TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

После Роналдо – Елиф Елмас! Супер-агентот Жорге Мендеш го сака под свое македонскиот мегаталент

Екипа - 13.09.2017

Најдобриот фудбалски агент во светот, Португалецот Жорге Мендеш, кој за свои клиенти ги има Кристијано Роналдо, Радамел Фалкао, и огромен број други ѕвезди, како и менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, сака да го земе под свое македонскиот ...

Бомба од Турција: Менаџерот на Роналдо го посакува најталентираниот македонски фудбалер!

24Фудбал - 13.09.2017

Медиумите во Турција пишуваат дека еден од најпознатите фудбалски менаџери во светот го додал нашиот суперталентиран фудбалер на списокот на желби. Под насловот „ Жорге Мендеж притиска за Елиф Елмас “, турски „Јенишафак“ пишува за упорноста на еден ...

Менаџерот на Роналдо во акција: Супер моќниот Мендеш го „лови“ нашиот Елмас!

Дерби - 13.09.2017

Секој оној што внимателно го прати фудбалот и фудбалските активности добро знае кој е Жорге Мендеш, супер моќниот агент кој за свои клиенти меѓу другите ги има Кристијано Роналдо, Давид Де Хеа, Тијаго Силва, Анхел Ди Марија, Хамес Родригез, Диего ...

„Бомба“ од Турција: Менаџерот на Кристијано Роналдо го посакува Елиф Елмас!

Gol.mk - 13.09.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас се повеќе го свртува вниманието на големи светски клубои кон себе, а тоа придонесува битка за нашиот интернационалец да започнат и познатите светски менаџери.

Елмас доби „стоп“ од ФИФА, од тоа профитира Робин ван Перси

Gol.mk - 13.09.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ељиф Елмас нема да има право да игра за Фенербахче до јануари, затоа што ФИФА одби да му даде дозвола како малолетен да игра за турскиот тим, а од целата ситуација најмногу профитира ѕвездата Робин ван Перси.