TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Алсат-М - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

Р.С.Европа - 13.08.2017

Американските федерални истражители соопштија дека отпочнале истрага за граѓански права во врска со околностите што довеле возачот со автомобил да удри во толпа на протестите на кои се судрија националисти и екстремно десните анти расисти во ...

Стотици лица протестираа во Калифорнија поради демонстрациите во Шарлотсвил

А1 On - 13.08.2017

Стотици лица протестираа во неколку градови во Калифорнија со цел да го осудат расизмот и насилството што произлезе од протестниот марш на „белите националисти“ во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија.

(ФОТО) (ВИДЕО) Двајца полицајци и една жена загинаа во немирите во Вирџинија

Макфакс - 13.08.2017

Во немирите што настанаа поради собирот на екстремните десничари во американската сојузна држава Вирџинија загинаа три лица, а повеќе се повредени. Една учесничка на контрамитинг, на возраст од 32 години, настрадала кога автомобил со голема брзина ...

Најмалку три жртви на протестите во Шарлотсвил...

Н.Македонија - 13.08.2017

Најмалку три жртви на протестите во Шарлотсвил Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Еден загинат и 19 повредени во насилствата на протестот на ултрадесничарите во Вирџинија

Мета - 13.08.2017

Најмалку едно лице загинало, а 19 се повредени во насилствата меѓу белите националисти и контра-демонстрантите што се случија синоќа во градот Шарлотсвил, во американската сојузна држава Вирџинија, јавуваат светските медиуми.

Три жртви во немирите предизвикани од расистички протест во сад

Сакам да кажам - 13.08.2017

Три жртви однесоа нередите предизвикани од националистичкиот протест на белци во градот Шарлотвил во американската држава Вирџинија. Прво автомобил удри во група демонстранти кои протестираа против националистичкиот марш на белците, при што загина ...

Вонредна состојба во Вирџинија поради маршот на белите националисти

Нова ТВ - 12.08.2017

Властите на Шарлотсвил и американската сојузна држава Вирџинија прогласија вонредна состојба поради маршот на десничарите. Две лица се повредени во судирот на продесничарката група и одржувачите на контра митинг кои исто така се собраа во градот.

(ВИДЕО) Едно лице загина на протестот во Вирџинија

Макфакс - 12.08.2017

На протестот во Шарлотсвил едно лице загина кога автомобил влета во насобраната толпа. Во инцидентот се повредени најмалку 19 луѓе. „Полицијата е на терен. Пријавени се три инциденти со автомобили.

ВИДЕО: Насилство на протестите во Шарлотсвил, автомобил се залетал во толпата, еден мртов

А1 On - 12.08.2017

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара „обединување на десничарите против тоталитарен комунизам“ и „афирмација на правата на Јужњаците и белите луѓе да се организираат ...

Вонредна состојба во Шарлотсвил по демонстрациите против статуа на генерал од граѓанската војна во САД

Локално - 12.08.2017

Едно лице загина, а неколку се повредени во текот на насилните демонстрации на десничарите и белечките ултрадесничарски групи во Шарлотсвил во Вирџинија поради најавата дека ќе биде отстранета статуа на генерал од времето на граѓанската војна ...

Автомобил се удри во група демонстранти во Шарлотсвил, еден мртов и 9 повредени (ВИДЕО)

Стандард - 12.08.2017

Непознат возач се удри со автомобил во група демонстранти против десничарските активисти во американското гратче Шарлотсвил, Вирџинија, пренесоа АФП и ТАСС. Полицијата пристигнала на местото, каде што група активисти демонстрирале мирно во центарот ...

САД: Вонредна состојба во Шарлотвил пред десничарскиот марш...

Н.Македонија - 12.08.2017

САД: Вонредна состојба во Шарлотвил пред десничарскиот марш Градските власти на Шарлотвил во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на обединетата десница и на белите националисти.

Шокантни сцени од маршот на расистите, прогласена е вонредна состојба (видео)

Република - 12.08.2017

Во Шарлотсвил, Вирџинија, САД е прогласена вонредна состојба пред почетокот на маршот кој го предводат бели националисти. Состојбата е многу тензична, бидејќи се очекува стотици луѓе да се приклучат на “Unite the Right” (Соедини ја десницата) ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Тера - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

Либертас - 13.08.2017

Американските федерални истражители соопштија дека отпочнале истрага за граѓански права во врска со околностите што довеле возачот со автомобил да удри во толпа на протестите на кои се судрија националисти и екстремно десните анти расисти во ...

Стотици лица протестираа во Калифорнија поради демонстрациите во Шарлотсвил

Сител - 13.08.2017

Стотици лица протестираа во неколку градови во Калифорнија со цел да го осудат расизмот и насилството што произлезе од протестниот марш на „белите националисти“ во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија.

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА: Погледнете како се заби автомобил во толпа демонстранти во САД!

Таратур - 13.08.2017

20-годишниот Џејмс Филдс од Охајо е уапсен под сомнение дека со автомобилот се забил во група луѓе кои протестираа против расизмот и десничарските екстремисти во Шарлотсвил. Полицијата објави дека во овој инцидент загина една 32-годишна жена, а 19 ...

Еден загинат и 19 повредени во насилствата во Вирџинија

Слободен Печат - 13.08.2017

Најмалку едно лице загинало, а 19 се повредени во насилствата меѓу белите националисти и контра-демонстрантите што се случија синоќа во градот Шарлотсвил, во американската сојузна држава Вирџинија, јавуваат светските медиуми.

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

Локално - 13.08.2017

Три жртви има во нередите предизвикани од националистичкиот протест на белци во градот Шарлотсвил во американската држава Вирџинија. Прво автомобил удри во група демонстранти кои протестираа против националистичкиот марш на белците, при што загина ...

Aвтомобил се залетал во толпата, еден мртов на протестите во Шарлотсвил

Република - 12.08.2017

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара обединување на десничарите против тоталитарен комунизам и афирмација на правата на Јужњаците и белите луѓе да се организираат за ...

Вонредна состојба во Шарлотсвил -Автомобил влета во толпата, падна и хеликоптер (вознемирувачко видео)

Канал5 - 13.08.2017

Едно лице загина, а неколку се повредени во текот на насилните демонстрации на десничарите и белечките ултрадесничарски групи во Шарлотсвил во Вирџинија поради најавата дека ќе биде отстранета статуа на генерал од времето на граѓанската војна ...

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

24 Вести - 12.08.2017

Градските власти на Шарлотвил, во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на „обединетата десница“ и на белите националисти. „Ваквата одлука на властите им овозможува употреба на дополнителни ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Курир - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

Стотици лица протестираа во Калифорнија поради демонстрациите во Шарлотсвил

Либертас - 13.08.2017

Стотици лица протестираа во неколку градови во Калифорнија со цел да го осудат расизмот и насилството што произлезе од протестниот марш на „белите националисти“ во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија.

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

Либертас - 12.08.2017

Градските власти на Шарлотвил, во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на „обединетата десница“ и на белите националисти. „Ваквата одлука на властите им овозможува употреба на дополнителни ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во протестите во Шарлотсвил

+инфо - 13.08.2017

Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група демонстранти, а двајца полицајци загинаа во несреќа со хеликоптер. Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата ...

Стотици лица протестираа во Калифорнија поради демонстрациите во Шарлотсвил

Локално - 13.08.2017

Стотици лица протестираа во неколку градови во Калифорнија со цел да го осудат расизмот и насилството што произлезе од протестниот марш на „белите националисти“ во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија.

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Телевизија Нова - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Вирџинија

24 Вести - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

ВИДЕО: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

А1 On - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

Нова ТВ - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, во судритите меѓу националисти и антирасистите. Една жена загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група демонстранти во ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Сител - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Идивиди - 13.08.2017

Вашингтон, 13 август 2017 (МИА) - Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ВИДЕО: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Либертас - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

ТВ21 - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Вечер - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Алсат-М - 13.08.2017

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...

Три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил во САД

Press24 - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Локално - 13.08.2017

– Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

+инфо - 13.08.2017

Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а 35 се повредени. Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Курир - 13.08.2017

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

Алфа - 13.08.2017

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Телма - 13.08.2017

Aмериканското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Алфа - 13.08.2017

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Нетпрес - 13.08.2017

Толпата носеше запалени факли и извикуваше пароли: „Евреите нема да не заменат“, како и „Важен е животот на белците“. Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

А1 On - 13.08.2017

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...

ФБИ поведе истрага за инцидентите во Шарлотсвил...

Н.Македонија - 13.08.2017

ФБИ поведе истрага за инцидентите во Шарлотсвил Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители поведоа истрага по синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните безредија што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

Либертас - 13.08.2017

Aмериканското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил. Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а ...