TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

EasyJet објави рекорден број на патници што се услужени ова лето

Фактор - 06.10.2017

Британската нискобуџетна компанија EasyJet забележа рекорден број услужени патници летово и прогнозира силни финансиски резултати на крајот на финансиската година, соопшти BBC. Авиокомпанијата превезла 24,1 милиони патници во трите месеци до крајот ...

EasyJet планира да воведе и електрични авиони во својата флота

Порта 3 - 06.10.2017

Британската нискотарифна авиокомпанија „EasyJet“ неодамна соопшти сека во соработка со американската компанија „Wright electric“ создала прототип на електричен авион со домет од 539km . Новите електрични авиони би можеле да покријат околу 20% од ...

EasyJet објави рекорден број на патници што се обслужени ова лето

Денар - 06.10.2017

Британскиот „EasyJet“, нискобуџетна компанија, објави рекорден број патници ова лето и предвидува силни финансиски резултати на крајот на финансиската година, објави „ББС“. Авиокомпанијата пренесе 24,1 милион патници во трите месеци до крајот на ...