TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвореник по преглед во болница ги нападнал полицајците и избегал

МКД - 10.11.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Л.П. (39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело бегство на лице лишено од слобода и напад на службено лице при вршење работи од ...

Затвореник од Прилеп ги нападнал полицајците и избегал

Press24 - 10.11.2017

39-годишниот Л.П. од Прилеп заработи кривична откао нападнал полициски службеници и избегал. Л.П. издржувал мерка притвор, на 10 октомври во Прилеп пред Градската болница, после извршен преглед, физички нападнал двајца затворски службеници, по што ...

Прилепски притвореник по преглед во болница ги нападнал полицајците и избегал

Шеталиште - 10.11.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Л.П. (39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бегство на лице лишено од слобода“ и „напад на службено лице при вршење работи ...

Затвореник од Прилеп ги нападнал полицајците и избегал

Турлитава - 10.11.2017

39-годишниот Л.П. од Прилеп заработи кривична откао нападнал полициски службеници и избегал. Л.П. издржувал мерка притвор, на 10 октомври во Прилеп пред Градската болница, после извршен преглед, физички нападнал двајца затворски службеници, по што ...

Затвореник од Прилеп ги нападнал полицајците и избегал

Вечер - 10.11.2017

39-годишниот Л.П. од Прилеп заработи кривична откао нападнал полициски службеници и избегал. Л.П. издржувал мерка притвор, на 10 октомври во Прилеп пред Градската болница, после извршен преглед, физички нападнал двајца затворски службеници, по што ...