TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СКАНДАЛ го одбележа мечот помеѓу Јужна Кореа и Колумбија

Спортски - 10.11.2017

Колумбија и Јужна Кореја одиграа денес пријателски меч, а јужноамериканската селекција е поразена со 2:1. Оваа средба ја одбележи инцидентот во која главниот збор го водеше колумбискиот фудбалер Едвин Кардона , кој по надигрувањето со противничките ...

(ВИДЕО) ФИФА е на потег: Колумбиски репрезентативец ги вреѓаше Корејците на расна основа

Спортклуб - 10.11.2017

Иако играа пријателски натпревар, еден гест на мечот Колумбија – Јужна Кореа нема да мине незабележано кај челниците на ФИФА и кој Едвин Кародна би можел да го чини суспензија од неколку натпревари, а можеби дури и учество на Мундијалот во Русија.

Колумбиецот Кардона со шокантна расистичка гестикулација се потсмеваше со играчите на Северна Кореја (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Јужна Кореја и Колумбија ова попладне одиграа пријателски меч во Сувон, но епитетот пријателски доби навистина друго значење бидејќи тензијата на теренот беше навистина голема, а исто така, беше изведен и еден срамен гест кој експресно ја шокираше ...

(Не)пријателски натпревар помеѓу Јужна Кореја и Колумбија: Турканици и расистички навреди (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Јужна Кореја ја совлада Колумбија со 2-1 во пријателски натпревар одигран попладнево во Сувон. Сепак резултатот можеби е во втор план, бидејќи натпреварот не беше воопшто пријателски. Имаше кошкања, караници, туркање, па дури и расистички инцидент.