TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Војна на ѕвездите“: Последниот Џедај“ првиот викенд заработи 450 милиони долари

24 Вести - 18.12.2017

Осмото продолжение на серијалот „Војна на ѕвездите“, филмот „Последниот Џедај“, првиот викенд по премиерата во САД, од продажба на билети заработи 450 милиони долари, соопшти „Волт Дизни“.

(ВИДЕО+ФОТО) Брутално – „Масакр на кино благајните“: И’ новите „Војни“ ќе заработат свирепо

Екран - 18.12.2017

Осмата епизода од серијалот „Последниот Џедај“ на крај ќе ни покаже како изгледаат последиците од будењето на Силата.А, една од нив сигурно е неверојатниот приход на овој филм… Кога продуцентите ќе видат какви биле заработувачките на филмовите во ...

„Последниот Џедај“ го има вториот викенд во историјата

Нетпрес - 17.12.2017

Осмото продолжение на научнофантастичната сага Војни на ѕвездите под наслов „Последниот Џедај“ го остварил првиот викенд од прикажувањето вториот најдобар резултат во историјата на северноамериканската листа на најуспешни филмови.

„Последниот Џедај“ заработи 450 милиони долари за влезници во текот на премиерниот викенд

Стандард - 17.12.2017

Најновиот филм од сагата „Војна на ѕвездите“, насловен како „Последниот Џедај“, собра 450 милиони долари од продажба на билети во првиот викенд во кината. Ова беше објавено од филмската компанија „Дизни“, објави Ројтерс.

Светска премиера на „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“

Сител - 17.12.2017

Светска премиера на осмата епизода од легендарниот филм „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ беше синоќа. Режисер на оваа епизода е Рајан Џонсон. Секоја премиера на оваа култна вселенска сага, во САД е своевиден културен феномен.

„Последниот Џедај“ првиот викенд заработи 450 милиони долари

+инфо - 18.12.2017

Оваа сума вклучува 220 милиони долари од продажба на билети во САД и Канада. Најновиот филм од сагата „Војна на ѕвездите“, насловен како „Последниот Џедај“, собра 450 милиони долари од продажба на билети во првиот викенд во кината.

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ првиот викенд заработи 450 милиони долари...

Н.Македонија - 18.12.2017

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ првиот викенд заработи 450 милиони долари Осмото продолжение на серијалот „Војна на ѕвездите“, филмот „Последниот џедај“, првиот викенд по премиерата во САД, од продажба на билети заработи 450 милиони долари, ...

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ првиот викенд заработи 450 милиони долари

Популарно - 18.12.2017

Осмото продолжение на серијалот „Војна на ѕвездите“, филмот „Последниот џедај“, првиот викенд по премиерата во САД, од продажба на билети заработи 450 милиони долари, соопшти „Волт Дизни“.