TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кутињо конечно проговори: Не знам каде ќе играм после јануари!

Спортски - 07.12.2017

Бразилецот Филипе Кутуњо конечно јавно проговори за ситуацијата околу неговиот трансфер и истакна дека не знае до кога точно ќе остане во Ливерпул. „Јас сум играч на Ливерпул и додека имам прилика да играм за овој клуб ќе дадам се од себе поради ...

Кутињо: Не знам дали после јануари ќе бидам играч на Ливерпул

Кајгана - 07.12.2017

Десетката на Ливерпул Фелипе Кутињо изјави дека не е сигурен дали после зимскиот трансфер период ќе остане во клубот, но дека до тогаш ќе игра најдобро што може. „Јас сум играч на Ливерпул и додека имам прилика да играм за овој клуб ќе дадам се од ...

Кутињо: Имав понуда од Барса, која ме заинтригира

Стандард - 07.12.2017

Ѕвездата на Ливерпул, Филипе Кутињо призна дека бил заинтересиран за понудата на Барселона што ја прими во текот на летото. Но, неговиот клуб не го пушти на „Камп Ноу“ и сѐ завршило. Барем за сега … „Во текот на летото имав понуда за работа која ме ...

ВИДЕО: Блиц прашање за Карагер и Кутињо: Дали ова е повикот од Барселона?

Спортклуб - 07.12.2017

По уверливиот триумф на Ливерпул во ЛШ против Спартак Москва со 7:0, фановите на клубот од „Енфилд“ беа пресреќни. Веднаш по натпреварот играчите ги дадоа своите изјави и видувања, а херојот на „црвените“ Филипе Кутињо, кој постигна хет трик, имаше ...

Кутињо во Барса, во јануари или никогаш: Бразилецот преговара и со Реал и со ПСЖ!?

Спортклуб - 07.12.2017

Работите се појасни околу судбината на Бразилецот, бидејќи се откриени намерите на вмешаните клубови, но и самиот играч. Каталонскиот спортски весник „Мундо Депортиво“ повторно во центарот на вниманието ја враќа ситуацијата со Филипе Кутињо, а на ...

Легендата на Ливерпул Карагер доби повик сред интервју: Не се од Барселона, Кутињо останува во Ливерпул (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Ливерпул имаше шоу против Спартак Москва притоа испраќајќи го рускиот прволигаш со седум погодоци во негова мрежа за конечни 7:0. Се почна во 4 минута и пеналот на Кутињо, по што стрелаа Кутињо, Фирмино, Мане, Кутињо, Мане и Салах.

Кутињо даваше интервју, легендата дојде и потврди: Нема да оди во Барселона!

Спортски - 07.12.2017

Ливерпул синоќа со високи 7:0 го победи Спартак во Лигата на шампиони, а ѕвезда на вечерта беше Филипе Кутињо кој постигна хет-трик. После натпреварот Кутињо даваше интервју за англиските медиуми, а друштво му правеше легендата на „црвените“ Џејми ...

Ливерпул на Клоп запиша нови страници во историјата: Ова не им успеа ниту на Јунајтед, ниту на Сити

Спортски - 07.12.2017

Откако Јирген Клоп го превзеде Ливерпул, мора да се признае дека „Црвените“ играат атомски фудбал. Минатата сезона „големата тројка“ Кутињо-Мане-Фирмино ги тероризираше мрежите во Премиер лигата, а сега го добија и Салах , па со Египѓанецот сеат ...

Кога Карагер среде интервју ќе му каже на Кутињо дека нема да оди во Барселона! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Филипе Кутињо одигра еден од најдобрите натпревари во својата кариера воопшто, постигнувајќи хет-трик во победата на Ливерпул над Спартак Москва со 7-0. Затоа новинарот имаше што да го праша во официјалните изјави по натпреварот во кои друштво му ...

Ливерпул со стил го завери првото место, го декласираше Спартак Москва со 7-0! (ВИДЕО)

МКД - 06.12.2017

„Црвените" си ги закомпликуваа работите откако во минатото коло дозволија Севиља да се врати од 0-3, но вечерва во голем стил го заверија првото место и го декласираа Спартак Москва Ливерпул не дозволи ново изненадување, по киксот на гостувањето во ...

Шахтјор му го нанесе првиот пораз на Сити, Ливерпул го уништи Спартак на „Енфилд Роуд“ (Видео)

Дерби - 06.12.2017

По вечерашните мечеви од групите Е,Ф, Г и Х познати се сите патници во нокаут фазата во Лигата на шампионите. Таму ќе биде и составот на Шахтјор Доњецк кој вечерва пред своите гледачи славеше над Манчестер Сити со 2-1.

ВИДЕО: Фудбалска рапсодија на Ливерпул, со СЕДУМ гола во руската мрежа слави осминафинале!

Gol.mk - 06.12.2017

Англискиот гигант, Ливерпул, на со стил ги заврши настапите во групната фаза на Лигата на шампионите. „Црвените“ на својот „Енфилд“ го уништија рускиот гигант, Спартак Москва, откако на крај славеа со убедливи 5-0 (3-0).

Ливерпул го растури Спартак

СуперСпорт - 06.12.2017

Последното коло од групата Е не донесе никакви изненадувања кога во прашање е пласманот во нокаут фазата од Лигата на шампионите. Ливерпул на „Енфлид“ со високи 7:0 славеше против Спартак Москва, додека пак Марибор и Севилја одиграа без победник ...

ВИДЕО: „Хеви-металот“ на Клоп на дело – Мане со велемајсторски волеј ја „скина“ руската мрежа!

Gol.mk - 06.12.2017

Англискиот гигант, Ливерпул, игра фантастичен фудбал на „Енфилд“ во полседниот натпревар од групната фаза на Лигата на шампионите. По првите 45 минути „црвените“ имаа водство од високи 3-0, но по само 5 минути игра во вториот дел веќе имаат убедливи ...

Гол за најавна шпица: Маестрален волеј удар на Мане

Спортски - 06.12.2017

Ливерпул вечерва на Енфилд во рамките на последниот натпревар од групната фаза го пречека Спартак Москва. Црвените предводени од Клоп веќе имаат високо водство на противникот со 5-0. Она што вреди да се забележи е евро голот на Садио Мане со кој го ...

Спектакуларен волеј на Мане! (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.12.2017

Ливерпул го гази Спартак Москва, постигнат е и еврогол. Садио Мане постигна фантастичен погодок против Спартак Москва за водство на Ливерпул од 4-0 против рускиот тим, а со тоа Премиерлигашот веќе го обезбеди првото место во својата конкуренција на ...

ВИДЕО: Круна на вечерта: Мане со „бомба“ го подигна „Енфилд“ на нозе

Спортклуб - 06.12.2017

По 50. минути од вечерашната претстава на „Енфилд“, Садио Мане постигна гол за паметење, кој уште долго ќе се врти на најавните шпици. Ливерпул води веќе со 5:0, а четвртиот гол кој е во режија на Мане, долго ќе го сеќаваат фудбалските навивачи.

Ремек-дело: Волеј од учебници на Садио Мане (видео)

Екипа - 06.12.2017

Ливерпул го растура Спартак Москва и по 50 минути игра дојде до водство од 5-0, а од петте погодоци најубав е оној четвртиот, дело на Садио Мане, кој со прекрасен волеј удар ја „искина мрежата“ на гостинскиот голман.

Четворката за Мане, хет-трик за Кутињо: Спартак не може да крене глава од „Црвените“ (ВИДЕО)

Спортски - 06.12.2017

По 3:0 по првите 45 минути, Ливерпул продолжи да го решета противникот и во вториот дел. Тенденцијата на погодоци продолжи, првенствено со погодокот на Мане во 47. минута, а само три минути подоцна, Кутињо го запиша својот хет-трик на мечот.

Ливерпул немилосрдно го гази Спартак (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.12.2017

НА „Енфилд“ во просек паѓа гол на секои десет минути. По 50 минути игра Ливерпул води со убедливи 5-0 против Спартак од Москва и одамна ги разреши дилемите на оваа средба. Хет-трик постигна Кутињо, а Мане и Фирмињо ја комплетираа ...

Ливерпул за 15 минути го декласира Спартак

SportMedia - 06.12.2017

Ливерпул во кус рок ги разреши сите дилеми околу победникот во Е групата во Лигата на шампионите, а за 15 минути декласиран е рускиот првак Спартак. Со головите на Кутињо во четвртата и во 15. минута и на Фирмино во 19.

Перфектна акција на „црвените“: Од нога до нога за нокаутирање на противникот и овации на „Енфилд Роуд“ (Видео)

Дерби - 06.12.2017

Екипата на Ливерпул е пред остварување на својата цел и обезбедување на првото место во групата Е во Лигата на шампионите. „Црвените“ по првиот дел имаат убедливо водство од 3-0 против Спартак Москва со погодоците на Кутињо (2) и Фирмино.

Ливерпул на брзина го „изрешета“ Спартак (ВИДЕО)

Спортски - 06.12.2017

По само 19 минути игра во рамки на последното коло од групната фаза, Ливеепул веќе има високи 3:0 проти Спартак Москва. По пеналот во 4. минута, Кутињо им донесе предност на „Црвените“, а по само 11.

ЛШ: Наполи и Порто до посакуваното водство, Кутињо ја „гази“ Спартак Москва (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.12.2017

Два гола во почетните минути од вечерашните средби во последното, шесто коло од Лигата на шампионите. Наполи мора да триумфира на гостински терен кај Феенорд во битката за второто место во групата, а италијанскиот тим со голот на Зјелински уште во ...

Ливерпул му даде седум гола на Спартак, голеада ширум Европа

Оff.net - 06.12.2017

Завесата во групната фаза од Лига на шампиони се спушти на неверојатен начин откако на 7 меча паднаа дури 33 гола. На „Енфилд Роуд“ Ливерпул оствари историска победа од 7-0 против Спартак Москва.

Ливерпул со сета артилерија против Спартак Москва

Sport 1 - 06.12.2017

Вечерва следи комплетна разврска во групната фаза од Лигата на шампионите, а највозбудливо ќе биде во групата Е, каде три екипи се борат за две места. Ливерпул е лидер со девет бода и ја пречекува Спарта која е трета со шест, но поради ремито од ...

Гвардиола: Ако Реал ми го чепка Стерлинг, ќе тргнам по нивна ѕвезда!

Sport 1 - 06.12.2017

Секогаш кога Реал запаѓал во криза, листата на потенцијални засилувања се шири и вклучува голем број ѕвезди од другите големи клубови од Европа. Таков е случајот сега со Рахим Стерлинг, за кого „кралевите“ биле заинтересирани.

Легендата на Ливерпул Карагер доби повик сред интервју: Не се од Барселона, Кутињо останува во Ливерпул

Точка - 07.12.2017

Ливерпул имаше шоу против Спартак Москва притоа испраќајќи го рускиот прволигаш со седум погодоци во негова мрежа за конечни 7:0. Се почна во 4 минута и пеналот на Кутињо, по што стрелаа Кутињо, Фирмино, Мане, Кутињо, Мане и Салах.

Медиумите забележаа значајна промена: Насмевката на Клоп повеќе нема да биде иста (Фото)

Дерби - 05.12.2017

Јирген Клоп на денешната прес-конференција уште еднаш им порача на новинарите дека нема што да каже за новите шпекулации поврзани за трансфер на Филипе Кутињо во Барселона, но покрај ова, на медиумите во фокусот им се најде и еден детаљ поврзан за ...

Ќе премине ли Кутињо во Барса во јануари? – Еве што одговори Клоп!

Спортски - 05.12.2017

Пред натпревар кој Ливерпул ќе го игра против Спратак Москва, Јирген Клоп зборуваше за Фелипе Кутињо. Новинарите често пати го прашуваат Клоп за Кутињо и веројатно на Германецот веќе му е мака да одговара на овие прашања.

Шахтјор му го нанесе првиот пораз на Сити, Ливерпул го уништи Спартак на „Енфилд Роуд“

Точка - 07.12.2017

По вечерашните мечеви од групите Е,Ф, Г и Х познати се сите патници во нокаут фазата во Лигата на шампионите. Таму ќе биде и составот на Шахтјор Доњецк кој вечерва пред своите гледачи славеше над Манчестер Сити со 2-1.