TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаневски: Заслуживме да ја завршиме Лига Европа со три бода!

Gol.mk - 07.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по ремито против Розенборг беше задоволен од играта на мечот против норвешкиот претставник и потенцира дека „црвено-црните“, со својата игра, заслужиле повеќе од реми на средбата на арената „Филип Втори“.

Јаневски: Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

SportMedia - 07.12.2017

Чедомир Јаневски и неговите избраници конечно имаат причини за повеќе оптимизам, по добриот настап против Розенборг и првиот бод во историскиот настап на Вардар во Европа Лигата. На крајот сепак Вардар избегна да го заврши дебито без освоен бод.

„Најверниот навивач“ на Вардар го прекина мечот со Розенборг (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа и во последниот настап успеа да прикаже најдобра игра во дебитантскиот настап во групната фаза на ова натпреварување, а навивачите беа сведоци и на еден невообичаен момент на арената „Филип Втори“.

Прв бод за Вардар во Лига Европа, Розенборг се спаси од пораз (ВИДЕО)

МКД - 07.12.2017

Вардар одигра 1-1 против Розенборг во последното коло од Лига Европа и го освои првиот, историски европски бод групна фаза, но „црвено-црните“ можат да жалат што не дојдоа и до победа. Во последното коло од Лига Европа, Вардар го одигра најдобриот ...

(ВИДЕО) Куче влета на теренот на дуелот Вардар-Розенборг

Фокус - 07.12.2017

Интересна ситуација се случи не вечерашниот натпревар од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг. Додека траеше дуелот, разиграно куче влета на теренот. Играта беше прекината додека куче само не реши да го напушти тревникот.

Јаневски: Им честитам на момците, заслуживме повеќе

Спортски - 07.12.2017

Веднаш по натпреварот конференција одржа тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски. „Сакам да им честитам на моите фудбалери, одиграа одлично во првиот дел, создававме шанси, но за жал постигнавме само еден гол.

Вардар со бод, но и со парички ги заврши настапите во Европа лига

Спортклуб - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар го поправи колку толку лошиот впечаток по стартните средби во Европа лига. Во претходното коло кај Зените загуби со минимален резултат од 2-1, а вчерва стигна до историски бод, по ремито против Розенборг со ...

ВИДЕО: Фелипе како Роналдињо - Бразилецот ги излуди норвешките дефанзивци

Gol.mk - 07.12.2017

Хуан Фелипе е вистински фудбалски мајстор. Бразилецот во таборот на Вардар со магичен потег во стилот на големиот Роналдињо, ја надмудри одбраната на Розенборг. Погледнете ја инвидуалната мајсторија на најдобриот фудбалер на Вардар.

Историски бод за Вардар, Розенборг се провлече во Скопје (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Македонскиот претставник Вардар со еден освоен бод го заврши своето прво историско учество во групната фаза во Лига Европа. Најдобриот македонски фудбалски колектив вечерва во шестиот меч во групата Л ремизираше со Розенборг играјќи 1-1, но може да ...

Комити ги намолија вардарци да ги поздрават и им порачаа: Сакаме титула! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

И покрај тоа што Вардар одигра катастрофално во Лигата на Европа, сепак неговите најверни навивачи покажаа и докажаа дека се со клубот и во добро и во лошо. Така беше и вечерва, кога Вардар со бод ја затвори европската бламажа, а по дуелот со ...

Вардар не загуби од Розенборг, но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

Екипа - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар ремизираше (1-1) против Розенборг на арената “Филип Втори“ на шестиот, последен натпревар од групната фаза од Лигата на Европа. Го освои првиот, историски, бод, но остана најлошиот тим од сите 48 во годинашното европско ...

Вардар го освои првиот бод за македонскиот фудбал во Европа...

Н.Македонија - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод за македонскиот фудбал во еврокуповите Вардар го освои првиот бод за еден македонски фудбалски клуб во групната фаза на европските купови, со ремито против Розенборг 1-1 во последното коло од групната фаза во Лига Европа, ...

Вардар со реми се прости од Лигата на Европа

СуперСпорт - 07.12.2017

Екипата на Вардар одигра нерешено 1:1 против Розенборг во последното коло од групната фаза во Лигата на Европа. Ова е историски бод за Вардар и воопшто за една македонска екипа во една групна фаза од големите европски натпреварувања.

Розенборг ја имаше најбрзата прес-конференција во историјата

Sport 1 - 07.12.2017

Розенборг ја одржа најбрзата прес-конференција во историјата на Лига на Европа, која траеше само 3 секунди. Тренерот на норвешкиот тим ги праша медиумите дали има прашања за него, откако никој не се пријави за прашања, Каре Ингебритцен рече само, ...

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа (ФОТО + ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак со еден бод ја завршува своето прво, дебитантско учество во Лига Европа откако ремизираше на домашен терен во Скопје против Розенборг. Вардар одигра реми против Розенборг со 1-1 на домашен терен во шестото, последно коло од ...

ВИДЕО: Вардар одигра за три бода, но со реми се прости од историскиот настап во ЛЕ!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар со реми ги заврши настапите во фудбалската Лига на Европа. До првиот бод „црвено-црните“ дојдоа на домашен терен, против Розенборг, со кого одиграа 1-1 (1-1). Тимот на Јаневски имаше контрола на играта и доминација и може ...

Вардар освои почесен бод, но остана најслаба екипа во Лига Европа

Сакам да кажам - 07.12.2017

Фудбалерите на Вардар освоија почесен бод на крајот на групната фаза на Лига Европа, но со тоа, сепак, не го избегнаа статусот на најслаба екипа во годинашната сезона. Во последното, шесто коло, македонскиот првак одигра 1:1 со норвешки Розенборг на ...

Вардар ремизираше против Розенборг, а одигра за победа, и статистиката го потврдува тоа! (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот шампион достојно се прости од настапите во дебитантската сезона во Лига Европа. Вардар одигра реми со резултат 1-1 против Розенборг на домашен терен во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа, го заврши своето учество во ...

ИСТОРИЈА: Вардар го освои првиот бод во Лигата Европа

Спортклуб - 07.12.2017

Дебитантското издание во Лигата Европа, сепак, не е тотален дебакл за екипата на Вардар. Македонскиот првак одигра нерешено (1-1) против Розенборг во последното коло од групната фаза и го освои првиот бод во историјата во ова натпреварување.

Историскиот прв бод на Вардар му донесе – 120 илјади евра

Sport 1 - 07.12.2017

Вардар вечерва успеа да го запише првиот бод против Розенборг во последното коло во Лига Европа, а овој прв историски бод за црвено-црните донесе 120 илјади евра во касата на вардарци. Црвено-црните, кои за најголемиот клупски успех во историјата на ...

Вардар со историски прв бод го заврши дебито во Лига Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Макеоднскиот шампион Вардар го запиша првиот историски бод во својот дебитантски настап во Лига Европа, по денешното реми 1-1 со норвешки Розенборг во последното коло во најмасовното натпреварување.

Вардар поради ремито за крај ќе „ќари“ 120.000 евра од УЕФА!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар со реми против Розенборг се прости од Лигата на Европа (1-1), а тоа ќе донесе и бенефит во клупската каса. Нерешениот исход во Скопје ќе донесе и премија од УЕФА, прва, резултатска за Вардар оваа година.

Да не биде без ич - Вардар го oсвои историскиот бод со реми против Розенборг

SportMedia - 07.12.2017

Вардар го освои историскиот бод во првото учество во фаза по групи во Европа Лигата, со реми, 1:1 против Розенборг во последниот меч во Л групата. Можеше да биде и победнички крај на мечевите во Европа, откако Вардар поведе во 9.

Ова пиротехничко шоу на вардаровите навивачи ќе го чини многу клубот (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Армијата вардарови навивачи на Западната трибина од „Филип Втори“ приреде пиротехничко шоу на мечот со Розенборг. Вардар против Розенборг вечерва ја завршува дебитантската сезона во Лига Европа, а на трибините од „Филип Втори“ арената во Скопје ...

Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО)

Екипа - 07.12.2017

Го игра Вардар последниот меч од Лигата на Европа, и се труди да оствари победа против Розенборг. Но, не им оди на „црвено-црните“ во второто полувреме, па едно куче влета на теренот, покажувајќи нервоза… И тоа сака Вардар да стигне до победа, па не ...

ВИДЕО: Разиграно куче направи прекин на дуелот Вардар - Розенборг!

Gol.mk - 07.12.2017

На натпреварот меѓу Вардар и Розенборг се случи интересен момент, откако куче влета на терен и се забавуваше неколку минути. „Комитите“ запалија пиротехника, а шоуто го комплетира - куче! Од еден од влезовите, тоа влезе на теренот и реши да се ...

Непоканет гостин на теренот од мечот на Вардар против Розенборг (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Играта на мечот во Скопје имаше прекин од една минута, прекинот го предизвика куче. Куче влезе на теренот од мечот помеѓу Вардар и Розенборг во Лига Европа, ова се случуваше во 73. минута, а истиот настан донесе прекин од речиси една ...

(ВИДЕО) Неочекуван гости на „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Спортклуб - 07.12.2017

Убавата атмосфера на “Филип Втори” ја дополни едно куче кое влезе на теренот на 15 минути пред крајот на мечот меѓу Вардар и Розенборг. Кучето сакаше да си игра, па ги насмеа и навивачите и фудбалерите кои едвај успеаја да го избркаат од теренот за ...

Прв бод и збогум Лига Европа

Оff.net - 07.12.2017

Фудбалерите на Вардар не успеаа да ја израдуваат скопската публика и да ја издвојат првата победа во историјата на европските натпреварувања. Но барем не ни загубија. Вардар - Розенборг конечни ...

ФОТО: Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

Курир - 07.12.2017

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите. Имено на теренот се појави непосакуван гостин, станува збор за куче кое влезе на теренот и ја прекина ...

Армија вардарови навивачи зад голот на Гачевски, и Розенборг има поддршка на „Филип Втори“ (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

И двете екипи имаат поддршка од своите најверни на арената „Филип Втори“ во Скопје. Вардар против Розенборг ја завршува авантурата во Лига Европа, во дебитантската сезона од второто по ранг европско клупско натпреварување.

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Полувреме на мечот во Скопје, нашиот претставник игра одлично против норвешкиот шампион но во самиот финиш на првиот дел направи грешка со што му дозволи на гостинот да стигне до израмнување.

КРАЈ: Одлично прво, досадно второ полувреме, Вардар со бод се простува од Европа (Видео)

Спортски - 07.12.2017

Натпреварот на Вардар против Розенборг започнува за десетина минути следете се што се случува ТУКА… Почеток на натпреварот… 2 – Одлична шанса за Вардар, но одбраната на Зенит расчисти само корнер за нашиот претставник… 4 – Прекршок за Розенборг во ...

Штета - Една грешка ја поништи предноста на Вардар

SportMedia - 07.12.2017

Вардар игра добро за крај на авантурата во Европа Лигата, но една грешка во самиот финиш на првото полувреме не му дозволи на македонскиот првак да замине со предност од 1:0, па во продолжението двете екипи ќе тргнат со резултат 1:1.

(ВИДЕО) Катастрофална грешка на одбраната, Розенборг израмни без игра

Спортклуб - 07.12.2017

Малку недостасуваше Вардар со минимална предност да замине на полувреме од мечот против Розенборг. Но, во судиското продолжение одбраната направи кардинална грешка, топката дојде до Адегбенро кој му избега на Гачевски, а овој го собори во својот ...

ВИДЕО: Гачевски со наивен старт подари пенал, Бендтнер носи радост за Розенборг

Gol.mk - 07.12.2017

Екипата на Розенборг пред самиот финиш на првиот дел успеа да изедначи на дуелот против Вардар (1-1), по наивен пенал кој го направи голманот Филип Гачевски. Вардаровиот голман наивно стартуваше врз Аденбенро, а судијата Бојко без размислување ...

Итало ја тресе мрежата на Розенборг, Вардар води! (ВИДЕО)

МКД - 07.12.2017

Вардар го има првото водство во Лига Европа откако со гол на Итало во деветата минута поведе против Розенборг со 1-0. Вардар одлично го започна натпреварот против Розенборг на кој ги брка првите бодови.

Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме (ВИДЕО)

Екипа - 07.12.2017

Вардар, и покрај подобрата игра, не успеа да замине со предност на полувремето од последниот натпревар во Лигата на Европа против норвешки Розенборг. Шампионот на Норвешка, успеа да стигне до израмнување (1-1) со голот од пенал на Никлас Бендтнер во ...

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Алсат-М - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.коло од групата Л од Лига Европа против шампионот на Норвешка Розенборг.

Лига на Европа, ГРУПА „Л“, 6. коло: Вардар - Розенборг 1:1 (КРАЈ)

Вардар - 07.12.2017

КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ! За жал, и покрај многуте шанси, освои само бод во дуелот со Розенборг, со што дојде до првиот поен во групната фаза од Лигата на Европа 89’ - Силен удар на Демири од 25 метри, топката оди само над голот 75’ - Фелипе нафрли од ...

Малиот Јане е најголемата мотивација за „вардарци“ (ФОТО)

Екипа - 07.12.2017

Вардаровите фудбалери пред мечот со Розенборг, за крај на европската одисеја оваа сезона, ја добија најдрагата можна поддршка од момчето кое изминатиов период со својата приказна ја восхити фудбалска Европа, малиот Јане Велковски.

Опасен трилинг на Вардар - Итало го „начна“ Розенборг (Видео)

SportMedia - 07.12.2017

Бразилецот Итало со прекрасен гол ја круниса убавата акција на Вардар во деветтата минута, за предност на македонскиот првак против Норвешкиот шампион Розенборг во последниот меч во Л групата во Европа Лигата.

Малиот Јане ги поздрави фудбалерите на Вардар и Розенборг

24Фудбал - 07.12.2017

Големиот љубител на фудбалот имаше голема чест пред стартот на вечерашната пресметка. Вардар на домашен терен против Розенборг вечерва ја финишира дебитантската сезона од Лига Европа, а пред самиот старт на мечот голема чест да се подружи со ...

ВИДЕО: Бразилска „самба“ во Скопје, Итало носи предност за Вардар!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар успеа да поведе на натпреварот против Розенборг во Лигата на Европа (1-0). Стрелец е бразилскиот напаѓач Итало, кој погоди во 9. минута од натпреварот. Офанзивецот доби топка од Бобан Николов, излезе пред голот на Хансен и ...

(ВИДЕО) Конечно, Вардар води: Итало го стресе Розенборг

Спортклуб - 07.12.2017

Првпат оваа сезона Вардар се наоѓа во водство во Лигата Европа. По само девет минути игра, Итало го донесе во водство нашиот првак во дуелот со Розенборг постигнувајќи го третиот погодок за “црвено-црните” во натпреварувањето на УЕФА.

Вардар поведе против Розенборг, проработе Бразилецот Итало! (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак тргна со водство против норвешкиот ривал. Вардар вечерва на домашен терен го игра последниот меч во дебитантската сезона од Лига Европа, и тоа против Розенборг. Одличен старт бележиме за нашиот претставник кој со голот на Итало во ...

Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг (ВИДЕО)

Екипа - 07.12.2017

Последен меч, и нека биде радост за збогум. Вардар има водство против Розенборг со 1-0 на мечот во Скопје, откако Бразилецот Итало во осмата минута ја затресе мрежата на норвешкиот тим. Тој успеа да побегне на одбраната на Розенборг и со рутински ...

ФОТО: „Мики Маус“ од Вардар ќе го напаѓа Розенборг!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар е во исчекување на последниот натпревар од Лигата на Европа против Розенборг, а еден од домашните фудбалери има интересен детал. На тревникот на арената „Филип Втори“, ерменскиот фудбалер Тигран Барсегјан истрча ...

Вардаровиот состав за натпреварот со Розенборг

Вардар - 07.12.2017

Познат е составот со кој Вардар ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против норвешки Розенборг, вечерва на домашен терен на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Јаневски ќе настапи со испретумбана одбрана

Sport 1 - 07.12.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 21.05 часот на Националната Арена „Филип Втори“ ќе го одигра последниот меч во својот дебитантски настап во Лига Европа против норвешки Розенборг и овој меч е последна шанса за црвено-црните да освојат бод(ови) ...