TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Икарди ќе биде подготвен за дуелот против Аталанта

Точка - 10.11.2017

Добри вести пристигнаа за навивачите на Интер после деталните медицински прегледи околу повредата на капитенот Мауро Икарди. Икарди се повреди на натпреварот против Торино, а поради повредата ќе ги пропушти пријателските натпревари на ...

Јоветиќ се сели во Премиер лигата?

Точка - 10.11.2017

28-годишниот Стеван Јоветиќ би можел да ја напушти екипата на Монако после само неколку месеци. Јоветиќ кон крајот на летниот преоден рок потпиша четиригодишен договор со Монако, тој поради повреди пропушти поголем дел од досегашниот тек од сезоната ...

Икарди доаѓа во Баерн Минхен како наследник на Левандовски?

Екипа - 09.11.2017

Германскиот првак Баерн Минхен размислува за ангажман на Мауро Икарди, капитенот на калчолигашот Интер, како наследник на Полјакот Роберт Левандовски во навалната линија на својот тим. Овој трансфер би се реализирал идното лето, кога се очекува ...

Икарди договорил трансфер: Сепак „гугл“ помогна да се запознае со новата средина?!

Спортски - 08.11.2017

Мауро Икарди веќе неколку сезони е брилијантен во дресот на Интер и само е прашање на време кога овој аргентински напаѓач кариерата ќе ја продолжи во некој од најголемите клубови на светот. Познато е дека Икарди во 2008.

Икарди: Во Барселона ми зборуваа дека ќе играм со Касано и Пацини, морав да гуглам за да дознаам која е Сампдорија

24Фудбал - 08.11.2017

Аргентинецот вели дека можел да остане во Барселона и да ја чека својата шанса, а морал да се помачи за да дознае нешто повеќе за Сампдорија. Интер игра одлично во последниов период а тоа најмногу се должи на напаѓачот Мауро Икарди кој инаку дел од ...

Баерн идентификуваше идеална замена за Левандовски во Серија А

Дерби - 08.11.2017

Сè погласни се шпекулациите дека Баерн Минхен и Роберт Левандовски се пред „развод“ и дека ова е последна сезона на полскиот напаѓач на „Алијанц Арена“, па клубот веќе се подготвува за живот без својот најдобар голгетер.

Меси се огласи за „случајот“ Икарди и Аргентина

Дерби - 08.11.2017

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси за прв пат јавно, гласно и јасно проговори за одредени работи поврзани со националниот состав на Аргентина. Долго време низ медиумите се провлекуваат информации оти Меси го бира тимот, односно на него му се ...

Меси демантира: Јас не го „блокирав“ Икарди!

Спортски - 08.11.2017

Лионел Меси ги демантираше информациите кои се појавија во медиумите. Одличниот напаѓач на Интер, Мауро Икарди еден период не добиваше повик во националниот тим на Аргентина, а многумина претпоставуваа дека проблемот е Лионел Меси .

Јоветиќ се враќа во Премиер лигата

Спортски - 08.11.2017

Црногорскиот репрезентативец, Стеван Јоветиќ би можел само после неколку месеци да во напушти тимот на Монако. Иако пред крајот на преодниот рок потпиша четиригодишен договор со тимот од „кнежевството“, Јоветиќ не е среќен во Монако, а поради ...

ПСЖ веќе бара замена за Кавани?

Точка - 08.11.2017

Уругвајскиот напаѓач Единсон Кавани наводно сериозно размислувал по крајот на оваа сезона да ја напушти екипата на париски ПСЖ. Откако пристигна Нејмар на „Паркот на принцовите“, Единсон Кавани падна во втор план.