TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јакните што ќе ја обележат пролетната сезона: Пронајдете го својот фаворит!

Убавина и Здравје - 17.02.2017

Пролетта се ближи, па време е дебелите и тешки капути и јакни да ги замениме со потенки варијанти. Овој пат ви претставуваме неколку модели на јакни, кои дефинитивно ќе ја обележат претстојната сезона.

Како да ги носите зимските парчиња облека и во текот на пролетта?

Кафе пауза - 17.02.2017

Кога се ближи крајот на зимата, најмногу ни е жал за сите оние парчиња облека во кои сме уживале за време на оваа сезона. Да, звучи парадоксално, бидејќи на почетокот ни беше тешко да се навикнеме на сите тие јакни, капути, џемпери и чизми, а ...