TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ во врска со тврдењата на Шеќеринска

Алсат-М - 20.04.2017

За тврдењата на Радмила Шекеринска вечерва реагираа од ВМРО-ДПМНЕ: од партијата наведуваат дека потпретседателката на СДСМ лаже кога борува дека некој од ВМРО барал амнестија. „Kолку и да испраќа потсвесни пораки за амнестија, ниту таа, ниту ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

Курир - 20.04.2017

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС одбра да молчи, но народот не молчи, бара предвремени избори

Тера - 20.04.2017

Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани и доколку на криминалецот Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не молчи и бара нови предвремени парламентарни избори

Мета - 20.04.2017

Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените парламентарни и локални избори, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Доколку СДС не се плашеше од народот ќе се согласеше на предвремени избори

Press24 - 20.04.2017

Доко лку СДС не се плашеше од гласот на м акедонските граѓани и доколку на криминалецот Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска лаже како Заев

А1 On - 20.04.2017

„Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не молчи и бара нови предвремени парламентарни избори

Позитив.мк - 20.04.2017

Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените парламентарни и локални избори, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Поради стравот од гневот на граѓаните Заев бега од избори

Нетпрес - 20.04.2017

Доколку СДСМ не се плашеше од гласот на македонските граѓани и доколку на нивниот лидер Зоран Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, веќе ќе почнуваше кампањата за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

Вечер - 20.04.2017

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот бара нови парламентарни избори

Фокус - 20.04.2017

Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените парламентарни и локални избори, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. -Доколку СДС наместо антидржавна и антинационална политика, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот бара РЕАЛНИ мерки за подобра иднина

А1 On - 20.04.2017

„Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани и доколку на криминалецот Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

Нетпрес - 20.04.2017

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Канал5 - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на Шекеринска

Макфакс - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на Шекеринска. Според оваа партијата Радмила Шекеринска лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот бара реални мерки за подобра иднина

Локално - 20.04.2017

„Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани и доколку на криминалецот Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените ...

ВМРО ДПМНЕ: Шекеринска лаже како и Заев

Репортер - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на Шекеринска. Според оваа партијата Радмила Шекеринска лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС одбра да молчи, но народот не молчи, бара предвремени избори

МКД - 20.04.2017

Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани и доколку на криминалецот Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, веќе ќе почнуваше кампањата за предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, како и Заев, сонува да не одговара за криминалните дела

МКД - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва реагираше на изјавите на Радмила Шекеринска и соопшти дека таа лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев поважна му е волјата на нарко-дилерите

Точка - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ја информира јавноста и истовремено го обвинува лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека му е поважна волјата на нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, отколку македонските граѓани, во спротивно ќе почнеше ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Курир - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ остро реагираше на Шеќеринска! Еве што и порачаа

Бизнис Вести - 21.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на Шекеринска, и објави соопштение до јавноста. Ви го пренесуваме во целост: „Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

24 Вести - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Телевизија Нова - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Вечер - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот бара избори за да му покаже на СДС како се сака Македонија

Телеграф - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ наведува дека наместо храбра и државничка политика, лидерот на СДСМ одбрал да молчи за сите негирања на македонскиот идентитет ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни ...

ВМРО- ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Пулс24 - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Алсат-М - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

ТВ21 - 20.04.2017

– ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Сител - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

Од ВМРО-ДПМНЕ излегоа со ново соопштение! Еве што порачуваат

Бизнис Вести - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ излезе со ново соопштение. Текстот ви го пренесуваме во целост: „Доколку СДС не се плашеше од гласот на македонските граѓани и доколку на криминалецот Заев нивната волја му беше поважна од обврските кон нарко-дилерите и сите кои го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

Вест - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори доколку СДСМ не се плашела од гласот на македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев поважна му е волјата на нарко-дилерите

Макфакс - 20.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ја информира јавноста и истовремено го обвинува лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека му е поважна волјата на нарко-дилерите и сите кои го негираат македонскиот идентитет, отколку македонските граѓани, во спротивно ќе почнеше ...