TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој всушност владее со Сирија

Сител - 20.03.2017

Јутарњи лист - Загреб Поминаа речиси шест години откако во Сирија почна граѓанската војна, која со повремени примирја се уште трае. Според разни проценки од повеќе невладини организации, кои прилично варираат, во тој период биле убиени од 320.000 до ...

Бунтовници низ тунели се пробија до Дамаск и ги нападнаа владините сили

Слободен Печат - 20.03.2017

Гра­на­ти­ра­ње – Про­би­вот на бун­тов­ни­ци­те до квартот Џо­бар бил прид­ру­жен од жес­ток ар­ти­ле­рис­ки оган, при што гра­на­ти и ра­ке­ти ек­спло­ди­ра­ле и во цен­та­рот на глав­ни­от град, а бил по­го­ден и об­јект на Ам­ба­са­да­та на ...

Голема офанзива на сириската престолнина: Милитантите и сириската војска водат жестоки борби

Точка - 20.03.2017

Милитантите извеле голема офанзива на сирискот главен град Дамаск и пристигнале на само два километри од ѕидините на Стариот град - силите на Асад одговориле со бомбардирање и распоредување на тенкови.

Силно бомбардирање на истокот од Дамаск по бунтовнички напад

Макфакс - 20.03.2017

Силите на сириската влада во понеделникот извеле силно бомбардирање врз позициите на бунтовниците источно до Дамакс, како одговор на бунтовничкиот напад од неделата врз неколку станбени квартови во сириската престолнина.

Сириската армија ја поврати контролата врз кварт во Дамаск

Курир - 20.03.2017

Сириските сили спроведоа вчера контраофанзива и ја повратија контролата врз кварт во близина на центарот на Дамаск, неколку часа откако џихадистите извршија ненадеен напад врз источниот дел на градот, јави ДПА.

Кој всушност владее со Сирија?

А1 On - 20.03.2017

Јутарњи лист – Загреб Поминаа речиси шест години откако во Сирија почна граѓанската војна, која со повремени примирја се уште трае. Според разни проценки од повеќе невладини организации, кои прилично варираат, во тој период биле убиени од 320.000 до ...

Силно бомбардирање на истокот од Дамаск по бунтовнички напад

Точка - 20.03.2017

Силите на сириската влада во понеделникот извеле силно бомбардирање врз позициите на бунтовниците источно до Дамакс, како одговор на бунтовничкиот напад од неделата врз неколку станбени квартови во сириската престолнина.

Судири во Дамаск по ненадејниот напад на бунтовниците

Канал5 - 19.03.2017

Жестоки судири избија во сириската престолнина откако бунтовниците во текот на ноќта низ тунели влегле во деловите на градот под контрола на сириската влада, ненадејно провалувајќи низ безбедносниот појас со кој владата во Дамаск се заштити од ...

Сирискиата армија поврати контролата врз кварт во Дамаск

+инфо - 20.03.2017

Сириските сили спроведоа вчера контраофанзива и ја повратија контролата врз кварт во близина на центарот на Дамаск. Сириските сили спроведоа вчера контраофанзива и ја повратија контролата врз кварт во близина на центарот на Дамаск, неколку часа ...

Жестоки судири во сирискиот главен град Дамаск

Р.С.Европа - 19.03.2017

Жестоки судири избија на источната страна на сирискиот главен град Дамск, по напад на силите на бунтовниците денеска, соопштија државните медиуми и група за мониторинг. Нападот започнал со две експлозии од автомобили и неколку самоубиствени напади ...

Жестоки борби помеѓу сириските владини сили и бунтовниците во Дамаск

Мета - 19.03.2017

Жестоки борби избувнале денеска помеѓу сириските безбедносни сили и бунтовниците во источниот дел на главниот град на Сирија, Дамаск, пренесува „Би-би-си“. Борбите почнале откако бунтовничките сили извршиле ненадеен напад во областа Џобар, која е ...

Сириската армија ја поврати контролата врз кварт во Дамаск

Телевизија Нова - 20.03.2017

Сириските сили спроведоа вчера контраофанзива и ја повратија контролата врз кварт во близина на центарот на Дамаск, неколку часа откако џихадистите извршија ненадеен напад врз источниот дел на градот, јави ДПА.

Жестоки борби помеѓу сириските владини сили и бунтовниците во Дамаск

Локално - 19.03.2017

Жестоки борби избувнале денеска помеѓу сириските безбедносни сили и бунтовниците во источниот дел на главниот град на Сирија, Дамаск, пренесува „Би-би-си“. Борбите почнале откако бунтовничките сили извршиле ненадеен напад во областа Џобар, која е ...

Сирискиата армија поврати контролата врз кварт во Дамаск

Алфа - 20.03.2017

Сириските сили спроведоа вчера контраофанзива и ја повратија контролата врз кварт во близина на центарот на Дамаск, неколку часа откако џихадистите извршија ненадеен напад врз источниот дел на градот.

Сирискиата армија поврати контролата врз кварт во Дамаск

А1 On - 20.03.2017

Сириските сили спроведоа вчера контраофанзива и ја повратија контролата врз кварт во близина на центарот на Дамаск, неколку часа откако џихадистите извршија ненадеен напад врз источниот дел на градот, јави ДПА.