TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајкл Кејн: Знам дека деновите ми се одбројани

Стандард - 20.03.2017

Актерот Мајкл Кејн ги сподели своите стравови од смртта и изјави дека му е познато дека деновите му се одбројани. 84-годишниот актер, кој боледува од рак, раскажа пред неделното издание на „Сан“ за сите мерки кои ги презема за да се обиде да се ...

Мајкл Кејн: Моите денови се одбројани

Слободен Печат - 20.03.2017

Сер Мајкл Кејн проговори за своето здравје и откри дека страшно се плаши од смртта. Британскиот актер од исхраната ги исфрлил сите нездрави производи и внимава на своето здравје, за да можел што подолго да ги гледа неговите внуци како растат.

Исповед на познатиот актер: Знам дека крајот ми се ближи

Република - 20.03.2017

Знам дека деновите ми се одбројани и навистина сум загрижен за тоа, призна легендарниот британски актер сер Мајкл Кејн во неговото последно интервју за „Сан“. Осумдесет и четиригодишниот Кејн вели дека е на посебна диета и од исхраната ги исфрлил ...

Мајкл Кејн: Моите денови се одбројани

+инфо - 20.03.2017

Претходно пиев по едно шише вотка на ден и пушев по неколку кутии цигари, вели тој. Сер Мајкл Кејн проговори за своето здравје и откри дека страшно се плаши од смртта. Британскиот актер од исхраната ги исфрлил сите нездрави производи и внимава на ...