TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон задоволен од однесувањето на неговиот болид на влажната Сузука

+инфо - 06.10.2017

Во првата сесија Хамилтон беше втор зад Себастијан Фетел, а во втората беше најбрз. По денешните тренинзи за Гран При на Јапонија пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека неговиот болид е во многу подобра состојба на патеката „Сузука“ и ...

Хамилтон не е спокоен и покрај предноста од 34 бода

Вечер - 06.10.2017

Во секоја трка се обидуваме да дојдеме до нови бодови кои ќе значат и титула на крајот од Ф1 шампионатот. Сигурен сум дека ќе бидеме најдобри кога ќе биде најпотребно, а тоа е последната трка, изјави Хамилтон Пилотот на Мекларен, Британецот Луис ...

Тешка катастрофа на Саинс на патеката Сузука (ВИДЕО)

Спортклуб - 06.10.2017

Шпанскиот возач на Торо Росо, Карлос Саинс доживеа тешка катастрофа на тренингот пред трката за Големата награда на Јапонија на патеката Сузука. Тој не успеа да го исконтролира својот болид при еден излез од левата кривина по што се удри со предниот ...

Хамилтон задоволен од однесувањето на неговиот болид на влажната Сузука

Курир - 06.10.2017

Во првата сесија Хамилтон беше втор зад Себастијан Фетел, а во втората беше најбрз и еден од петтемина пилоти кои успеаја да запишат време на дождливата патека. И покрај тоа што тој не можеше да направи многу кругови, Хамилтон ја пофали неговата ...

Фетел непоправлив оптимист: Имаме болид кој може да победи на последните 5 трки

Спортклуб - 05.10.2017

Многумина во Ф1 сметаат дека трката за титулата е скоро завршена, и дека се ќе биде формалност до крај на сезоната, сепак така не смета и Фетел. Германецот по пехот на последните две трки, сепак се уште е оптимист и верува дека болидот на Ферари има ...

Стравичен судар на Сајнц на патеката Сузука (Видео)

Вечер - 06.10.2017

Пилотот на Торо Росо, Шпанецот Карлос Сајнц, го искрши својот болид на првиот тренинг пред квалификациите за трката на Големата награда на Јапонија. Тој доживеа тешка катастрофа на тренингот пред трката на патеката Сузука Сајнц не успеа да го ...

Бјанки замина, но никогаш нема да биде заборавен: Ф1 не го заборава Жил (Видео+Фото)

Спортклуб - 05.10.2017

Починатиот Ф1 возач Жил Бјанки, кој некогаш беше возач на Марусија, пред точно 3 години си пресуди на патеката Сузука во Јапонија. Точно пред три години, Жил Бјанки имаше ужасна хаварија и излетување од влажната Сузука во Јапонија, кога се заби во ...

Хамилтон не планира да биде како Розберг

Макфакс - 05.10.2017

Лидерот во генерален пласман во Формула 1, Луис Хамилтон, вели дека не планира да ја користи тактиката на својот поранешен колега, актуелниот шампион Нико Розберг, и да освојува сигурни втори места до крајот на сезоната за да го потврди трофејот.

Фетел знае дека мора да биде најдобар

Макфакс - 05.10.2017

Себастијан Фетел вели дека ситуацијата во борбата за титулата во Формула 1 е едноставна – неговиот тим Ферари мора да биде најдобар што може за да го помине Мерцедес, т.е. Луис Хамилтон. Фетел има негатива од 34 поени во генерален пласман на пет ...

Нов момент ја открива вистината за бизарниот судир на Фетел и Строл! (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.10.2017

Себастијан Фетел и Ленс Строл имаа судир на трката во Малезија, по кој Фетел остана без пласман, а Канаѓанецот немаше последици. Фетел беше бесен, обвинувајќи го Строл, а дека е изненаден од судирот покажа и неговата прва реакција, десетинки по ...

Фетел нема да го промени менувачот и ќе избегне казна во Јапонија

Gol.mk - 05.10.2017

Екипата на Ферари стравуваше дека менувачот на болидот на Себастијан Фетел е оштетен по судирот со Ленс Строл и дека ќе мора да се менува во пресрет на трката во Јапонија. Сепак, добри вести пристигнаа денес, кои велат дека нема потреба од никаква ...

Фетел ја избегна казната на трката за ГН на Јапонија

Вечер - 05.10.2017

Возачот на тимот Ферари во Формула 1, Себастијан Фетел, нема дамора да го менува моторот на болидот за трката за ГН на Јапонија на патеката Сузука Тој на овој начин ќе ја избегне канзата додавање позиции на пласманот што ќе го оствари во ...

Хамилтон задоволен од однесувањето на неговиот болид на влажната Сузука

А1 On - 06.10.2017

По денешните тренинзи за Гран При на Јапонија пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека неговиот болид е во многу подобра состојба на патеката „Сузука“ и очекува подобо издание отколку на „Сепанг“.

Хамилтон: Второто место е неуспех за мене!

Сител - 05.10.2017

Лидерот во генерален пласман во Формула 1, Луис Хамилтон, вели дека не планира да ја користи тактиката на својот поранешен колега, актуелниот шампион Нико Розберг, и да освојува сигурни втори места до крајот на сезоната за да го потврди трофејот.

Фетел знае дека мора да биде најдобар

Точка - 05.10.2017

Себастијан Фетел вели дека ситуацијата во борбата за титулата во Формула 1 е едноставна – неговиот тим Ферари мора да биде најдобар што може за да го помине Мерцедес, т.е. Луис Хамилтон. Фетел има негатива од 34 поени во генерален пласман на пет ...

Хамилтон задоволен од однесувањето на неговиот болид

Sport M - 06.10.2017

По денешните тренинзи за Гран При на Јапонија пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека неговиот болид е во многу подобра состојба на патеката „Сузука“ и очекува подобо издание отколку на „Сепанг“.