TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбена пошта во Чаир

+инфо - 11.01.2017

Грабежот се случил вчера околу 13 часот од филијала на „Македонски пошти“ лоцирана на улицата Гоце Стојчевски во скопски Чаир. Засега непозната сума на денари се украдени вчера околу 13 часот од филијала на „Македонски пошти“ лоцирана на улицата ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Канал5 - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Ограбена пошта во Скопје, разбојникот извадил пиштол

Сител - 11.01.2017

Вчера во 12,50 часот во Скопје на ул.„Гоце Стојчевски“ поточно во филијала на „Македонски пошти“ едно непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Ограбени пошта и обложувалница

Макфакс - 11.01.2017

Во два одделни грабежи во Скопје и во Битола, ограбени се пошта и обложувалница, при што крадците го однеле дневниот промет и се ‘збогатиле’ за повеќе од 100.000 денари. Во вторникот во 12.50 часот во Скопје на ул.

Во Чаир ограбена филијала на Македонски пошти

Таратур - 11.01.2017

Засега непозната сума на денари се украдени вчера околу 13 часот од филијала на Македонски пошти лоцирана на улицата Гоце Стојчевски во скопски Чаир. Засега се знае дека во поштата влегол разбојник кој вперил пиштол кон вработената.

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Стандард - 11.01.2017

­ Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Ограбени пошта и обложувалница

Кајгана - 11.01.2017

Во два одделни грабежи во Скопје и во Битола ограбени се пошта и обложувалница, при што крадците го однеле дневниот промет и се „збогатиле“ за повеќе од 100.000 денари. Вчера во 12.50 часот во Скопје на ул.

Грабеж во филијала на Македонски пошти

МКД - 11.01.2017

Вчера на пладне била ограбена филијала на Македонски пошти во Скопје. Како што информираа од полицијата во филијалата на „Македонски пошти“ на ул.„Гоце Стојчевски“ во Скопје, во 12.50 часот , едно непознато лице со закана со огнено оружје од ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Вест - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Ограбени пошта и обложувалница

Точка - 11.01.2017

Во два одделни грабежи во Скопје и во Битола, ограбени се пошта и обложувалница, при што крадците го однеле дневниот промет и се ‘збогатиле’ за повеќе од 100.000 денари. Во вторникот во 12.50 часот во Скопје на ул.

Грабеж во пошта во Скопје...

Н.Македонија - 11.01.2017

Грабеж во пошта во Скопје Непознато лице ограбило филијала на „Македонски пошти“ на ул. „Гоце Стојчевски“ во Скопје вчера околу 13 часот. Лисето со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Влегол со пиштол - ограбена филијала на „Македонски пошти“ во Скопје

Press24 - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Канал 77 - 11.01.2017

Вчера попладне во една од скопските филијали на „Македонски пошти“, непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот. Од МВР денеска соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

А1 On - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Грабеж во пошта во Скопје

Скопје инфо - 11.01.2017

Непознато лице ограбило филијала на „Македонски пошти“ на ул. „Гоце Стојчевски“ во Скопје вчера околу 13 часот. Лисето со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Курир - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Lider - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

СЕ ЗАКАНУВАЛ СО ПИШТОЛ: Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Телеграф - 11.01.2017

Кражбата се случила во 12.50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Телевизија Нова - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улицата „Гоце Стојчевски“ во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, ...

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Вечер - 11.01.2017

Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти" на улицата „Гоце Стојчевски" во Скопје Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, од ...

Вработена во Македонски пошти доживеа хорор – Грабеж сред бел ден во Скопје

Репортер - 11.01.2017

Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и целосно расчистување ...