TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села во понеделник за прв пат на прес-конференција по 27.април

Нова ТВ - 19.05.2017

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, во понеделник првпат ќе се појави во јавноста на прес-конференција откако беше претепан на крвавиот четврток во Собранието, објави генералниот секретар на партијата, Арбен Таравари на својот Фејсбук ...

Зијадин Села в понеделник на прес - конференција

24 Вести - 19.05.2017

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари на својот Фејсбук профил објави дека во понеделник, во 13 часот, во партиските простории во Тетово прес конференција ќе одржи лидерот на Движењето за реформи -ДПА, Зијадин Села, првпат ...

Села в понеделник ќе се појави првпат по нападот...

Н.Македонија - 19.05.2017

Села в понеделник ќе се појави прв пат по нападот В понеделник лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села за прв пат ќе се појави во јавноста по упадот во Собрание, на 17 април, кога тој беше најтешко повреден од нападнатите пратеници.

СЕЛА СЕ ВРАЌА ВО ЈАВНОСТ: Наместо подолго лекување во странство, најавена негова прес-конференција

Телеграф - 19.05.2017

Села в понеделник, во 13 часот, во партиското седиште во Тетово ќе одржи прес-конференција. Темата на неговата средба со медиумите и обраќање до јавноста не е позната, но се очекува да најави дека се враќа во политиката и дека влегува во преговори ...

Села по тепањето во Собранието, во понеделник за првпат се појавува во јавност

Фокус - 19.05.2017

Зијадин Села , лидерот на Алијансата за Албанците во понеделник за првпат ќе се појави во јавност откако беше претепан на крвавиот четврток во Собранието, објави Арбен Таравари , генералниот секретар на партијата на својот фејсбук профил.

По нападот на 27 април Села во понеделник за прв пат ќе се појави во јавност

ТВ21 - 19.05.2017

Лидерот на ДР-ДПА Зијадин Села во понеделник за прв пат по нападот на 27 април ќе се појави во јавноста. Како што најави генералниот секретар на партијата Арбен Таравари на неговиот Фејсбук профил, Села во понеделник закажа прес конференција во ...

Села итно хоспитализиран, ќе забават преговорите за владата...

Н.Македонија - 19.05.2017

Села итно хоспитализиран, ќе забават преговорите за владата Иако мандатарот Зоран Заев најави брзо формирање на новата влада, од објективни причини тоа сепак нема да оди толку брзо. Имено, за жал, здравствената состојба на еден од клучните ...

Прес-конференција на Села во понеделник

Слободен Печат - 19.05.2017

Генералниот секретар на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари, објавил на својот профил на Фејсбук дека во понеделник Зијадин Села ќе одржи прес-конференција. Денес некои медиуми излегоа со изјава дека здрвствената состојба на Села се влошила ...

Села в понеделник ќе се појави во јавност

Макфакс - 19.05.2017

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, на својот Фејсбук профил објави дека во понеделник, во 13 часот, во партиските простории во Тетово прес ќе одржи Зијадин Села, првпат откако беше брутално претепан на крвавиот четврток.

Зијадин Села в понеделник првпат ќе се појави во јавност по нападот

Мета - 19.05.2017

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27 април, кога беше брутално претепан, ќе одржи прес-конференција в понеделник, извести портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот ...

Села во понеделник за прв пат ќе се појави во јавност по кобниот 27-ми април

Точка - 19.05.2017

Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците во понеделник за првпат ќе се појави во јавност откако беше претепан на крвавиот четврток во Собранието. Тој во понеделник ќе одржи прес-конференција во 13 часот во партиските простории во Тетово.

Прв пат по нападот: Села пред јавноста ќе се појави во понеделник

еМагазин - 19.05.2017

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27. април, кога беше брутално претепан, ќе одржи прес-конференција в понеделник, извести портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот ...

Зијадин Села в понеделник на прес – конференција

Бриф - 19.05.2017

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари на својот Фејсбук профил објави дека во понеделник, во 13 часот, во партиските простории во Тетово прес конференција ќе одржи лидерот на Движењето за реформи -ДПА, Зијадин Села, првпат ...

Зијадин Села во понеделник првпат ќе се појави во јавноста по нападот

Локално - 19.05.2017

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27 април, кога беше брутално претепан, ќе одржи прес-конференција в понеделник, извести портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот ...

Зијадин Села в понеделник на прес - конференција

Спектра ТВ - 19.05.2017

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари на својот Фејсбук профил објави дека во понеделник, во 13 часот, во партиските простории во Тетово прес конференција ќе одржи лидерот на Движењето за реформи -ДПА, Зијадин Села, првпат ...

Села в понеделник се враќа во јавноста

+инфо - 19.05.2017

В понеделник, во 13 часот, во седиштето во Тетово ќе се одржи првата прес-конференција на нашиот претседател Зијадин Села, напиша Таравари. ДР-ДПА со задоволство известува дека в понеделник, во 13 часот, во седиштето во Тетово ќе се одржи првата ...

В понеделник Села ќе се појави во јавност по тепањето во Собранието

Фактор - 19.05.2017

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27 април, ќе одржи прес-конференција в понеделник. Оваа информација ја објави портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот Фејсбук-профил.

Зијадин Села в понеделник првпат ќе се појави во јавност по нападот

Либертас - 19.05.2017

„ДР-ДПА со задоволство известува дека в понеделник, во 13 часот, во седиштето во Тетово ќе се одржи првата прес-конференција на нашиот претседател Зијадин Села. Прес-конференцијата е првата по нападот на 27 април, кога лидерот Села беше онеспособен ...

Села в понеделник првпат ќе се појави во јавност по нападот

Позитив.мк - 19.05.2017

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27 април, кога беше брутално претепан, ќе одржи прес-конференција в понеделник, извести портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот ...

Села в понеделник се враќа на политичката сцена

МКД - 19.05.2017

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, в понеделник со прес-конференција во седиштето на партијата во Тетово се враќа на политичката сцена, откако на 27 април беше брутално претепан во насилните инциденти во Собранието.

Зијадин Села в понеделник првпат ќе се појави во јавност по нападот

Репортер - 19.05.2017

ДР-ДПА со задоволство известува дека в понеделник, во 13 часот, во седиштето во Тетово ќе се одржи првата прес-конференција на нашиот претседател Зијадин Села. Прес-конференцијата е првата по нападот на 27 април, кога лидерот Села беше онеспособен и ...