TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оливер Андонов: Отфрлам сценарио за воена состојба, но бункерите во ЈПУ ЗПП „Јасен“ не се функционални

Телма - 19.05.2017

Ј.П. „Јасен“ ги отвори вратите, но не за државниот врв туку за новинарите. А, првиот човек и в.д. Оливер Андонов ги пречека медиумите кои ги покани за да видат што се крие зад капијата. Нема вооружени војници, ниту бункери.

Новинарите влегоа во Јасен

24 Вести - 19.05.2017

Портите на ловечкиот резерват Јасен, за новинарите денеска ги отвори новиот директор Оливер Андов, кој беше и едноенденев министер за внатрешни работи. Но, новинарските екипи можеа да се движат само по точно определена патека, која пак ни онака е ...

ОБНОВЕНО: Оливер Андонов ги прошета новинарите низ „Јасен“, ама им ги сокри бункерите

Фокус - 19.05.2017

Јавното претпријатие „Јасен„ денеска ја подигна рампата за јавноста и ги прошета новинарите низ заштитеното подрачје, по неодамнешното пишување на неделникот „Фокус“ дека резерватот се подготвува да го вдоми доскорешниот владин врв во случај на ...

Отворени портите на Јасен

Сител - 19.05.2017

Се крена рампата на природниот резерват јасен за јавноста. На триесетина километри од центарот на Скопје, по тесен но асфалтен пат, се искачувате на надморска височина од 1200м, од каде почнува друг свет, на недопрена природа.

Репортажа - Јасен ги отвори вратите за јавноста

Алфа - 19.05.2017

Националниот парк Јасен денеска во душата на планината за прв пат ја пушти јавноста. Некои патувања остануваат во вашите сеќавања поради времето во кое сте ги посетиле, некои поради луѓето кои ви правеле друштво, некои пак едноставно ви ја хранат ...

АНДОНОВ ГИ ОТФРЛА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: „Јасен“ не беше подготвуван за воена состојба (ФОТО)

Телеграф - 19.05.2017

Јас не верувам дека тие средства и, како што милувате да ги нарекувате, бункери за командување се во некоја кондиција за да обезбедат услови за современо војување, вели Андонов Постоењето на некогашната воена инфраструктура во „Јасен“ е од периодот ...

„Јасен“ се отвори за јавноста

МРТ - 19.05.2017

Недопрената убавина се простира на над 30 илјади хектари. Див и мистичен, „Јасен“ е магнет за туристите и за страсните ловџии. Директорот Оливер Андонов вели дека јавното претпријатие нема никаква врска со воените објекти, кои се под надлежност на ...

Отворен ден за медиумите во природниот резерват Јасен

Телевизија Нова - 19.05.2017

Денеска во природниот резерват Јасен се организира отворен ден за медиумите кои ги придружува директорот Оливер Андонов. Тој истакна дека основната улога на резерватот Јасен е стопанисување со природните целини кои спаѓаат под Јасен, а тоа се делови ...

(ВИДЕО) Оливер Андонов: Отфрлам сценарио за воена состојба, но бункерите во ЈПУ ЗПП „Јасен“ не се функционални

Либертас - 19.05.2017

Ј.П. „Јасен“ ги отвори вратите, но не за државниот врв туку за новинарите. А, првиот човек и в.д. Оливер Андонов ги пречека медиумите кои ги покани за да видат што се крие зад капијата. Нема вооружени војници, ниту бункери, пренесува Телма .

Новинарите влегоа во Јасен

Локално - 19.05.2017

Портите на ловечкиот резерват Јасен, за новинарите денеска ги отвори новиот директор Оливер Андов, кој беше и едно дневен министер за внатрешни работи. Но, новинарските екипи можеа да се движат само по точно определена патека, која пак ни онака е ...

АНДОНОВ ГИ ОТФРЛА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: „Јасен“ не беше подготвуван за воена состојба

Курир - 19.05.2017

Постоењето на некогашната воена инфраструктура во „Јасен“ е од периодот на 50-тите и 60-тите години од минатиот век, градена за некои други времиња и модели на одбрана и таа сѐ уште е сопственост на Министерството за одбрана.

(ВИДЕО) Оливер Андонов: Отфрлам сценарио за воена состојба

Репортер - 19.05.2017

Ј.П. „Јасен“ ги отвори вратите, но не за државниот врв туку за новинарите. А, првиот човек и в.д. Оливер Андонов ги пречека медиумите кои ги покани за да видат што се крие зад капијата. Нема вооружени војници, ниту бункери, пренесува Телма .

Андонов тврди: „Јасен“ не беше подготвуван за воена состојба

+инфо - 19.05.2017

Воените објекти кои се наоѓаат на ова подрачје, изградени во времето на поранешна Југославија и денеска не беа достапни за јавноста. Портите на ловечкиот резерват Јасен, за новинарите денеска ги отвори новиот директор Оливер Андов, кој беше и ...

АНДОНОВ: „Јасен“ не се подготвуваше за воена состојба

Нетпрес - 19.05.2017

Постоењето на некогашната воена инфраструктура во „Јасен“ е од периодот на 50-тите и 60-тите години од минатиот век, градена за некои други времиња и модели на одбрана и таа сѐ уште е сопственост на Министерството за одбрана.