TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ ја продолжува посетата на Вашингтон

Р.С.Европа - 17.07.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на вториот и последен ден од посетата на Вашингтон би требало да се сретне со американскиот потпретседател Мајк Пенс. Вучиќ изјави дека на состаноците со официјални претставници на САД ќе разговара за ...

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите

А1 On - 17.07.2017

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско во средбата на најстариот син на Трамп, Доналд Трамп Џуниор и група Руси, одржана за време на минатогодишната кампања за претседателските избори ...

Вучиќ во САД на средба со Мајк Пенс

Стандард - 17.07.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој е во посета на Вашингтон, ќе се сретне денеска со американскиот потпретседател Мајк Пенс, објави белградскиот весник „Блиц“. Во програмата на српскиот лидер се вклучени и разговори со претседателот на ...

„Политико“: За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

Локално - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико“, повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата, пренесе ТАСС.

Историски пад на рејтингот на Трамп

Нова ТВ - 16.07.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп во моментов го има најнискиот рејтинг за еден американски претседател во првите шест месеци како функционер во Овалната соба, покажува анкетата на Еј Би Си и Вашингтон Пост.

Раул Кастро го обвини Трамп дека ја враќа реториката на Студената војна

Стандард - 16.07.2017

Изјавите на американскиот претседател Доналд Трамп во врска со политичките односи на неговата земја со Куба претставуваат враќање кон реториката на Студената војна. Такво мислење изрази денеска претседателот на Државниот совет и на Советот на ...

Франс прес: Дали Мајк Пенс е следниот претседател на САД?

МКД - 16.07.2017

Пред точно една година, Доналд Трамп го катапултираше гувернерот на државата Индијана Мајк Пенс на меѓународната политичка сцена, што се исплатеше, зашто тој во јануари стана 48-от потпретседател на САД, оценува француската новинска агенција Франс ...

Се намалува рејтингот на Трамп кај Американците

Телма - 16.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп го има налошиот рејтинг во првите шест месеци од својот мандат од сите американски претседатели во изминатите 70 години. Анкета на Вашингтон пост и Еј-Би-Си покажа дека од април до денес поддршката за Трамп кај ...

Поддршката за Трамп паднала на 36 отсто

Нетпрес - 16.07.2017

Поддршката за американскиот претседател Доналд Трампл по шесте месеци на чело на најголемата светска сила, паднала на рекордните ниски 36 отсто, покажува најновото истражување на јавното мнение што заеднички ги објавија весникот The Washongton Post ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години

Курир - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

Анкета: Трамп најлош претседател на САД во последните 70 години

Канал5 - 16.07.2017

Американците на својот претседател Доналд Трамп му го доделија најлошиот рејтинг за првите шест месеци од мандатот во Белата куќа, кој го имал еден претседател во последните 70 години. Ова е резултатот на анкетата работена за весникот „Вашингтон ...

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите

+инфо - 17.07.2017

Адвокатот на американскиот претседател Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско во средбата на најстариот син на Трамп и група Руси. Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско ...

„Политико“: За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

+инфо - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации. Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, ...

Анкета: Трамп најлош претседател во последните 70 години

МКД - 16.07.2017

Американците на претседателот Трамп му го доделија најлошиот рејтинг за првите шест месеци од мандатот што го добил кој било претседател во последните 70 години, јавува Еј-би-си, кој ја правел анкетата во заедничко истражување со весникот Вашингтон ...

Дали Мајк Пенс е следниот претседател на САД?

Макфакс - 16.07.2017

Пред точно една година Доналд Трамп го “катапултираше” на меѓународната политичка сцена гувернерот на државата Индијана, Мајка Пенс, што му се исплатеше бидејќи во јануари стана 48 потпретседател на САД, пишува агенцијата Франс Прес.

Зошто фактите се небитни за гласачите на Трамп...

Н.Македонија - 15.07.2017

Гласачите на Доналд Трамп не се отпорни на вистина. Соочени со факти, тие признаваат дека тој згрешил, но тоа не ја намалува нивната поддршката за него Ерата на Доналд Трамп со себе донесе нешто што може да се нарече или златна доба или мрачен ...

Трапм сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и соларен?!

Канал5 - 15.07.2017

Американскиот претседател Донал Трамп изјави дека сака ѕинот на границата со Мексоко да биуде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели , пренесуваат американските медиуми. Објаснувајќи ја својата замисла за ѕидот, Трамп пред новинарите ...

Вучиќ во Вашингтон

Макфакс - 15.07.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе престојува утре и во понеделник во САД, што е можеби најважна негова посета оваа година. Во Вашингтон тој ќе оди на разговори со американскиот потпретседател Мајк Пенс, кој пак наскоро треба да дојде во ...

Ѕидот кон Мексико ќе стане соларен

Макфакс - 15.07.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде прозирен и транспарентен и на него да се поставени соларни панели, јавуваат американските медиуми.

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен

Курир - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години

Телевизија Нова - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите

Телевизија Нова - 17.07.2017

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско во средбата на најстариот син на Трамп, Доналд Трамп Џуниор и група Руси, одржана за време на минатогодишната кампања за претседателските избори ...

„Политико“: За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

А1 On - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико“, повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата, пренесе ТАСС.

Трамп најлош претседател на САД во последните седум децении

Макфакс - 16.07.2017

Американците на претседателот Трамп му го доделија најлошиот рејтинг за првите шест месеци од мандатот што го добил кој било претседател во последните 70 години, јави Еј-би-си повикувајќи се на анкетата направена во соработка со весникот Вашингтон ...

Вучиќ во Вашингтон

Вечер - 16.07.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, престојува денес и во понеделник во САД, што е можеби најважна негова посета оваа година Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, престојува денес и во понеделник во САД, што е можеби најважна негова ...

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен

еМагазин - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години

ТВ21 - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите

Сител - 17.07.2017

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско во средбата на најстариот син на Трамп, Доналд Трамп Џуниор и група Руси, одржана за време на минатогодишната кампања за претседателските избори ...

„Политико“: За три месеци Трамп потрошил 300. 000 долари за адвокати

Република - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико“, повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата, пренесе ТАСС.

Анкета: Трамп најлош претседател во последните 70 години

Локално - 16.07.2017

Американците на претседателот Трамп му го доделија најлошиот рејтинг за првите шест месеци од мандатот што го добил кој било претседател во последните 70 години, јавува Еј-би-си, кој ја правел анкетата во заедничко истражување со весникот Вашингтон ...

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен

Алфа - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години...

Н.Македонија - 16.07.2017

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години Американските граѓани на претседателот Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД ...

Секулов: Нема ништо незаконско во средбата на синот на Трамп и Русите

ТВ21 - 17.07.2017

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Јан Секулов, изјави дека не постои ништо незаконско во средбата на најстариот син на Трамп, Доналд Трамп Џуниор и група Руси, одржана за време на минатогодишната кампања за претседателските избори ...

„Политико“: За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

Телма - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико“, повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата.

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен

Телевизија Нова - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години

Либертас - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

„Политико“: За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

Телевизија Нова - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико“, повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата, пренесе ТАСС.

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен

Пулс24 - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од ...

Трамп со најлош рејтинг од претседателите на САД

+инфо - 16.07.2017

Триесет и шест отсто од Американците во анкетата изјавија дека ја поддржуваат работата на Трамп. Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега ...

За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

Вечер - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико", повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата, пренесе ТАСС.

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен

Сител - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години

А1 On - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

За три месеца Трамп потрошил 300.000 долари за адвокати

Алсат-М - 17.07.2017

Во периодот од април до јуни 2017 година екипата на Доналд Трамп потрошила приближно 678.000 долари за правни консултации, соопшти списанието „Политико“, повикувајќи се на финансиските податоци добиени од екипата на шефот на државата, пренесе ТАСС.

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен и со соларни панели

А1 On - 15.07.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели. Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од ...

Трамп со најлош рејтинг за претседател во првите шест месеци од мандатот во изминатите 70 години

Сител - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен...

Н.Македонија - 15.07.2017

Трамп сака ѕидот кон Мексико да биде проѕирен Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат поставени соларни панели.

Трамп со најмал рејтинг на еден претседател на САД во последните 70 години

Слободен Печат - 16.07.2017

Американските граѓани на американскиот претседател Доналд Трамп му доделија најлош рејтинг за првите шест месеци од мандатот, кој го имал досега претседател на САД во изминатите 70 години, јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на заедничка анкета, ...

Трамп се премисли: Ѕидот кон Мексико ќе биде проѕирен

+инфо - 15.07.2017

Трамп рече дека не се шегува кога говори за соларни панели бидејќи „тоа може да покрие дел од трошоците“, јави Си-Ен-Би-Си. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака ѕидот на границата со Мексико да биде проѕирен и на него да бидат ...

Трамп е најлошо рангиран претседател на САД во последните 70 години

Мета - 16.07.2017

Граѓаните на САД за американскиот претседател Доналд Трамп сметаат дека во последните 70 години е најлошиот претседател на државата во првите половина година од мандатот, јави „Еј-би-си њуз“, повикувајќи се на анкетата што ја спроведе заедно со ...