TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е понудата на Барса за Верати – што ќе каже ПСЖ?

Спортски - 17.07.2017

Не тајна дека Барселона го означи плејмејкерот на ПСЖ, Марко Верати како главна трансфер цел во летниот преоден рок и ќе направи се за да го донесе на „Камп Ноу“. Барселона сака по секоја цена да го донесе Италијанецот во своите редови, а шпанските ...

Зошто Милан има богат преоден рок, а Интер нема

24Фудбал - 17.07.2017

„Газета дело Спорт“ објаснува зошто градските ривали од Милано имаат сосема различен настап на трансфер пазрот, Милан е главен играч додека пак Интер е премногу тивок „Росонерите“ се главен играч на трансфер пзарот до овој момент, новите сопственици ...

Јувентус најде нов стопер!

СуперСпорт - 17.07.2017

Одкако заврши шокантниот трансфер на Леонардо Бонучи се појавија шпекулации кој ке го наследи него во Јувентус. Станува збор за одбранбениот фудбалер на Рома. Костас Манола,грчкиот репрезентативец од Рома,бара 40 милиони евра.Тој пристигна во Рома ...

Марота пристигна на преговори, Гркот го менува Бонучи?

Спортски - 17.07.2017

Италијанските медиуми пренесуваат дека преговорите започнале и дека Јувентус наследникот на Леонардо Бонучи би можел да го пронајде во Рим. После шокантниот трансфер на Леонардо Бонучи во Милан се појавија неколку шпекулации за тоа кој би можел да ...

Само Буфон му посака успех на Бонучи

Вечер - 17.07.2017

Централниот дефанзивец донесе неочекувана одлука ако се знае дека "старата дама" шест години по ред го освојува популарното "Скудето" и во изминатите три сезони, два пати беше дел од финалниот натпревар во Лигата на шампиони Фудбалска Италија се ...

Црвено-црниот ураган стигна во Мадрид – не сака да замине без Мората!

Спортски - 17.07.2017

Фудбалскиот клуб Милан е решен да се врати на врвот на италијанскиот и европскиот фудбал, па за таа цел веќе потроши повеќе од 200 милиони евра на засилувања ова лето и не планира да застане.

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

Екипа - 17.07.2017

Италијанскиот калчолигаш Милан, кој направи вистинска трансферна револуција ова лето и доведе речиси цел нов тим на „Сан Сиро“, тргнува и по Алваро Мората. Раководството на „росонерите“ е подготвено да плати 70 милиони евра за ангажман на шпанскиот ...

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Канал5 - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

„Росонерите“ газат: Мората пред трансфер во Милан!

Спортклуб - 17.07.2017

Седумкратниот европски првак Милан е на пат да донесе уште едно големо засилување и да му ја уништи работата на Манчестер Јунајтед. Според Газета дело спорт, пред трансфер кај “росонерите” е напаѓачот на Реал, Алваро Мората.

Милан не запира: „Росонерите“ го носат Мората за 70 милиони евра!

Слободен Печат - 17.07.2017

Италијанскиот гигант Милан продолжува со големи вложувања во тимот, откако напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората е пред трансфер на Сан Сиро за 70 милиони евра што ќе биде најскапо засилување во историјата на клубот.

Милан не сопира, го купува и Мората од Реал

SportMedia - 17.07.2017

Милан е на чекор од доведување на Алваро Мората на „Сан Сиро“. Според најавите од италијанските медиуми, „росонерите“ се во голема офанзива за купување на шпанскиот репрезентативец. Се верува дека италијанскиот калчолигаш е подготовен да плати 70 ...

Лукаш Леива дојде во Лацио, како замена за Лукаш Билја

Екипа - 17.07.2017

Бразилскиот интернационалец Лукаш Леива е ново засилување за италијанскиот калчолигаш Лацио. Тој доаѓа како замена за Аргентинецот Лукаш Билја, досегашниот капитен на „лацијалите“, кој се пресели во редовите на Милан.

Нов лик на „Сан Сиро“: Милан го купи и Билја, за Лацио 17 милиони евра

Нова ТВ - 16.07.2017

Милан не запира со активностите на фудбалскиот пазар. „Росонерите“ го претставија и осмото засилување во преоден рок. Нов лик во соблекувалната на Винченцо Монтела е Аргентинецот Лукас Билја.

Газета: Милан блиску до ангажман на Мората

24Фудбал - 17.07.2017

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е многу блиску до ангажман на Алваро Мората од Реал Мадрид. Извршниот директор на Милан, Марко Фасоне потврди дека некој од Белоти, Мората или Обамејанг ќе биде ново засилување во нападот на „росонерите“.

Баерн Минхен потврди: Милан се интересира за Ренато Санчез

24Фудбал - 16.07.2017

Од раководството на Баерн Минхен го потврдија интересот на Милан за услугите на Ренато Санчез. Директорот на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге ги потврди гласините кои се појавија во медиумите, Милан го сака Ренато Санчез.

Бонучи не е единствен, уште деветмина играчи го носеле дресот на трите лути ривали Милан, Интер и Јувентус

24Фудбал - 16.07.2017

Леонардо Бонучи влезе во одбрано друштво на играчи кои во текот на својата кариера го носеле дресот на трите лути ривали Милан, Интер и Јувентус На големо изненадување, Леонардо Бонучи по седум години го напушти Јувентус за трансфер во Милан.

Официјално: Милан го комплетираше трансферот на Биља

24Фудбал - 16.07.2017

Лукас Биља и официјално стави потпис на три годишен договор со Милан со што и официјално стана „росонер“. Од поодамна се знаеше дека Биља ќе биде ново засилување за Милан, но сите формалности беа завршени денеска.

Румениге потврди дека Баерн преговара со Милан за еден фудбалер

Дерби - 16.07.2017

Неверојатната офанзива на Милан во летниот преоден рок нема да запре ниту со официјализирањето на трансферите на Бонучи и Билја, а фановите на „росонерите“ наскоро би можеле да слушнат добри вести.

Интер со сите сили по Наинголан, но Рома му нуди нов договор

Екипа - 16.07.2017

Италијанскиот калчолигаш Интер засега не е активен на трансфер пазарот како градскиот ривал Милан, но, сепак, новиот тренер Лучијано Спалети, ги знае приоритетите. Тој сака да го купи својот поранешен играч од Рома, Раџа Наинголан, и тоа јасно им го ...

Лукас Билја во првата средба со навивачите на Милан: „Напред Лацио!“ (Видео)

SportMedia - 16.07.2017

Милан покажува дека сака во новата сезона да биде многу поконкурентен од тоа што беше во претходните неколку сезони. „Росонерите“ доведа неколку квалитетни засилувања. Еден од новите играчи е и Лукас Билја кој додеј од редовите на Лацио.

Милан го завршува трансфер пазарот со звучно име во нападот, пристигнува еден од овие тројца играчи

24Фудбал - 16.07.2017

Првиот човек на „Росонерите“, Марко Фасоне потврди дека се обидуваат да ангажираат голгетер од светска класа и желба е еден од Андреа Белоти, Алваро Мората и Пјер Емерик Обамејанг Милан е главeн играч на трансфер пазарот до овој момент, клубот од ...

Претседателот на Рома најави убави вести за навивачите

Дерби - 16.07.2017

Навивачите на Рома стравуваа дека ова лето можат да останат без Раџа Наинголан за кого се интересираат многу клубови, но очигледно италијанскиот клуб ќе успее да го задржи Белгиецот најмалку уште една сезона.

Бонучи влезе во одбрано друштво на фудбалери кои играле за Интер, Милан и Јувентус

Дерби - 16.07.2017

Леонардо Бонучи ги изненади италијанските фанови со одлуката да го замени Јувентус со Милан, а со тој потег стана еден од ретките фудбалери кои во својата кариера го носеле дресот на најтрофејните италијански клубови Милан, Јувентус и Интер.

Милан го „врза“ и Билја, но трансфер лудилото не запира: Доаѓа врвен напаѓач-три имиња се во игра

Дерби - 16.07.2017

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи денеска го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Барселона не се откажува, нуди 65 милиони + Ракитиќ за Марко Верати

Gol.mk - 16.07.2017

Интересот на Барселона за Марко Верати не престанува, иако фудбалерот најави дека е среќен во Париз и дека сака да остане во Франција. Новиот обид, кој што се споменува како потенцијална „мамка“ на Каталонците, е 65 милиони евра заедно со Иван ...

Нинџа се договори со Рома за нов договор

Стандард - 16.07.2017

Претседателот на Рома, Џејмс Палота потврди дека договорот со Раџа Наинголан за продолжувањето на неговиот договор веќе е постигнат. Наинголан и неговиот агент имаа 40-минутна средба вчера вечерта со спортскиот директор на Рома, Мончи.

Потегот кој го чекаше цела Италија: Барѕалји му испрати порака на Бонучи (Фото)

Дерби - 16.07.2017

Леонардо Бонучи пред два дена беше и официјално претставен како ново и крајно неочекувано засилување на Милан, а со оглед на тоа што досега ги бранеше боите на лутиот ривал Јувентус, воопшто не беше чудно што неговиот потег предизвика најразлични ...

За Милан нема граници, ако го донесовме Бонучи, зошто не и Обамејанг, Мората или Белоти!

Спортклуб - 16.07.2017

Милан сака ова лето во клубот да ги донесе уште и Пјер-Емерик Обамејанг, Андреа Белоти или Алваро Мората, објави извршниот директор Марко Фасоне.Милан навистина е ангажиран ова лето, последно засилување на Сан Сиро е Лукас Биља, кој е верувале или ...

Милан ќе го ’напаѓа’ и Ракитиќ

Екипа - 16.07.2017

Италијанскиот калчолигаш Милан е повторно финансиски многу моќен, а тоа го покажува со комплетното реновирање на составот за претстојната сезона. Доведени се голем број квалитетни фудбалери, а тренерот Винченцо Монтела има најмалку уште една желба.

Вистината зошто Бонучи и Алвеш си замина од Јувентус

Спортклуб - 16.07.2017

Доколку им кажевте на навивачите на Јувентус пред финалето на Лигата на шампионите дека ниту Дани Алвеш ниту Леонардо Бонучи ова ќе го напуштат клубот до средината на јули, тие сигурно ќе ве измееја.

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

А1 On - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

,,Газета дело Спорт” : Мората и Милан се многу блиску до договор

Дерби - 17.07.2017

Марко Фасоне, човекот број 1 во Милан, потврди на шпекулациите дека некој од врвните фудбалски имиња може да заврши во Милан, притоа спомнувајќи три имиња-Андреа Белоти од Торино, Алваро Мората од Реал Мадрид и Пјер-Емерик Обамејнг од Борусија ...

Поранешниот дефанзивец на Реал е замената за Бонучи во Јувентус?

Спортски - 16.07.2017

Екипата на Јувентус пред неколку дена остана без еден од најдобрите дефанзивци во светот, Леонардо Бонучи. После еден од најшокантните трансфери во последните години, Јувентус мора да брзо да се прибере и да доведе адекватна замена за Бонучи.

Барса со нов пристап по потписот на Верати, нуди една своја ѕвезда и 70 милиони евра

24Фудбал - 16.07.2017

„Каталонците“ не се откажуваат од намерата да го ангажираат Марко Верати, последните информации велат дека Барселона е подготвена да го жртвува Иван Ракитиќ Марко Верати е првата желба на Барса ова лето, но зделката воопшто не е едноставна.

Марота го возвраќа ударот, двоецот од Милан пред трансфер во Јувентус!

Спортски - 16.07.2017

Како што пренесуваат италијанските медиуми, двајца фудбалери на Милан наскоро би можеле да го облечат црно-белиот дрес. Милан пред неколку денови во свите редови го доведе Леонардо Бонучи од редовите на Јувентус во трансфер вреден 42 милиони евра.

Торино им одговори на „Росонерите“ – Еве што бараат за Белоти!

Спортски - 16.07.2017

Управата на Милан веќе ја испрати првата понуда за италијанскиот напаѓач Андреа Белоти. Новата управа на Милан одработува фантастичен преоден рок. До сега пристигнаа 10 засилувања, а сега им недостасува еден напаѓач за да го комплетираат целосно ...

Биља ги шокираше навивачите на Милан: Форца ЛАЦИО! (Видео)

Спортски - 16.07.2017

Новото засилување на Милан пристигна во клубот, а за италијанските фанови даде посебно интересен одговор со кој веројатно ги шокираше навивачите на италијанскиот клуб. Имено, во моментот при пристигнувањето додека Биља сеуште беше во својот ...

Каталонците напаѓаат со цела сила,за Италијанецот нудат 70 милиони,плус играч

СуперСпорт - 16.07.2017

Иако средниот играч од ПСЖ одби да дојде во Барса,управата на Каталонците се одлучи да не се откажат од него. Новата понуда е пратена на адреса на фудбалскиот клуб а она гласи : Иван Ракитич и 70 милиони за Верати.

Бонучи: Беше или јас, или Алегри…и си заминав!

Екипа - 16.07.2017

Трансферот на Леонардо Бонучи од Јувентус во Милан одекна како земјотрес во фудвалска Италија. Еден од најдобрите дефанзивци во италијанскиот фудбал го напушти актуелниот шампион и се пресели во лутиот ривал Милан, кој ова лето комплетно го реновира ...

Најновото засилување на Милан со неверојатен гаф: Форца Лацио! (Видео)

Дерби - 16.07.2017

Напоредно со мега трансферот на Леонардо Бонучи, одговорните луѓе на Милан го договорија и Лукас Билја од редовите на Лацио, но сега токму искусниот аргентински репрезентативец се најде на удар од јавноста поради големиото гаф кој го направи при ...

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

А1 On - 16.07.2017

По ангажманот на Леонардо Бонучи, Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратија официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан не запира: Пристигнува нова ѕвезда!

Спортски - 16.07.2017

По големиот број на нови играчи на „Сан Сиро“ во последните неколку недели, во Милан очигледно се уште не заврши работата. Според последните информации, „Росонерите“ испратија голема понуда за членот на Баерн, 19-годишниот Ренато Санчез и тоа во вид ...

Јувентус брзо се снајде: Екс-играчот на Реал е замената за Бонучи!?

Спортклуб - 16.07.2017

Пред два дена, Јувентус остана без најдобриот дефанзивец во тимот Леонардо Бонучи кој се пресели во Милан во еден од најшокантните трансфери во последните години. Тоа отвори проблем во последната одбранбена линија, па раководството на клубот мораше ...

Се посрамоти пред навивачите на новиот клуб, извика Форца Лацио, а доаѓа во Милан! (Видео)

Спортклуб - 16.07.2017

Лукас Биља е новото засилување на Сан Сиро. Аргентинецот доаѓа во Милано по трансферот вреден 49 милиони евра. Поранешниот капитен на Лацио, беше замолен од фановите да ги искаже своите впечатоци за новата средина и да ги поздрави, но тој изгледа ...

Ексклузива на „Газета“: Бонучи со телефонски повик носи уште една голема ѕвезда на „Сан Сиро“!

Дерби - 16.07.2017

Леонардо Бонучи во текот на вчерашниот ден закупи цела страна во италијанскиот весник „Газета дело Спорт“ за да ја изрази искрената љубов која ја чувствува кон клубот кој го напушти по седумгодишна заедничка соработка, а сега токму овој угледен ...

Милан најавува трансфер бомба, пристигнува еден од Белоти, Мората и Обамејанг

МКД - 16.07.2017

„Росонерите" се уште не завршиле со реконструкцијата на тимот, на Сан Сиро треба да пристигне нов голгетер од светска класа Милан е главeн играч на трансфер пазарот до овој момент, клубот од Сан Сиро потроши преку 200 милиони евра на девет ...

Фасоне: Го потпишавме и Билја, но не застануваме тука!

Република - 17.07.2017

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи вчера го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Манџукиќ прв проговори: Во Кардиф Бонучи го зграпчи Алвеш за врат, сакаше да го удри!

24Фудбал - 15.07.2017

Марио Манџукиќ открива неверојатна приказна од соблекувалната на Јувентус на финалето од Лигата на шампионите, Леонардо Бонучи и Дани Алвеш се фатиле за врат Дани Алвеш и Леонардо Бонучи ова лето го напушти Јувентус, а Марио Манџукиќ сега открива ...

„Не зборувам зад грбот на моите соиграчи, ова е голема ЛАГА” – Манџукиќ веднаш испрати демант

24Фудбал - 15.07.2017

Марио Манџукиќ експресно се огласи на социјалните мрежи откако низ медиумите од Италија се појави интервју во кое тој открива голем инцидент помеѓу Дани Алвеш и Леонардо Бонучи Дани Алвеш минатиот месец се збогува со Јувентус, а оваа недела тоа го ...

Бонучи уште не потпишал за Милан а носи засилување, му се јавил на поранешен соиграч од Јуве

24Фудбал - 16.07.2017

Медиумите од Италија откриваат нова неверојатна вест поврзана со Леонардо Бонучи, Италијанецот наводно му се јавил на Алваро Мората и го повикал да му се придружи на Сан Сиро Леонардо Бонучи на големо изненадување се сели од Јувентус во Милан.