TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов обид да му се суди на Сеад Кочан

Нова ТВ - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Телма - 14.11.2017

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст" се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан. Одбраната на Кочан повторно вели дека не им се дадени сите докази на увид и побараа од судот да го ...

СЈО ѝ ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Р.С.Европа - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд ѝ ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

Сеад Кочан не се чувствува виновен за „Труст“

24 Вести - 14.11.2017

Бизнисменот Сеад Кочан се изјасни дека не се чувства воневен за делата за којшто се товари во случајот „Труст“. На судењето два часа се аргументираше дали треба да почне или да се одложи рочиштето.

Одбраната на Кочан повторно тврди дека не ги добила сите докази за „Труст“

Р.С.Европа - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Алсат-М - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

24 Вести - 14.11.2017

Во Кривичниот суд Скопје треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, Меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Сеад Кочан денеска треба да седне на обвинителна клупа

Фокус - 14.11.2017

Денеска во Кривичниот суд треба да се одржи за рочиште за предметот „Труст“, во кој првосомничен е бизнисменот Сеад Кочан. Освен него, во случајот осомничени се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

МКД - 14.11.2017

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст" се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет" и „ТВ Нова".

Ново рочиште за случајот „Труст“

МКД - 14.11.2017

Денеска треба да се одржи ново судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст". Во овој случај првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет" и „ТВ Нова".

Судијката во случајот „Труст“ пресече - нема одложување

МКД - 14.11.2017

По речиси два часа дебата во судница помеѓу СЈО и одбраната, судијката Лидија Трајковска пресече, судењето ќе стартува и нема ново одложување. Не се прифатија предлозите на одбраната за одложување на рочиштето и закажување на посебно рочиште ...

„За да им ги скрати маките“, СЈО му ги донесе доказите на Кочан во судница

МКД - 14.11.2017

Специјалниот обвинител Артан Ајро во актовка им ги донесе во судница доказите на одбраната на обвинетите за случајот „Труст", за, како што рече да им ги скрати маките и времето. Станува збор за докази кои се приложени со обвинителниот акт.

„Труст“ продолжува на 21 ноември

Алсат-М - 14.11.2017

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за учество на тендер на ...

Судијката ги одби адвокатите на Сеад Кочан кои бараа да се одложи рочиштето за „Труст“’

Фокус - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска го одби барањето на одбраната во предметот „Труст“ да се одложи денешното рочиште во случајот на Специјалното јавно обвинителство каде меѓу обвинетите е бизнисменот, Сеад Кочан, за тендер од АД ЕЛЕМ вреден 17 милиони евра.

Судијката за Кочан закажа 8 рочишта, одбраната реагира, со ова темпо клиентите не можат да ни платат

МКД - 14.11.2017

Судењето за „Труст“ ќе продолжи на 21 ноември со доказна постапка, а до тогаш одбраната ќе треба да направи увид во доказите што денес специјалниот обвинител Артан Ајро им ги донесе во судница и им ги предаде на бранителите на обвинетите.

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Либертас - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Канал5 - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

ТВ21 - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

+инфо - 14.11.2017

Одбраната, претходно се пожали дека не им се дадени сите докази на увид, поради што и беше одложено рочиштето на 7 ноември. Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд ѝ ги предаде на одбраната доказите за случајот ...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Канал5 - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Либертас - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

ТВ21 - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

+инфо - 14.11.2017

Неговите адвокати и денеска се пожалија дека не им се дадени сите докази на увид. Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои ...

Старува судскиот процес против тајкунот Сеад Кочан

Либертас - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

ТВ21 - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Сеад Кочан седнува на обвинителна клупа

+инфо - 14.11.2017

Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра. Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште ...

ВИДЕО: Судијката на Сеад Кочан сака ефикасност, ги закажа сите рочишта

А1 On - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење, закажа термини за неколку рочишта ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Канал5 - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“

МРТ - 14.11.2017

Бизнисменот Кочан заедно со уште две лица се товарат за злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување договор за јавна набавка или јавно приватно партнерство. Во Кривичниот суд нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“ во кој ...

Случај „Труст“: Почна главната расправа, СЈО ѝ ги достави доказите на одбраната

МРТ - 14.11.2017

Специјалниот обвинител Артан Ајро во актовка им ги донесе во судница доказите на одбраната. Адвокатите пак бараа од судот да закаже посебно рочиште на кое ќе можат да ги оспорат доказите, бидејќи според нив, голем дел не докажувале ништо...

Судот не дозволи уште едно одложување во случајот „Труст“

Либертас - 14.11.2017

Во Кривичниот суд се одржа рочиште за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, заедно со Василије Авировиќ и Сафет Батиќ, за злоупотреба на постапката при тендерот што во 2011 година го распишала ...

Сеад Кочан се изјасни за невин, судењето продолжува на 21-ви ноември

МРТ - 14.11.2017

Во Кривичниот суд почна рочиштето за случајот „Труст“. Првообвинетиот Сеад Кочан се изјасни за невин. Специјалниот обвинител Артан Ајро во актовка им ги донесе во судницата доказите на одбраната.

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Макфакс - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење, закажа термини за неколку рочишта ...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“...

Н.Македонија - 14.11.2017

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“ Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно ...

Одбраната на Кочан пак ги бара на увид доказите за „Труст“...

Н.Македонија - 14.11.2017

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“ Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“...

Н.Македонија - 14.11.2017

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“ Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

Тера - 14.11.2017

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст” се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”.

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Стандард - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Шеталиште - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Локално - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Слободен Печат - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Стандард - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Нов обид да му се суди на Сеад Кочан

iPortal - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Шеталиште - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Судско рочиште за „Труст“ денес во Кривичен

Слободен Печат - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

10без10 - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење, закажа термини за неколку рочишта ...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Точка - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење, закажа термини за неколку рочишта ...

ВИДЕО: Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Орбис - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење, закажа термини за неколку рочишта ...

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

Локално - 14.11.2017

На судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст” се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”. Претходното рочиште на 7 ноември беше одложено по забелешката на одбраната ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Локално - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...