIUMPHANT PARADE AFTER THE FIRST THREE SEATS IN ...

Има амблем на Ferrari, чини 150.000 долари, а не е автомобил

Додај Гас - 14.11.2017

Сепак, RM Sotheby’s очекува дека оваа ретка монографија „ The Official Ferrari Opus“ од 2011 година на аукција во Њујорк во декември ќе се продаде за 150.000 $ (проценетата вредност на книгата е 125.000 до 175.000 долари).

Книга за Ferrari со цена како Porsche 911

Авто Плус - 14.11.2017

Најскапата книга за Ferrari ќе се продава на аукција организирана од аукциската куќа RM Sotheby’s The Official Ferrari Opus, Diamante Edition е отпечатена во 2011 година од британската издавачка Kraken Opus и чинел 275.000 долари.

Тој го има амблемот на Ferrari и тој чини 150.000 долари, а сепак не станува збор за автомобил!

Точка - 13.11.2017

Оваа половна книга чини дури и повеќе од едно половно Ferrari... Луксузно опремената книга чиишто корици ги краси амблемот на добро познатиот коњ којшто овојпат е украсен со дијаманти, се продава на аукција по цена којашто веројатно повеќе би му ...