TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УБИЕЦОТ НА СУПЕР АВТОМОБИЛИ ВО АКЦИЈА: BOBA VW Golf со 1151кс на 1/2 милја постигна 308км/ч

Високи Октани - 06.10.2017

По неколку жестоки проекти со неверојатни перформанси направени врз основа на VW Golf 1 и 2, екипата на Boba Motoring повторо има сензационален болид По неколку жестоки проекти со неверојатни перформанси, направени врз основа на VW Golf 1 и 2, ...

ТЕСТ: Volkswagen Golf VII 1.6 TDI 115 Trendline – Високи очекувања!

CARClub - 06.10.2017

Поминавме неколку дена со новиот, освежен Volkswagen Golf опремен со 1.6-литарски турбодизел кој испорачува 115 коњски сили и ветува ниска потрошувачка! Golf од седмата генерација е на пазарот веќе неколку години (ние првиот контакт го имавме пред ...