TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо го донесе третото засилување

СуперСпорт - 17.07.2017

На Олд Трафорд пристигнува хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ од Интер,а висината на трансферот изнесува 45 милиони евра.Тој утре иде на лекарски прегледи и одма ке се приклучи со екипата во Сад.

Перишиќ во Јунајтед за 45,7 млн. евра

Макфакс - 17.07.2017

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Договорот постигнат: Мурињо наскоро ја добива големата желба!

Спортски - 17.07.2017

Хрватот конечно пристигнува на „Олд Трафорд“. Крилниот напаѓач Иван Перишиќ е на чекор од трансфер во редовите на Манчестер Јуанјтед. Оваа вест ја потврдија бројни медиуми во Англија со напомена дека Јунајтед за услугите на Перишиќ ќе плати помеѓу ...

Преговорите околу Перишиќ во напредна фаза

СуперСпорт - 17.07.2017

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Интер за трансфер на Иван Перишиќ се во напредна фаза. Од редовите на Интер веќе ја најдоа замената за Перишиќ- Кеита Балде од редовите на Лацио. Хрватскиот интернационалец доби дозвола од тимот да ја напушти ...

Готово е: Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ, трансферот до среда

Спортклуб - 17.07.2017

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ најдоцна до среда ќе биде нов играч на Манчестер Јунајтед, тврдат англиските и италијанските медиуми. Преговорите за него се водат веќе подолг период, но во текот на викендот се финализирани и Јунајтед ќе му ...

Интер блиску до напаѓач на Лацио

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Лацио, Балде Кеита е многу блиску до трансфер во Интер, тврдат последните гласини на Апенините. Сенегалецoт ја пропушти вчерашната контрола на „орлите“ против локален аматерски тим.

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер

Екипа - 16.07.2017

Напаѓачот на Лацио, Кеита Балде, се наоѓа пред трансфер во редовите на Интер. Тој го напушти кампот на „лацијалите“, и се упати во Милано, на завршни преговори околу негов трансфер на „Џузепе Меаца“, тврдат италијанските медиуми.

Јунајтед ги нуди Смолинг и Дармијан, за да го добие Перишиќ

Екипа - 16.07.2017

Хрватот Иван Перишиќ е голема желба на менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, и тој бара начин како да го доведе на „Олд Трафорд“. Интер побара 50 милиони евра, што за „црвените ѓаволи“ е сепак премногу, а Спалети понуди и можност да го добие ...

Перишиќ во Манчестер (Ј), Марсијал во Интер

Вечер - 16.07.2017

Фудбалерот на калочигашот Интер, Хрватот Иван Перишиќ, утре ќе ги направи потребните медицински прегледи во екипата на Манчестер Јунајтед и потоа ќе приклучи на составот на менаџерот Жозе Мурињо на подготвителните натпревари во САД.

Интер го сака Марсијал како дел од трансферот на Перишиќ на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 15.07.2017

Интер и Манчестер Јунајтед ги започнаа преговорите за трампа на два фудбалери на кои не сметаат за следната сезона. За Иван Перишиќ постои интерес од премиерлигашот и Жозе Мурињо. Интер не сака да го продаде по секоја цена и сака да го вклучи Антони ...

Перишиќ на „Олд Трафорд“ само доколку Мурињо даде неколку играчи

Вечер - 15.07.2017

Спалети не сака Перишиќ да замине, а ние тежиме кон тоа да ги задржиме играчите кои се среќни во Интер. Интересот на Јунајтед за овој играч е доста силен, а ние веќе ја одредивме цената на Перишиќ.