TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТРАНСФЕР ВО НАЈАВА: Ристовски пред преселба во Спортинг

Телеграф - 20.03.2017

Десниот бек на репрезентацијата на Македонија и на Риека може да ја продолжи кариерата во Португалија Фудбалерот на Риека, кој настапува и за репрезентацијата на Македонија, Стефан Ристовски следната сезона би можел да биде во дресот на Спортинг од ...

Гигантот од Лисабон го купува нашиот Стефан Ристовски!

Спортски - 20.03.2017

Португалските медиуми пренесуваат дека скаутинг службата на Спортинг Лисабон веќе подолго време го следи Стефан Ристивски и ќе направи максимални напори да го донесе во летниот преоден рок.

Две мега понуди за Ристовски, репрезентативниот бек во дилема

Дерби - 20.03.2017

Македонскиот репрезентативен бек и член на Ријека, Стефан Ристовски во следната натпреварувачка средина би можеле да го гледаме во поквалитетна и подобра фудбалска средина. Ристовски со своите квалитетни партии во Хрватска го привлече вниманието и ...

Португалските медиуми пишуваат: Стефан Ристовски мета на Спортинг Лисабон!

24Фудбал - 20.03.2017

Репрезентативецот на „Црвено-жолтите“, Стефан Ристовски е следен од скаути на Спортинг Лисабон, клубот од Португалија сака да го купи Македонецот Според пишувањата на весникот Рекорд, скаути на Спортинг Лисабон подолго време го следат Стефан ...

Трансфер „бомба“: Стефан Ристовски се сели во Спортинг Лисабон

Спортклуб - 20.03.2017

Сите влијателни медиуми во Португалија утринава пренесоа трансфер „бомба“ што се однесува до мак-фудбалот. Стефан Ристовски е пред трансфер во португалскиот гигант Спортинг Лисабон! Веста ја пренесе угледниот португалски весник „А Бола“, а истата ја ...

Спортинг Лисабон нуди 2,5 милиони евра за Стефан Ристовски

SportMedia - 20.03.2017

Стрефан Ристовски е на пат кон Спортинг Лисабон. Според најавите од тамошните весници, македонскиот репрезентативец е на мета на португалскиот гигант. Весникот „Бола“ пишива дека летово се подготвува трансфер вреден 2,5 милиони евра.

Во Португалија најавуваат: Стефан Ристовски пред трансфер во Спортинг Лисабон

Екипа - 20.03.2017

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски од следната сезона би можел да се пресели во Португалија и да направи голем трансфер во Спортинг Лисабон. Така најавува португалскиот весник „Рекорд“, кој во денешниот број открива дека Ристовски му е ...

Спортинг Лисабон го купува Стефан Ристовски ова лето!

Gol.mk - 20.03.2017

Скаутинг службата на Спортинг Лисабон на чело со тренерот на сениорската екипа Жорж Жесус, будно го следи македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски и ќе направи максимални напори да го донесе во летниот преоден рок.

Гигантот од Лисабон го купува нашиот Стефан Ристовски!

Таратур - 20.03.2017

Португалските медиуми пренесуваат дека скаутинг службата на Спортинг Лисабон веќе подолго време го следи Стефан Ристивски и ќе направи максимални напори да го донесе во летниот преоден рок.

Две мега понуди за Ристовски, репрезентативниот бек во дилема

Точка - 20.03.2017

Македонскиот репрезентативен бек и член на Ријека, Стефан Ристовски во следната натпреварувачка средина би можеле да го гледаме во поквалитетна и подобра фудбалска средина. Ристовски со своите квалитетни партии во Хрватска го привлече вниманието и ...

Скаути на Спортинг Лисабон го следат Стефан Ристовски!

МКД - 20.03.2017

Медиумите од Португалија пишуваат дека скаути на Спортинг Лисабон внимаваат на репрезентативецот на „Црвено-жолтите", Стефан Ристовски Гигантот од Португалија, Спортинг Лисабон загриза за 25 годишниот Македонец, Стефан Ристовски.

Спортинг Лисабон загриза за Стефан Ристовски!

Република - 20.03.2017

Скаутите на Спортинг Лисабон на чело со тренерот на сениорската екипа Жорж Жесус, будно го следи македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски и ќе направи максимални напори да го донесе во летниот преоден рок.

Македонскиот репрезентативец Ристовски пред голем трансфер во Португалија?!

Позитив.мк - 20.03.2017

Португалските медиуми утринава пренесоа трансфер „бомба“ што се однесува до мак-фудбалот. Стефан Ристовски е пред трансфер во португалскиот гигант Спортинг Лисабон! Веста ја пренесе угледниот португалски весник „А Бола“, а истата ја проследија и ...