TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денот кога Дражен Петровиќ постигнал 112 поени!

Факултети - 06.10.2017

Пред 32 години Дражен Петровиќ влегол во историјата на југословенската кошарка. Плејмејкерот на Цибона во дуел во првото коло на националното првенство со победа против Смелт Олимпија 158:77 (77:34) постигнал неверојатни 112 поени.

Кога Дражен се „заборави“ од давање кошеви и влезе во историјата...

SportMedia - 05.10.2017

На денешен ден, пред 32 години, поради грешката со регистрацијата на играчите, екипата на Олимпија на средбата против Цибона го испрати кадетскиот тим. И тоа беше скоро пак идеална прилика за Дражен Петровиќ, уште еднаш да се запише во историјата на ...