TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Audi во 2018-та :: Секој три недели нов автомобил

Авто Магазин - 14.11.2017

Во Audi ќе бидат вредни идната година - компанијата во просек на секои три недели ќе започнува со производство на по еден нов модел на автомобил. Во официјалното соопштение не е прецизирано за кои сé возила се работи, но сепак е јасно дека се во ...

Audi Q5 е добитник на наградата „Златен Волан“ за 2017 година

Бизнис Вести - 14.11.2017

Audi Q5 е добитник на наградата „Златен Волан“ за 2017 година во категоријата за голем SUV. Пред изборот, читателите на германското списание Auto Bild, неговите 20 европски сестрински публикации и германскиот весник Bild am Sonntag ги утврдија ...

Bentley и Audi подготвуваат електрични GT модели

Авто Плус - 13.11.2017

Компаниите Bentley и Audi ќе понудат на пазарот GT-електрични изведби врз основа на идниот Porsche Mission E, што ќе излезе на пазарот во 2019 година, соопшти списанието Automobile кое се повикува на свои извори во Volkswagen Group Се претпоставува ...

Легендата од 1990-те денес може да се пофали дека постигнува речиси 300 километри на час!

Точка - 13.11.2017

Во текот на 1990-те, пред Audi да ја воведе денешната номенклатура, моделот 80 претставуваше вистинска гордост за овој светски познат бренд. Претходникот на моделот A4 беше исклучително популарен и на овие простори, а и ден денес е исклучително ...

Audi Q5 е добитник на наградата „Златен Волан“ за 2017 година

Екипа - 14.11.2017

Audi Q5 е добитник на наградата „Златен Волан“ за 2017 година во категоријата за голем SUV. Пред изборот, читателите на германското списание Auto Bild, неговите 20 европски сестрински публикации и германскиот весник Bild am Sonntag ги утврдија ...

Audi Q5 е добитник на наградата „Златен Волан“ за 2017 година

Точка - 14.11.2017

Audi Q5 е добитник на наградата „Златен Волан“ за 2017 година во категоријата за голем SUV. Пред изборот, читателите на германското списание Auto Bild, неговите 20 европски сестрински публикации и германскиот весник Bild am Sonntag ги утврдија ...