TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иџе сам против тројцата ривали и нивните тимски „сателити“

Дерби - 06.10.2017

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов има можност да ја освои титулата во ЕТЦЦ шампионатот, а со тоа да го постигне најголемиот успех за себе, но и за македонскиот автомобилизам.

Иџе втор на тестовите во Чешка: Фулин беше најбрз на домашен терен

Sport 1 - 06.10.2017

Игор Стефановски - Иџе во недела ја вози последната сезонска трка во ЕТЦЦ натпреварувањето на ФИА. Денеска на официјалните тестови нашиот автомобилист имаше второт најдобро време зад лидерот во генералниот пласман и домашниот фаворит Петр Фулин.

ФОТО: Иџе е подготвен за првиот официјален тест на патеката Мост

Gol.mk - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски - Иџе овој викенд ќе се бори за историска титула во ФИА ЕТЦЦ шампионатот. Во пресрет на последната трка на патета Мост во Чешка, нашиот претставник се наоѓа на чатвртото место во генералниот ...

Првпат во историјата, Македонец се бори на европскиот шампионат

Фактор - 06.10.2017

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот .

Игор Стефановски-Иџе: Дојдов во Чешка по златото

Екипа - 05.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски-Иџе, во пресрет на последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година, на патеката Мост во Чешка, најави дека ќе се бори за победа и за освојувањена европската титула.

Иџе: Во Чешка одам на победа

Алсат-М - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Иџе има големи шанси за победа и освојување на шампионатот.

Иџе: Во Чешка дојдов да ја освојам титулата

Вечер - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски-Иџе, во пресрет на последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година,која се вози викендов на патеката "Мост" во Чешка, најави дека ќе се бори за победа и за освојување на европската титула.

Иџе: Во Чешка одам на победа

А1 On - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Иџе има големи шанси за победа и освојување на шампионатот.

Иџе најавува голема борба за титулата

Слободен Печат - 06.10.2017

Нај­до­бри­от ма­ке­дон­ски во­зач Игор Ива­нов­ски Иџе сè уш­те има шан­си да дој­де до шам­пи­он­ска­та ти­ту­ла во ова нат­пре­ва­ру­вање, до­кол­ку ус­пее да по­бе­ди на тр­ка­та во Мост.

Иџе: Во Чешка атакувам на титулата

Сител - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Иџе има големи шанси за победа и освојување на шампионатот.

Иџе: Во Чешка одам на победа

+инфо - 06.10.2017

Трките во Чешка се закажани за 8 октомври, првата ќе се вози во 10:50, а втората во 12:30 часот. Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за ...

Иџе: Во Чешка одам на победа

Курир - 06.10.2017

– Убеден сум во освојувањето на титулата. Ветувам дека заедно со мојот тим уште еднаш ќе дадеме се од себе. Патеката „Мост“ е непозната за мене, но, досега веќе докажав дека можам да ги совладам и непознатите патеки.

Иџе: Во Чешка одам на победа

Скопје24 - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Иџе има големи шанси за победа и освојување на шампионатот.

Прв пат во историјата Македонец се бори за европски шампионат!

Спортски - 06.10.2017

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот.

Прв пат во историјата Македонец се бори за европски шампионат!

Таратур - 06.10.2017

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот.

Иџе: Во Чешка одам на победа

Sport M - 06.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Иџе има големи шанси за победа и освојување на шампионатот.

Викендов сите пред телевизор: Пренос од трката во која Иџе ќе се бори за освојување на Европскиот шампионат

Дерби - 06.10.2017

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот.

Викендов сите пред телевизор: Пренос од трката во која Иџе ќе се бори за освојување на Европскиот шампионат

Точка - 06.10.2017

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот.

ИЏЕ ВЛЕГУВА ВО ИСТОРИЈАТА: Македонец се бори за евро титулата

SportMedia - 06.10.2017

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот.

Иџе: Убеден сум во освојувањето на титулата во Чешка

Скопје инфо - 07.10.2017

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе, викендов во Чешка, на патеката Мост, ќе ја вози последната трка од ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Иџе има големи шанси за победа и освојување на шампионатот.