TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деветнаесет пиштоли и девет пушки украдени од продавница за ловна опрема

Макфакс - 10.12.2017

Непознат сторител успеал да украде деветнаесет пиштоли и девет ловни пушки од продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера било пријавено дека во временски ...

Втора кражба на оружје во еден месец: Украдени 19 пиштоли од продавница во Скопје

Скопје инфо - 10.12.2017

За само еден месец во два одвоени случаи украдени се повеќе од 70 парчиња оружје. Првиот грабеж се случи пред еден месец во скопската населба Капиштец, а вториот вчера во градскиот трговски центар.

Украл цел арсенал пиштоли и пушки од продавница во Скопје - полицијата го бара

Press24 - 10.12.2017

Во 13 часот и 30 минути било пријавено дека во временскиот период од 07 до 09 месецов во Градскиот трговски центар во Скопје, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали, при што одзел 19 пиштоли ...

Деветнаесет пиштоли и девет пушки украдени од продавница за ловна опрема

Вечер - 10.12.2017

Непознат сторител успеал да украде деветнаесет пиштоли и девет ловни пушки од продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера било пријавено дека во временски ...

Украдени 19 пиштоли и 9 пушки од продавница од ГТЦ

еМагазин - 10.12.2017

На 09.12.2017 година во 13,30 часот било пријавено дека во временскиот период од 07 до 09.12.2017 година во Градскиот трговски центар- Скопје, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали, при што ...

Украдени 19 пиштоли и 9 ловни пушки од продавница за ловна опрема во Скопје

А1 On - 10.12.2017

Во периодот од 7. до 9. декември непознат сторител извршил кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали во Градскиот трговски центар во Скопје. Крадецот одзел 19 пиштоли марка „Глок“, „Берета“, „Хеклер и Кох“ и девет ловни пушки ...

Деветнаесет пиштоли и девет пушки украдени од продавница за ловна опрема

Орбис - 10.12.2017

Непознат сторител успеал да украде деветнаесет пиштоли и девет ловни пушки од продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера било пријавено дека во временски ...

Украл оружје од продавница во ГТЦ во вредност од милион и пол денари

Фокус - 10.12.2017

Полицијата добила пријава дека непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали во Градскиот трговски центар. Според МВР, крадецот одзел 19 пиштоли марка „Глок“, „Берета“, „Хеклер и Кох“, 9 ловни пушки ...

Деветнаесет пиштоли и девет пушки украдени од продавница за ловна опрема

Кајгана - 10.12.2017

Непознат сторител успеал да украде деветнаесет пиштоли и девет ловни пушки од продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера било пријавено дека во временски ...

Голема кражба на оружје од продавница во ГТЦ

Фактор - 10.12.2017

Полицијата добила пријава дека непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали во Градскиот трговски центар. Според МВР, крадецот одзел 19 пиштоли марка „Глок“, „Берета“, „Хеклер и Кох“, 9 ловни пушки ...

Деветнаесет пиштоли и девет пушки украдени од продавница во ГТЦ

+инфо - 10.12.2017

Вчера било пријавено дека во временски период од 07 до 09 овој месец од продавницата биле украдени 19 пиштоли Непознат сторител успеал да украде деветнаесет пиштоли и девет ловни пушки од продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана ...

Ограбена продавница за ловна опрема во Скопје

Курир - 10.12.2017

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информира МВР, случајот бил пријавен вчера во 13:30 часот, а кражбата се случила од 7 до 9 ...

Украдени 19 пиштоли и девет ловечки пушки од продавница во ГТЦ...

Н.Македонија - 10.12.2017

Крадецот одзел 19 пиштоли марка „Глок“, „Берета“, „Хеклер и Кох“ и девет ловни пушки марка „Берета“, „Фабарм“ и „Моеберг“ и „Диана Класик“ (воздушна пушка) по што го напуштил местото на настанот, стекнувајќи се со пр Непознат сторител извршил тешка ...

Ограбена продавница за ловна опрема во ГТЦ

Либертас - 10.12.2017

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информира МВР, случајот бил пријавен вчера во 13:30 часот, а кражбата се случила од 7 до 9 ...

Ограбена продавница за ловна опрема во Скопје

Сител - 10.12.2017

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информира МВР, случајот бил пријавен вчера во 13:30 часот, а кражбата се случила од 7 до 9 ...

Украдени 19 пиштоли и 9 ловни пушки од продавница за ловна опрема во Скопје

Локално - 10.12.2017

Во периодот од 7. до 9. декември непознат сторител извршил кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали во Градскиот трговски центар во Скопје. Крадецот одзел 19 пиштоли марка „Глок“, „Берета“, „Хеклер и Кох“ и девет ловни пушки ...

Од продавница за ловна опрема во Скопје украдени 19 пиштоли и 9 пушки

МКД - 10.12.2017

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Случајот бил пријавен вчера во 13,30 часот, а кражбата се случила од 7 до 9 декември годинава.

Деветнаесет пиштоли и девет пушки украдени од продавница за ловна опрема

Sky - 10.12.2017

Непознат сторител успеал да украде деветнаесет пиштоли и девет ловни пушки од продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали лоцирана во Градскиот трговски центар во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера било пријавено дека во временски ...