TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прободениот лекар жртва на љубоморен сопруг?

Алфа - 10.11.2017

Повредениот доктор вчеравечер бил опериран во Ургентниот центар. Неговата состојба е стабилна и тој наскоро ќе биде пуштен на домашно лекување. Драма на скопските клиники. Доктор на Токсикологија бил избоден со нож додека доаѓал на дежурство.

Нападнат лекар од клиниката за токсикологија

24 Вести - 10.11.2017

Планиран напад од зад грб - лекар од скопска токсикологија заврши во хируршка сала откако напаѓач му забил два убоди во слабината. Крвавата драма се случувала пред влезот на Клинички вчера околу 19.30 часот.

48-годишниот токсиколог бил избоден со нож на влезот од Клиничкиот центар во Скопје

Сител - 10.11.2017

Лекарот од Токсикологија кој синоќа беше нападнат со нож пред влесот на Клинички е во добра здравствена состојба. Хоспитализиран е на Клиниката за дигестивна хирургија и ќе биде задржан на лекување неколку дена.

Момче однесено во болница со расеченица на ногата

МКД - 10.11.2017

Вчера во 19.54 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болица „Св.Наум Охридски" било пријавено дека од страна на Итна медицинска помош бил донесен 19-годишниот М.Ј. од скопското село Црешево.

Недозволена љувовна врска стои позади нападот на докторот од токсикологија

Скопје инфо - 10.11.2017

Лични причини односно недозволена љубовна врска е причината за синоќешниот напад врз докторот од токсикологија, дознава Скопје Инфо од извори на Клиниката за токсикологија. Според информациите кој утрово се појавија низ болничките кулоари, докторот ...

Докторот кој вчера беше прободен на Клинички бил функционер на партија од власта

Press24 - 10.11.2017

Високо позициониран функционер на една од партиите од власта бил докторот кој вчера вечерта беше прободен пред влезот на Клиничкиот центар во Скопје. Според се уште неофицијалните информации, докторот Н.З.

Лекарот е надвор од животна опасност, нападот е лична пресметка

Нова ТВ - 10.11.2017

Лекарот од Клиниката за токсикологија кој вчеравечер околу 19.30 беше прободен со нож од непознато лице е во стабилна состојба и надвор од животна опасност. Како што објави НОВА синоќа, лекарот бил нападнат пред влезот на Клиниката, а непознатото ...

Сопруг на колешка го прободел со нож лекарот од Клиниката за токсикологија

МКД - 10.11.2017

Доктор од Клиниката за токсикологија вчера вечер, околу 19.30 часот е прободен со нож. Како што дознаваме од наши извори, лекарот го познавал напаѓачот и на полицијата како лице кое го избодело со нож и го посочил сопругот на негова колешка и ...

Лекар од Клинички центар прободен со нож

24 Вести - 10.11.2017

Лекар кој бил вработен на Клиниката за токсикологија вчера вечера бил прободен со нож од страна на непознато лице. Нападот се случил во кругот на Клиничкиот центар пред сендвичарница. Според првичните информации на полицијата, нападот бил пријавен ...

Полицијата трага по напаѓачот што прободе лекар од Клиниката за токсикологија

Сакам да кажам - 10.11.2017

Министерството за внатрешни работи потврди дека вчеравечер лекар од Клиниката за токсикологија бил нападнат пред Клиничкиот центар и бил повреден со остар предмет. Од МВР велат дека вчера вечер околу 19.50 часот добиле пријава од Ургентниот центар ...

Лекар од Клиниката за токсикологија синоќа добил два убода од нож

МКД - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологоја синоќа бил прободен со нож пред неговиот дом во скопската населба Чаир. Лекарот добил две убодни рани, една во стомакот и една во пределот на половината, ноќва веднаш бил опериран и е надвор од живпотна опасност.

Директорот на Токсикологија за „Фокус“: Напаѓачот на прободениот лекар му се приближил позади грб, тој не успеал да ...

Фокус - 10.11.2017

Лекарот Н.З. од Клиниката за токсикологија вчера бил прободен со нож пред влезот на Клинички, во моментот кога требало да му започне дежурството, потврди за „Фокус“, директорот на клиниката Нико Беќаровски.

Доктор од Клиниката за токсикологија прободен со нож на влезот на Клинички

Сакам да кажам - 10.11.2017

Доктор од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19.30 часот е прободен со нож од непознато лице. Повредениот лекар е хоспитализиран на Клиниката за дигестивна хирургија и не е во животна опасност.

Лекар од Клиниката за токсикологија два пати прободен со нож

Точка - 10.11.2017

Вчеравечер, лекар од Клиниката за токсикологија е прободен со нож пред влезот од Клиничкиот центар “Мајка Тереза” пред работното време. Лекарот бил нападнат околу 19.50 часот од зад грб, пред ќебапчилницата на улицата “Мајка Тереза”.

Лекар од Клиниката за токсикологија прободен со нож...

Н.Македонија - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија прободен со нож Лекар од Клиниката за токсикологија синоќа околу 19:30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ кога требало да дојде на работа.

На Клиника со нож е прободен лекар кога доаѓал на работа

Курир - 10.11.2017

Случајот за МИА го потврди директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, според кого, лекарот е надвор животна ...

Неофицијално: Прободен со нож доктор од Токсикологија

Фокус - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија во Скопје денеска доцна попладне е прободен пред својот дом, тврдат лекари од клиниката. Според се уште неофицијалните информации, лекарот бил прободен во стомакот и во слабината.

Лекар прободен со нож пред Клиниката за токсикологија

Нова ТВ - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија попладнево е прободен со нож, пред влезот на клиника. Неофицијално, напаѓачот го пречекал пред самиот влез на клиниката и му нанел две убодни рани со нож.

Доктор од Токсикологија вечерва два пати прободен со нож

Press24 - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија во Скопје денеска доцна попладне е прободен два пати пред својот дом, дознава Press24 од полициски извори. Според се уште неофицијалните информации, лекарот бил прободен во стомакот и во слабината.

Тешко повреден лекар од Клиниката за токсикологија

+инфо - 09.11.2017

Според првичните информации од полицијата тој е тешко повреден и итни ќе биде опериран ноќва. Вечерва со ладно оружје, пред својот дом во Скопје е повреден лекар од скопската Клиника за токсикологија.

Прободен со нож дежурен доктор на Токсикологија

Либертас - 09.11.2017

Попладнево од непознати лица е нападнат и прободен со остар предмет, нож во пределот на стомакот дежурниот доктор на Клиниката за токсикологија, објави порталот „ Денешен “ повикувајќи се на болнички извори.

Со нож прободен лекар од клиниката за токсикологија

Република - 09.11.2017

Доктор нападнат со нож пред својот дом, денеска поладне. Нанесени му се две убодни рани, едната рана во пределот на стомокот едната во пределот на половината. Сеуште не е позната причината за нападот, пренесе вечерва Сител.

Младо момче од Скопје донесено прободено во болница

Press24 - 10.11.2017

Во 20 часот синоќа во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болица „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека од страна на Итна медицинска помош бил донесен кај нив 19-годишниот М.Ј. од селото Црешево, скопско.

Го изневерувала сопругот и забременила - мотивот за нападот на лекарот од Токсикологија

Press24 - 10.11.2017

Недозволена љубовна врска е причината за синоќешниот напад врз докторот од Клиниката за Токсикологија, дознава Скопје Инфо од извори на Клиниката. Неофицијално, докторот подолго време бил во љубовна врска со сопругата на напаѓачот и таа врска пред ...

Докторот кој вчера беше прободен на Клинички бил функционер на партијата од власта

Република - 10.11.2017

Високо позициониран функционер на една од партиите од власта бил докторот кој вчера вечерта беше прободен пред влезот на Клиничкиот центар во Скопје. Според се уште неофицијалните информации, докторот Н.З.

Второ издание на „Сонуваме.Менуваме.“, општествено одговорен проект на Стопанска банка - Скопје

еМагазин - 06.12.2017

Стопанска банка АД – Скопје преку организација на второто издание на проектот „Сонуваме.Менуваме“ и овој декември се насочува кон децата со посебни потреби или пречки во развојот и потребата за нивна постојана инклузија во општеството.

Директорот на Токсикологија: Напаѓачот на прободениот лекар му се приближил позади грб пред неговиот дом во Чаир

Локално - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија бил прободен со нож пред влезот во неговиот дом во скопската населба Чаир, во моментот кога се спремал да тргне на дежурство, потврди за „Фокус“, директорот на клиниката Нико Беќаровски.

Лекар од Токсикологија избоден со нож

Макфакс - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19. 30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кога требало да дојде на дежурство. Непознато лице му нанело две убодни рани на 48-одишниот лекар од Слупчане, ...

Лекар од Клиниката за токсикологија прободен со нож кога доаѓал на работа

Алсат-М - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија синоќа околу 19:30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ кога требало да дојде на работа. Случајот ...

Лекар прободен со нож пред Клиниката за токсикологија

Вечер - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија попладнево е прободен со нож, пред влезот на клиника. Неофицијално, напаѓачот го пречекал пред самиот влез на клиниката и му нанел две убодни рани со нож.

Доктор од Токсикологија два пати прободен со нож

Пулс24 - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија во Скопје денеска доцна попладне е прободен два пати пред својот дом, дознава Press24 од полициски извори. Според се уште неофицијалните информации, лекарот бил прободен во стомакот и во слабината.

Прободен со нож дежурниот доктор на Токсикологија

Турлитава - 09.11.2017

Од болнички извори се дознава дека попладнево од непознати лица е нападнат и прободен со остар предмет, нож во пределот на стомакот дежурниот доктор на Клиниката за токсикологија, јавува порталот Денешен.

Младо момче заврши итно на Ургентно во Скопје

Сител - 10.11.2017

Во 20 часот синоќа во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болица „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека од страна на Итна медицинска помош бил донесен кај нив 19-годишниот М.Ј. од селото Црешево, скопско.

Го изневерувала сопругот и забременила – ова е мотивот за напад на лекарот од Токсикологија

Република - 10.11.2017

Недозволена љубовна врска е причината за синоќешниот напад врз докторот од Клиниката за Токсикологија, дознава Скопје Инфо од извори на Клиниката. Неофицијално, докторот подолго време бил во љубовна врска со сопругата на напаѓачот и таа врска пред ...

Беќаровски: Напаѓачот на прободениот лекар му се приближил зад грб, па тој не успеал да види кој е

Република - 10.11.2017

Лекарот Н.З. од Клиниката за токсикологија вчера бил прободен со нож пред влезот на Клинички, во моментот кога требало да му започне смената, потврди директорот на клиниката Нико Беќаровски.

Доктор од Токсикологија избоден со нож

Кајгана - 10.11.2017

Доктор од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19. 30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кога требало да дојде на дежурство. Непознато лице му нанело две убодни рани на 48-одишниот лекар од Слупчане, ...

Хорор во Клинички центар: Лекар од Токсикологија прободен со нож кога доаѓал на работа

Сител - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија синоќа околу 19:30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ кога требало да дојде на работа. Случајот за МИА го потврди директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, според ...

Пред скопска Токсикологија лекар тешко ранет од убоди со нож

Таратур - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија вчера попладне беше нападнат и прободен со нож пред влезот на клиника. Според неофицијални информации, напаѓачот го пречекал пред самиот влез на клиниката и му нанел две убодни рани со нож.

Со нож прободен дежурниот доктор на Токсикологија

Скопје24 - 09.11.2017

Од болнички извори се дознава дека попладнево од непознати лица е нападнат и прободен со остар предмет, нож во пределот на стомакот дежурниот доктор на Клиниката за токсикологија, јавува порталот Денешен.

Прободено младо момче донесено во болница

Курир - 10.11.2017

Лицето било прободено со остар предмет во левата потколеница. Во разговор со полициски службеници, М.Ј. изјавил дека бил физички нападнат од неколку непознати лица. Откако напаѓачите се оддалечиле во непознат правец, забележал дека бил прободен во ...

Љубовна врска со колешка и бременост мотив за нападот на лекарот од Токсикологија

Курир - 10.11.2017

Неофицијално, докторот подолго време бил во љубовна врска со сопругата на напаѓачот и таа врска пред извесно време резултирала со несакана бременост што e директна причина за нападот, пишува Скопје Инфо.

Детали за нападот со нож врз лекар од Токсикологија

Сител - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија бил прободен со нож пред влезот во неговиот дом во скопската населба Чаир, во моментот кога се спремал да тргне на дежурство, потврди за „Фокус“, директорот на клиниката Нико Беќаровски.

Лекар од Токсикологија избоден со нож

Вечер - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19. 30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кога требало да дојде на дежурство. Непознато лице му нанело две убодни рани на 48-одишниот лекар од Слупчане, ...

Лекар од Токсикологија прободен со нож

А1 On - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19:30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кога требало да дојде на работа. Случајот за МИА го потврди директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, ...

Крвава вечер во Скопје – познат лекар тешко ранет

Sky - 09.11.2017

Попладнево од непознати лица е нападнат и прободен со остар предмет, нож во пределот на стомакот дежурниот доктор на Клиниката за токсикологија, објави порталот „ Денешен “ повикувајќи се на болнички извори.

Младо момче заврши итно на Ургентно во Скопје

Скопје24 - 10.11.2017

Во 20 часот синоќа во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болица „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека од страна на Итна медицинска помош бил донесен кај нив 19-годишниот М.Ј. од селото Црешево, скопско.

Љубовна врска мотив за напад на лекарот од Токсикологија?

Нетпрес - 10.11.2017

Недозволена љубовна врска е причината за синоќешниот напад врз докторот од Клиниката за Токсикологија, дознава Скопје Инфо од извори на Клиниката. Неофицијално, докторот подолго време бил во љубовна врска со сопругата на напаѓачот и таа врска пред ...

Лекар од Токсикологија избоден со нож

Правдико - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19. 30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кога требало да дојде на дежурство. Непознато лице му нанело две убодни рани на 48-одишниот лекар од Слупчане, ...

Лекар од Токсикологија прободен со нож

Орбис - 10.11.2017

Лекар од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19:30 часот е прободен со нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кога требало да дојде на работа. Случајот за МИА го потврди директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, ...

Прободен со нож дежурен доктор на Токсикологија

Бриф - 10.11.2017

Попладнево од непознати лица е нападнат и прободен со остар предмет, нож во пределот на стомакот дежурниот доктор на Клиниката за токсикологија, објави порталот „ Денешен “ повикувајќи се на болнички извори.