TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски на распит во Обвинителство

24 Вести - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на партијата, се предмет на ...

Оливер Спасовски на распит кај Зврлевски

Алсат-М - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму. Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, ...

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски - не добил покана

Сведок - 20.03.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит.

ПОСЛЕ ЗАЕВ: И Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Телеграф - 20.03.2017

Во петокот на распит во Обвинителството беше лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој изјави дека в среда ќе направат увид во доказите за да може да ја спремат одбраната Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во ...

(Обновено) Спасовски не дојде на распит во обвинителство...

Н.Македонија - 20.03.2017

(Обновено) Спасовски не дојде на распит во обвинителство Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави.

Петровски на распит во Основното јавно обвинителство

Канал5 - 20.03.2017

Директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски дененска беше на распит во Основното јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку објава на социјалната ...

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

еМагазин - 20.03.2017

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за статус на Твитер. Петровски се сомничи дека предизвикал општа опасност и ги загрозил националните и верски ...

Петровски беше на распит во ОЈО

Позитив.мк - 20.03.2017

Директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски беше на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку објава на социјалната мрежа Твитер.

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Макфакс - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во понеделник треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат – М, од таму. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските ...

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

Press24 - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага се сомненијата за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на партијата.

Директорот на Архив на распит поради објавен твитер

Телевизија Нова - 20.03.2017

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за искажан статус на Твитер. Петровски се сомничи дека предизвикал општа опасност и ги загрозил националните и ...

И Спасовски на распит кај Зврлевски

Фокус - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, објави телевизија 24. Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на ...

Спасовски на распит во ОЈО за финансиските извештаи на СДСМ

Позитив.мк - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму. Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, ...

Оливер Спасовски не дошол кај Зврлевски, на распит се јавил Филип Петровски

+инфо - 20.03.2017

Утрово, директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски, беше на распит во Јавното обвинителство. Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Спасовски не дојде на распит во обвинителство – не добил покана

Правдико - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави. За медиумите, Спасовски изјавил дека не добил покана од обвинителството.

Спасовски и Петровски на распит во ОЈО

Фактор - 20.03.2017

Двајца функционери-еден од опозициската и еден од владеачката гарнитута денеска се на распит во скопското обвинителствоо. Оливер Спасовски во 12 часот е повикан на распит во ОЈО, а распитот пред него го заврши Филип Петровски.

Оливер Спасовски на распит за финансиските извештаи на СДСМ

+инфо - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Спасовски на распит во ОJO

Локално - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на партијата, се предмет на ...

Спасовски не се појави во ОЈО

Алсат-М - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски денеска не се појави пред Обвинителството на Зврлевски. Во неговото образложение, наспроти тврдењата на Основното јавно обвинителство дека Спасовски бил поканет, секретарот на социјалдемократите тврди ...

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски – не добил покана

Либертас - 20.03.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит.

Поради недобиена покана, Спасовски не се појави на распит

Фокус - 20.03.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит.

Филип Петровски на распит во ОЈО

ТВ21 - 20.03.2017

Директорот на Архивот на Република Македонија Филип Петровски беше на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку објава на социјалната мрежа Твитер.

Спасовски на распит во Основното јавно обвинителство

МКД - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму. Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, ...

Спасовски на распит во Обвинителство

Бриф - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдуваат дека во 12 часот Спасовски е повикан, на распит, а Спасовски вели дека нема ...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Република - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат-М од таму. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи ...

Оливер Спасовски не дојде на распит во Обвинителство

Канал 77 - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Иако оттаму велат дека тој бил повикан на распит, Спасовски сепак тврди дека не добил никаква покана.

Спасовски не се појавил на распит кај Зврлевски

Стандард - 20.03.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појавил на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит.

Петровски на распит во ОЈО за објава на „Твитер“...

Н.Македонија - 20.03.2017

Петровски на распит во ОЈО за објава на „Твитер“ Утрово Филип Петровски, директорот на Архивот на Република Македонија се појави на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и ...

Спасовски денес на распит во ОЈО

Слободен Печат - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, како и начинот на ...

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

еМагазин - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави. Распитот е во рамки на предмет на истрага на обвинителството за наводни сомненија за лажирање на финансиските ...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство за изборни нерегуларности

еМагазин - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска е на распит во Основното јавно обвинителство. Распитот е во рамки на предмет на истрага на обвинителството за наводни сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, како и начинот на ...

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

Телевизија Нова - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага се сомненијата за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на партијата.

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски – не добил покана

Бриф - 20.03.2017

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека Спасовски е повикан на распит.

Петровски на распит во ОЈО за објава на „Твитер“

Правдико - 20.03.2017

Утрово Филип Петровски, директорот на Архивот на Република Македонија се појави на распит во Јавното обвинителство. Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку објава на социјалната мрежа ...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Точка - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат-М, од таму. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи ...

Спасовски не се појави во Обвинителството

Press24 - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, не се појави на распит во Обвинитеството, бидејќи како што вели не добил покана. Сведок пренесува дека Спасовски не добил покана за да се појавби денеска.

Спасовски не се појави во Обвинителство, не добил покана

24 Вести - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека во 12 часот Спасовски е повикан на распит, меѓутоа Спасовски не информираше дека нема добиено покана.

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Таратур - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денес треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, пренесува „Макфакс“. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, како ...

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Репортер - 20.03.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во понеделник треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат – М, од таму. Предмет на истрага на обвинителството се наводните сомненија за лажирање на финансиските ...