TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија ја оправда фаворитската улога - Прв пораз на Македонија по 10 натпревари на домашен терен

24 Вести - 06.10.2017

По одличниот старт и триумфот на гостувањето кај Ерменија, младинската фудбалска селекција на Македонија целосно потфрли во пресметката со Србија и загуби со 2:0 во второто коло. Ако се земат в предвид случувањата на теренот во текот на целиот ...

Фудбал, У21: Србија ѝ нанесе прв пораз на Македонија по две години

Нова ТВ - 06.10.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија го запиша првиот пораз во квалификациите за Европското првенство во Италија во 2019 година што е воопшто и прв по пауза од две години. Подобри од „црвено-жолтите“ попладнево беа нивните врсници од ...

Милевски: Србија знаеше како да ги искористи нашите грешки

Спортски - 06.10.2017

Maкедонската репрезентација до 21 година денес запиша пораз од селекцијата на Србија, а со тоа ја прекина и фантастичната низа од три години без пораз на домашен терен. „Прво да им честитам на противници, заслужено ги освоија трите бода во овој ...

Милевски: Мора брзо да го заборавиме овој пораз и да ги елиминираме грешките

МКД - 06.10.2017

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски е разочаран од играта на неговите фудбалери кои денеска загубија од Србија со 2-0. Македонските надежи ја прекинаа серијата без пораз на домашен терен откако загубија со 2-0 од Србија.

Фудбал У-21: Македонија загуби од Србија

Алсат-М - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на Србија со 2:0. Натпреварот одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје беше решен уште во првото полувреме кога гостите два пати го ...

Македонските надежи поразени од Србија

МКД - 06.10.2017

Македонската репрезентација до 21 година со 2-0 го загуби натпреварот со Србија во рамките од квалификациите за Европското првенство 2019. Србија си замина со целиот плен од Скопје откако со 2-0 ја победи македонската фудбалска репрезентација до 21 ...

У21: Младите надежи не можеа против Србија, прв пораз пред своја публика по подолг период (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Прв пораз за избраниците на Благоја Милевски во квалификациите за ЕП Италија 2019. По одличниот старт во квалификациите за пласман на Европското првенство во Италија кое се одржува во 2019.

Младинците поразени во натпреварот против Србија

Спортски - 06.10.2017

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година денес со почеток од 15:00 часот одигра натпревар против селекцијата на Србија во која беше поразена со 2:0. Србите уште во првиот дел успеаа да постигнат два погодоци во нашата мрежа.

Надежите поразени од Србија (ВИДЕО)

СуперСпорт - 06.10.2017

Репрезентацијата на Македонија до 21 година претрпе пораз од соодветната репрезентација на Србија со 2:0. На терените на спортскиот комплекс „Петар Милошевски“ избраниците на Благоја Милевски не успеаја да стигнат до позитивен резултат против ...

Србите ја срушија непобедливоста на надежите на Милевски на домашен терен… (ФОТО)

Екипа - 06.10.2017

Младата репрезентација на Македонија го запиша својот прв пораз во последните три години откако е под водство на Благоја Милевски на домашен терен. Во вториот квалификациски дуел за пласман на ЕП 2019 во Италија, новата генерација на Милевски не ...

Младата репрезентација загуби од Србија

Макфакс - 06.10.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Србија во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2019 година, во Сан Марино и Италија. Во комплексот „Петар Милошевски“ на ФФМ, Србија славеше со 2:0, со головите кои во ...

Милевски: Грешките нè однесоа во пораз

Макфакс - 06.10.2017

Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, по поразот од Србија (0:2), истакна дека противникот бил подобар и дека заслужено победил. Клуч за поразот, според него, биле индивидуалните грешки и на моменти ...

Милевски: Кога ќе загубиш по 10 меча без пораз, логично е овој меч да биде – најлош!

Sport 1 - 06.10.2017

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски изјави по поразот со 0-2 од Србија, дека „орлињата“ заслужено победија попладнево во Скопје, а најмногу поради индивидуалните грешки, лошата пас-игра во вториот дел од првото полувреме, како и на моменти ...

Крај на една успешна серија: Благоја Милевски по цели три години поразен во Скопје

Спортклуб - 06.10.2017

Новата генерација на македонската фудбалска репрезентација до 21 година го забележа првиот пораз во квалификациите за Европското првенство во 2019. година, откако на домашен терен беше поразена од Србија.

Милевски: Скапо платени грешки

SportMedia - 06.10.2017

Македонската репрезентација до 21 година не успеа да ја повтори играта на своите претходници, беше совладана од Србија со 2-0 за прв пораз во квалификациите за пласман на ЕП во Италија за прв пораз на домашен терен последните десет меча.

Милевски: Не е страшно да се загуби, важно е како ќе се издигнеш по поразот!

Gol.mk - 06.10.2017

Благоја Милевски, селекторот на македонската У21 репрезентација го призна поразот од Србија (0-2) и посака подобра игра за Гибралтар и нови три бода на контото на Македонија. Со два гола во вториот дел „црвено-жолтите“ го доживеаја првиот пораз во ...

Почетничките грешки на надежите ѝ ја олеснија победата на Србија (ФОТО)

Sport 1 - 06.10.2017

Младата македонска фудбалска репрезентација го загуби вториот меч во квалификациите за Евро 2019 во Италија, по денешниот пораз од фаворизираната Србија со 0-2 на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ во комплексот куќа на фудбалот.

Србија покажа зошто е светски првак, рутински до победа над Македонија

Спортклуб - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација за фудбалери под 21 година го забележа првиот пораз во рамки на групата 7 од квалификациите за ЕП во Италија. Новата генерација на селекторот Благоја Милевски во вториот дуел од групата, на домашен терен е ...

Четата на Милевски немаше решение за силната Србија (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Благоја Милевски го очекува уште многу напорна работа со новата генерација на млади фудбалери, со оглед на тоа што денеска се покажа енормна разлика на теренот во споредба со тоа што се случувше на Европското првенство во Полска кога „златната ...

ВИДЕО: Лесен гол на Лукиќ, ефектен на Живковиќ – Србија пред триумф со Македонија!

Екипа - 06.10.2017

Младата репрезентација на Србија сосема заслужено води со 0-2 по речиси еден час игра на квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП 2019 кој се игра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Младите македонски фудбалери поразени од Србија

Сител - 06.10.2017

Младата македонска фудбалска репрезентација е поразена од Србија во меч од квалификациите за ЕП 2019 година. Во меч од седмата квалификациска група, одигран попладнево во Скопје, младите фудбалери на Македонија загубија од Србија со 2:0 Првата шанса ...

Надежите загубија по повеќе од две години

SportMedia - 06.10.2017

Заврши непобедливата серија на македонската млада репрезентација во квалификациски циклус. Националниот тим за играчи до 21 година, со 0:2 загуби од Србија на стадионот „Петар Милошевски“ во Скопје.

ВИДЕО: Живковиќ покажа зошто е класа, даде ефектен гол во Скопје

Gol.mk - 06.10.2017

Андрија Живковиќ, капитенот на Србија, покажа дека е фудбалер од светски калибар, откако во дуелот против Македонија даде ефектен гол на средбата против Македонија, за водство од 0-2. Во 37.

ВИДЕО: Лукиќ ја фати Македонија на „спиење“ и донесе водство за Србија

Gol.mk - 06.10.2017

Репрезентацијата на Србија успеа да поведе во квалификацискиот меч за ЕП 2019 против Македонија, откако во 22 минута реализира Саша Лукиќ и го постигна првиот гол на дуелот во Скопје (0-1).

Младите надежи загубија од Србија (Видео)

Слободен Печат - 06.10.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз во квалификацискиот меч за ЕП 2017, откако на домашен терен загиби со 2-0 од Србија. Ова е прв пораз во последните три години на младите фудбалери под водство на Благоја ...

Време е за прва победа над силната Србија ...

Н.Македонија - 06.10.2017

Македонија и Србија во оваа младинска конкуренција досега одиграа пет меча, поуспешна е Србија со две победи и три ремија, а попладнево играат меч од квалификациите за ЕП 2019 за фудбалери до 21 година Младата селекција на Македонија за фудбалери до ...

Предизвик за Македонија: Италија 18 години нема пораз дома...

Н.Македонија - 06.10.2017

Од поразот со Данска во 1999 година, со по еден бод од Италија заминале само шест селекции, и тоа СЦГ, Литванија, Република Ирска, Ерменија, Хрватска и Шпанија Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) во Торино ќе биде пред голем ...

Младите надежи за првпат по три години поразен дома, Србија славеше со 0-2

Поглед - 06.10.2017

Селекцијата која годинава ни донесе најмногу радост, фудбалската репрезентација за играчи до 21 година, денес по три години пауза го забележа првиот пораз. Во Скопје сосема заслужено славеше Србија со 0-2, со голови постигнати во првиот дел преку ...

У_21: Македонија и Србија во борба за бодови

Сител - 06.10.2017

Фудбалските репрезентации на Македонија и на Србија попладнево (15 часот) на комплексот терени на ФФМ „Петар Милошевски“ ќе одиграат натпревар од квалификациската група 7 за ЕУРО 2019 во Италија.

Македонија со пораз прв пат по две години од соседна Србија!

ЗаЗабава - 06.10.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија го запиша првиот пораз во квалификациите за Европското првенство во Италија во 2019 година што е воопшто и прв по пауза од две години. Подобри од „црвено-жолтите“ попладнево беа нивните врсници од ...

Фудбал У-21: Македонија загуби од Србија

А1 On - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на Србија со 2:0. Натпреварот одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје беше решен уште во првото полувреме кога гостите два пати го ...

Македонија У21 против Србија У21 од 15:00

Sport M - 06.10.2017

Попладнево (15 часот) се игра натпреварот Македонија-Србија на комплексот на ФФМ „Петар Милошевски“ ќе одиграат натпревар од квалификациската група 7 за ЕУРО 2019 во Италија. Двете селекции досега одиграа по еден натпревар и постигнаа победа.

Македонија У21 се подготвува за дуелот со Србија

Алсат-М - 05.10.2017

Македонската репрезентација до 21 година, продолжува со подготовките за утрешниот дуел со Србија за пласман на ЕП 2019 во Италија.Во репрезентација има одлична атмосфера – велат дека намерата е да се дојде до добар резултат пред домашна публика.

Србија е следниот предизвик за фудбалерите до 21г.

Алфа - 05.10.2017

Репрезентативни обврски утре ја очекуваат и нашата фудбалска селекција до 21 година која продолжува со квалификациите за пласман на Европскиот шампионат во Италија. Со стартната победа над Ерменија од 3:0 и новата генерација под раководство на ...

Тимската игра е клучот за триумф на младите над Србија...

Н.Македонија - 05.10.2017

Индивидуалниот квалитет е на страната на Србија и, според мене, тие се главен фаворит за првата позиција во нашата група 7, вели селекторот Милевски, пред мечот утре од 15 часот во Скопје, во квалификациите за младинското ЕП 2019 Младата селекција ...

Фудбал У-21: Македонија загуби од Србија...

Н.Македонија - 06.10.2017

Фудбал У-21: Македонија загуби од Србија Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на Србија со 2:0. Натпреварот одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје беше решен уште во ...

Фудбал У-21: Македонија загуби од Србија

Курир - 06.10.2017

Натпреварот одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје беше решен уште во првото полувреме кога гостите два пати го погодија голот на „црвено-жолтите“. Прво Саша Лукиќ во 22.минута погоди за водство 1:0, додека Андрија Живковиќ ...

У-21: Македонија загуби од Србија

ТВ21 - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на Србија со 2:0. Натпреварот одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје беше решен уште во првото полувреме кога гостите два пати го ...

Фудбал У-21: Македонија загуби од Србија

+инфо - 06.10.2017

Натпреварот одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје беше решен уште во првото полувреме кога гостите два пати го погодија голот. Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на ...