TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо објасни зошто никој не може да доминира во Премиер лигата

Дерби - 20.03.2017

Трофејниот португалски стратег, Жозе Мурињо објасни зошто ниту една екипа не може да доминира во Премиер лигата, односно тоа да го прави година по година, сезона по сезона. Актуелниот предводник на Манчестер Јунајтед направи споредба со Бундеслигата ...

Видео: Гвардиола + Клоп = комедија!

Спортски - 20.03.2017

Пеп Гвардиола и Јирген Клоп беа во центарот на вниманието за време на дербито помеѓу Сити и Ливерпул, и со право, бидејќи и покрај аут линијата беше многу инетресно. Погледнете како изгледа кога Гвардиола ќе тргне да се поздрави со Клоп …вистинска ...

Видео: Робен му се налути на Анчелоти, соиграчите му се смееја

Спортски - 20.03.2017

Баерн Минхен се наоѓа во одлична форма и со победата над Мехенгадбах од 0:1, направи уште еден голем чекор кон освојување на титулата. Сепак, натпреварот го одбележа нервозната реакција на Арјен Робен , кој беше изваден од игра во 85-та минута.

Робен беше гневен на Анчелоти што го вади од игра, соиграчите убаво му се изнасмеаја (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.03.2017

Камерите уловија интересен момент на клупата на Баерн Минхен на вчерашното гостување во Менхенгладбах, играчите се шегуваа на сметка на нервозниот Арјан Робен „Баварците“ сигурно чекорат кон нова титула откако вчера со 0-1 славеа против Борусија ...

Погледнете ја реакцијата на Робен откако беше повлечен од игра

Дерби - 20.03.2017

Робен привлече внимание со последниот потег откако беше повлечен од игра. Анчелоти го повлече од игра и му подаде рака за спортски поздрав, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра.

ВИДЕО: Робен одби да му подаде рака на Анчелоти, а резервите слатко се смееја

Gol.mk - 20.03.2017

Иако Баерн граби кон нова титулаа во Бундеслигата, вниманието на јавноста на мечот во Менхенгладбах гхо привлече замената на Карло Анчелоти во финишот. Италијанецот го замени Робен, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра.

Пеп и Јирген – доказ за фер-плеј тренери, кои не мора да војуваат (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Денешното дерби во Англија помеѓи Манчестер Сити и Ливерпул, кое заврши без победник (1:1), беше одбележан и со еден тренерски трик на Гвардиола. Познато е дека Пеп и Јирген се големи пријатели, а формално и поранешни играчи, Нивните гестикулации ...

Гвардиола и Клоп „во клинч“ – лекција за Конте и Мурињо

Екипа - 19.03.2017

Максимално возбудливо беше денешното дерби меѓу Манчестер сити и Ливерпул што заврши 1-1, а и двата тима пропуштија по неколку стопроцентни шанси за да стигнат до цел плен. Фантастична битка се водеше на теренот, а интересно беше и крај ...

Анчелоти ја искоментира реакцијата на бесниот Робен

Дерби - 19.03.2017

Баерн Минхен го оправда статусот на фаворит и денеска славеше на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах со 1-0 со голот на Томас Милер, но од оваа средба дојде еден неочекуван момент во кој во главна улога беше ветаранот Арјен Робен.

Робен бесен излезе од игра – клупата на Баерн го исмеваше (видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Холандскиот ас Арјен Робен, денеска на натпреварот против Борусија Менхенгладбах (0:1), беше изваден од игра во 85. минута, на негово место влезе младиот Ренато Санчез, но тоа не му се допадна.

ВИДЕО: Робен како Роналдо - се налути како МАЛО ДЕТЕ бидејќи Анчелоти го замени

Gol.mk - 19.03.2017

Очигледно не е само Кристијано Роналдо оној, кој што се лути кога тренерот ќе го замени пред крајот на натпреварот. На денешниот меч во Менхенгладбах, Арјен Робен бурно реагираше на замената во 85.

Робен се изнервира што беше заменет, па мораше да го трпи потсмевот на соиграчите (Видео)

Дерби - 19.03.2017

На Арјен Робен не му беше баш мило што беше заменет во финишот од гостувањето на Баерн Минхен против Борусија Менхенгладбах . Тренерот Карло Анчелоти го извади од игра Холанѓанецот во 85. минута и при измената тој нервозно се поздрави со замената ...

Видео: Робен му се налути на Анчелоти, соиграчите му се смееја

Таратур - 20.03.2017

Баерн Минхен се наоѓа во одлична форма и со победата над Мехенгадбах од 0:1, направи уште еден голем чекор кон освојување на титулата. Сепак, натпреварот го одбележа нервозната реакција на Арјен Робен , кој беше изваден од игра во 85-та минута.

Цела клупа на Баерн му фаќаше сеир на нервозниот Робен (ВИДЕО)

МКД - 20.03.2017

Арјен Робен одби да се поздрави со Карло Анчелоти незадоволен од одлуката на стратегот да го повлече од игра, па целата клупа на Баерн добро му се изнасмеа на Холанѓанецот „Баварците“ сигурно чекорат кон нова титула откако вчера со 0-1 славеа против ...

Погледнете ја реакцијата на Робен откако беше повлечен од игра

Точка - 20.03.2017

Робен привлече внимание со последниот потег откако беше повлечен од игра. Анчелоти го повлече од игра и му подаде рака за спортски поздрав, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра.

Депај: Мурињо немаше доверба во мене, но докажав дека вредам

Gol.mk - 19.03.2017

Холандскиот интернационалец Мемфис Депај во јануари Манчестер Јунајтед го продаде во францускиот гигант Лион за 16 милиони фунти, бидејќи Мурињо не веруваше во него и го гледаше трансферот на Ван Гал како промашување.

Робен одби да се ракува со Анчелоти, клупата му фати сеир (видео)

Република - 20.03.2017

Иако Баерн граби кон нова титулаа во Бундеслигата, вниманието на јавноста на мечот во Менхенгладбах гхо привлече замената на Карло Анчелоти во финишот. Италијанецот го замени Робен, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра.

Познати фудбалски стратези-некогаш и денес: Клоп, Гвардиола, Мурињо…

Дерби - 19.03.2017

Добро знаеме како денеска изгледааат познатите и трофејни стратези како Жозе Мурињо, Карло Анчелоти, Пеп Гвардиола…, но ако се прашувате како тие изгледале во минатото погледнете го следново кратко видео и ќе имате појасна ...

Саки за тренерското ривалство во Манчестер: Гвардиола е иноватор, Мурињо не е

Дерби - 18.03.2017

Легендарниот тренер Ариго Саки ги именуваше Карло Анчелоти, Антонио Конте и Масимилијано Алегри како тројцата најдобри италијански тренери во моментов. Сите тројца се на добар пат сезонава да ги збогатат своите колекции со трофеи, бидејќи нивните ...