TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роб Патинсон повторно сингл

ЗаЗабава - 12.10.2017

Судејќи според светските медиуми, актерот Роб Патинсон и пејачката ФКА Твигс ја завршија нивната долгогодишна емотивна поврзаност. Холивудскиот актер Роб Патинсон ја прекина тригодишната врска со британската пејачка и танчерка ФКА Твигс, и покрај ...

Холивудскиот актер ја прекина свршувачката со девојката, бидејќи бил „изморен од сè“

Слободен Печат - 12.10.2017

Актерот Роберт Патинсон (31), најпознат по улогата во сагата „Самрак“, како и по долгогодишната љубовна врска со колешката Кристен Стјуарт, која по него стапува во врска само со жени. Актерот и пејачката цело време изгледаа многу среќно, но одбиваа ...