TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сценскиот спектакл "Авантурите на Аладин" премиерно во МНТ

Вечер - 20.03.2017

На големата сцена во МНТ утре (22 март) во 19 часот, ќе биде одиграна премиерата на претставата "Авантурите на Аладин", во режија на Бојан Трифуновски. Во претставата, Аладин го игра Александар Михајловски, а дел од екипата се и Сашко Коцев, Дарја ...

ЛЕБДЕЧКИ КИЛИМИ И ЉУБОВНА МАГИЈА: Премиера на „Авантурите на Аладин“ во МНТ (ФОТО)

Телеграф - 20.03.2017

Материјата е светски позната и има некои точки од кои не смее да се мрдне. Се потрудивме во таа позната приказна да најдеме нешто ново и повторно да ја направиме интересна. Тука го нагласуваме хуморот, а претставата се одвива со ведро и брзо темпо - ...

„Авантурите на Аладин“ на сцената на МНТ

МРТ - 20.03.2017

„Авантурите на Аладин“ премиерно во Македонскиот Народен Театар. Претставата в среда ќе се игра на големата сцена. Режисерот и актерската екипа најавуваат спектакл. „Авантурите на Аладин“, приказна за победата на љубовта, за победата над алчноста и ...

Премиера: „Авантурите на Аладин“ е новата театарска бајка на МНТ

Република - 20.03.2017

В среда, на 22 март на големата сцена на Македонскиот народен театар (МНТ) во 19 часот е закажана премиерата на претставата „Авантурите на Аладин“ во режија на Бојан Трифуновски. Александар Михајловски го толкува ликот на Аладин, принцезата Џасмин е ...

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

Курир - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.

Детската претстава "Авантурите на Аладин" со премиера во МНТ

ЗаЗабава - 20.03.2017

На 22 март во среда на големата сцена на Македонскиот народен театар во 19 часот е закажана премиерата на претставата „Авантурите на Аладин“ во режија, адаптација и драматизација на Бојан Трифуновски.

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

А1 On - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.

Премиера на детската претстава „Авантурите на Аладин“ во МНТ

+инфо - 20.03.2017

Претставата ќе биде поставена на големата сцена на МНТ на 22 март. Македонскиот народен театар (МНТ) подготвува премиера на претставата за деца „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски, на големата сцена, на ...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

24 Вести - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

Вистина.мк - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.

„Авантурите на Аладин“ премиерно во Македонскиот народен театар

Cooltura - 20.03.2017

Претставата за деца „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски премиерно ќе биде поставена на големата сцена на 22 март и со прва реприза на 29 март од 19 часот...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

Сител - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

Канал5 - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

Скопје инфо - 20.03.2017

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски.