TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена ранета со пиштол на свадба во Мала Речица

+инфо - 19.05.2017

Мажот прво бил приведен, а по консултација со јавен обвинител, бил ослободен. Ранета во нозете со пиштол вчера попладне во тетовската болница била донесена 38-годишна жена од Мала Речица, која рекла дека повредите ги добила на свадбена веселба во ...

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Вечер - 19.05.2017

Во 17.15 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.

Жена ранета со пиштол на свадба во Мала Речица

Стандард - 19.05.2017

Ранета во нозете со пиштол вчера попладне во тетовската болница била донесена 38-годишна жена од Мала Речица, која рекла дека повредите ги добила на свадбена веселба во селото, во дворот на куќата на М.Н.(44).

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Канал 77 - 19.05.2017

По извршениот разговор констатирано е дека повредите ги добила на свадбена веселба во с.Мала Речица, во дворот на куќата на четириесет и четиригдишниот М.Н.. Тој со пиштол марка „Зиг Зауер 229“ калибар 9мм, кој го поседувал со дозвола, испукал ...

Повредена жена од истрели на свадба...

Н.Македонија - 19.05.2017

Повредена жена од истрели на свадба Вчера попладне во 17.15 часот во полиција- Тетово, од Клиничката болница во Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. од село Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено ...

Жена ранета на свадба во Мала Речица

Точка - 19.05.2017

Жена била ранета во четврток попладне на свадбена веселба во тетовска Мала Речица, соопшти полицијата. Според истиот извор, во Клиничката болница во Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Наместо веселба крвава свадба во Тетово

Сител - 19.05.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.

Крвава свадба во Тетово

МК News - 19.05.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.

Жена застрелана на свадба во Мала Речица

Нетпрес - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Застрелана жена на свадбена веселба во Мала Речица

Алсат-М - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Отишла на свадба, па добила куршум-застрелана жена во Мала Речица

Република - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Застрелана жена на свадбена веселба

Канал5 - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Застрелана жена на свадбена веселба

А1 On - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

ТЕТОВО: Застрелана жена на свадбена веселба

Телеграф - 19.05.2017

Четириесет и четиригодишна жена била застрелана во нозете на свадба во Мала Речица Застреланата 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово.

Застрелана жена на свадба во Мала Речица

Либертас - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Од веселба, плачка: Жена застрелана на свадба во Мала Речица

Таратур - 19.05.2017

Застрелана 38годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Застрелана жена на свадбена веселба

еМагазин - 19.05.2017

Застрелана 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР во 17 часот во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О.

Жена ранета на свадба во Мала Речица

БркајРабота - 19.05.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.

Крвава свадба во Тетово – ја изрешетале додека се веселела

Маркукуле - 20.05.2017

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.

Крвава свадба во Тетово – ја изрешетале со пиштол додека се веселела

Турлитава - 20.05.2017

Вчера во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.